Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Sudenaz'ı bir horoz bu hale getirdi

Üsküdar'da 2 gün önce meydana gelen olayda horoz küçük kıza saldırdı....

'Muharrem ayı' Üsküdar'da kutlandı

Müslümanlar tarafından Hicri Yılbaşı olarak kutlanan ''Muharrem ayı'' yurdun dört köşesinde olduğu g...

Üsküdar 'Neron'u yine iş başında

Üsküdar'da 5 otomobil, kimlikleri belirsiz kişilerce kundaklandı....

Validebağ Korusu betonlaşacak mı?

Üsküdar'daki 354 dönümlük Validebağ Korusu'nun adım adım yok edileceği öne sürüldü. İddiaların dayan...

Erdoğan'dan Çamlıca Tepesi'ne cami sözü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Tepesi'ne tüm İstanbul'dan görülecek bir cami yapmayı planlad...

Çengelköy'de otomobil pastaneye girdi.

Üsküdar'da aşırı hız yapan otomobilin, kontrolden çıkarak bir pastaneye girdiği bildirildi....

Üsküdar'da esrar operasyonu

İstanbul Üsküdar'da şehirlerarası sefer yapan bir otobüste 17 kilo esrar yakalandı....

Üsküdar Ünalan Mahallesi'nde PTT şubesi ...

Üsküdar Ünalan Mahallesi'nde bulunan PTT şubesi silahlı bir kişi tarafından soyuldu....

Üsküdar'da incelemelerde bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, bu sabah Üsküdar'da incelemelerde bulundu....

Bu haber ''Recep Bey''in zoruna gidecek

AK Parti Ferah Mahallesi, Mahalle Başkanı Zeki Bulut'un Referandum çalışmalarında karşılaştığı bir a...
 

Üsküdar'da bayramın habercisi Kadir Topbaş

Üsküdar'da bayramın habercisi Kadir Topbaş
İstanbul'un Ramazan Başkenti Üsküdar'da Ramazan ayının bayram arifesi öncesi son iftarı Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
08 Eylül 2010, 11:06
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul'un Ramazan Başkenti Üsküdar'da Ramazan ayının bayram arifesi öncesi son iftarı Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından yapıldı. Kadir Topbaş, beraberinde Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile birlikte iskelede bulunan iftar sofrasına gelerek önce vatandaşlara yemek dağıttı, ardından da onlarla birlikte Bayram arifesi öncesi son iftarını açtı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş, iskeledeki iftar öncesinde yaptığı konuşmada, Ramazan çadırının ilk kez 1994 yılında başladığı Üsküdar'da bayram arifesi öncesi son iftarı vatandaşlarla birlikte yapmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederken dubada iftarlarını açan vatandaşların da Ramazan Bayramını kutladı. Topbaş, Ramazan ayının manevi bir iklime sahip olduğunu, böylesine muhabbet dolu ve toplumsal güzelliklerin zirvede yaşandığı bir ayda Üsküdarlılarla birlikte iftar açmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. ''11 ayın Sultanı Ramazan'da bölüşme, paylaşma gibi insani değerleri yaşadıysak, ne mutlu bize'' diye konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı, gelecek nesillerin yaşamaktan gurur duyacağı bir İstanbul'u İstanbullularla birlikte oluşturduklarının altını çizdi. Kadir Topbaş konuşmasında ayrıca İstanbul'un Avrupa'nın 23 ülkesinden daha büyük bir metropol olduğunu, böylesine büyük bir kente hizmet etmek adına tüm yerel yöneticilerin elbirliği yaparak çalıştığını, bu onurlu görevi yaparken yaşadıkları zorlukları ise sorun yapmadıklarını, kendilerinin sorunları çözmek ve İstanbullulara hizmet etmeyi amaçlayarak bu kutsal göreve başladıklarını belirtti. Kadir Topbaş sözlerinin sonunda geçmişte bu şehre sevdayla taş üstüne taş koyan herkese teşekkür ederken Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'yı da çalışmalarından dolayı tebrik etti.


Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise Ramazan Bayramı öncesi Kadir Topbaş'ı Üsküdar'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'un başrolünde bulunan Üsküdar'ın manevi havasının kendilerine önemli bir misyon ve sorumluluk yüklediğini, bu misyon çerçevesinde sadece Üsküdarlılara değil tüm İstanbullulara hizmet etmekten de büyük onur duyduklarının altını çizdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara konuşmalar sonrası akşam ezanının okunması ile birlikte vatandaşlarla iftarlarını açtılar.

Kadir Topbaş ve Mustafa Kara daha sonra, Üsküdar Belediyesi'nin her yıl geleneksel olarak Üsküdar protokolüne verdiği iftar yemeğine katıldılar. Geleneksel iftar yemeğinde ayrıca Üsküdar Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Üsküdar Belediyesi'nde 1984 yılından bugüne kadar görev almış Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Emniyet Müdürü, Tapu Müdürü, Nüfus Müdürü, İlçe Seçim Kurulu Başkanı ve siyasi partilerin ilçe başkanları ile muhtarların da aralarında bulunduğu çok sayıda protokol davetlisi yer aldı.


Üsküdar 34


Haberi Paylaş :