Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar'da 2 gecekondu yıkıldı

Üsküdar'da 2 gecekondu daha belediye ekiplerince yıkıldı....

Çamlıca, kirli görüntüsünden kurtuluyor...

Yıllardan beri hep gündemde olan, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'un siluetine yakışmayan ve ay...

Başkan Mustafa Kara'dan Kandil mesajı...

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı....

Üsküdar Milli Eğitim'e yeni Müdür atandı

Üsküdar Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül'ün yerine Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden İlyas ...

TOGEM'den bir açılış daha...

Üsküdar Belediyesi Toplumsal Gelişim Merkezi TOGEM, Üsküdar Selami Ali Mahallesi'nde yeni bir Okul Ö...

Mustafa Kara'dan Fasl-ı Ramazan mesajı

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Ramazan ayı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı....

Üsküdar'daki yıkımda felaketin eşiğinden...

Üsküdar'da önceki gün felaketin eşiğinden dönüldü......

Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'den ''Bir...

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Cumhuriyet'in 91. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan...

Üsküdar Kuzguncuk'ta denizden ceset çıka...

Üsküdar Kuzguncuk sahilinde itfaiye ekipleri denizden kıyıya ceset çıkardı....

Üsküdar`da ''Sevgi Evi'' açılıyor

İstanbul Sosyal Hizmetler Müdürü İstanbul İl Özel İdaresinin kaynakları kullanılarak Üsküdar'da bir ...
 

'Öğretmenler Günü', Üsküdar'da kutlandı.

'Öğretmenler Günü', Üsküdar'da kutlandı.
24 Kasım Öğretmenler Günü, Üsküdar'da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinliklerin ilki Şemsipaşa'daki Atatürk Anıtı'nda düzenlendi.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
24 Kasım 2009, 22:37
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Kasım Öğretmenler Günü, Üsküdar'da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinliklerin ilki Şemsipaşa'daki Atatürk Anıtı'nda düzenlendi. Törene, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Törende, Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Üsküdar'daki etkinlikler daha sonra, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organizesinde Bilfen Koleji'nde devam etti. Etkinliklere; Üsküdar Kaymakamı İzzettin Küçük, 15. Füze Üs Komutanı Haşmet Cihangir Kadakal, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül, Üsküdar Başsavcı Vekili Bekir Aldemir, Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül'ün ardından bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister" sözünü hatırlatarak hem öğretmenlerimizin hem de eğitim sistemimizin önemine değindi. "Milletlerin var oluşları da, yok oluşları da eğitime bağlıdır." diyen Mustafa Kara, Türk tarihi boyunca önemli işleri başarmış olan atalarımızın kendilerini yetiştiren öğretmenlerini toplumdaki herkesten önde tuttuklarını ifade etti. Türkiye Cumhuriyeti Devletini ilelebet yaşatmak, muasır medeniyetler seviyesine taşımak ve yeni nesiller yetiştirmek için öğretmenlere olan ihtiyaca da değinen Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, alnındaki bilgi çelengi ve elindeki meşaleyle nurlu ufuklar açarak, düşüncelerde şimşekler çaktıran, gönüllerde sevgi çiçekleri açtıran vefakâr ve cefakâr öğretmenlerimizi hatırlamak amacıyla toplanıldığını vurguladı. "Cemiyetin düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir" diyen Mustafa Kara, mutlu, müreffeh ve güçlü bir Türkiye ve aydınlık geleceğimiz için göreve koşan ve genç yaşta şehit olan öğretmenlerimizi de bu vesile ile rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.

Mustafa Kara sözlerinin sonunda Öğretmenlere seslenerek şunları söyledi:

"Tüm öğrencilerimizi öz evladımız gibi görmek ve ona göre davranmak zorunda olduğunuzu unutmayın!... Ve yine unutmayın ki, "Hammaddeniz insandır ve hata yapma şansınız yoktur. Zira hata yapmanız toplumun felaketi olacaktır. Öğretmenler, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Dünyanın en saygın insanları olan, siz öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, hepinizi saygı ile selamlıyorum."

Törende daha sonra Üsküdar Kaymakamı İzzettin Küçük günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı. İzzettin Küçük konuşmasının sonunda öğretmenlere bir müjde vererek, Validebağ'da bulunan Öğretmen Evi'nin Üsküdar Belediyesi'nin katkılarıyla 2-3 ay içinde tamamlanacağını ve Üsküdar'daki öğretmenlerin hizmetine sunulacağını söyledi.

Törende daha sonra öğrenciler tarafından programa katılan protokol temsilcilerine sunulan çiçeklerin sunumu ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk ve orta öğretim düzeyinde düzenlenen öğretmen konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere 15. Füze Üs Komutanı Haşmet Cihangir Kadakal, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Başsavcı Vekili Bekir Aldemir tarafından hediyeler verildi. Staj dönemini tamamlayarak Öğretmenlik mesleğine adım atan genç öğretmenlerin yemin töreni ile öğretmenliğe yıllarını veren ve emekliliğe hak kazanan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri Üsküdar Kaymakamı İzzettin Küçük tarafından verilmesi sonrası Bilfen Okulları 5'nci sınıf öğrencileri tarafından seslendirilen en güzel öğretmen şarkılarının ardından törenler sona erdi. 

Öğretmenler Günü, 1981 yılından bu yana her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanıyor.
Üsküdar 34

Haberi Paylaş :