Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Okul bahçesi mi? Otopark mı?

Üsküdar ilçesindeki bazı okullarda, çocukların oynaması için yapılan okul bahçeleri ve spor alanları...

Üsküdar Belediyesi'nden Vergi Duyurusu

Emlak Vergisi ve işyerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi I. taksit ödemeleri......

Kudüs, İstanbul'a misafir oluyor...

Üsküdar bugünden itibaren ''İstanbul'dan Kudüs'e Dayanışma Günleri'' etkinliğine ev sahipliği yapaca...

Validebağ Korusu betonlaşacak mı?

Üsküdar'daki 354 dönümlük Validebağ Korusu'nun adım adım yok edileceği öne sürüldü. İddiaların dayan...

Üsküdar'ın yaşam kalitesi yeni yatırımla...

Üsküdar birbiri ardına gerçekleştirdiği yatırım atakları ile yaşam kalitesi yüksek şehirler kategori...

Üsküdar Kent Konseyi'nin yeni başkanı Gü...

Üsküdar Kent Konseyi 7. Olağan Genel Kurulu Altunizade Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi....

Üsküdar'da 25 bin liralık altını yanlışl...

İşyerindeki çelik kasaya konulmak üzere teslim edilen altın emanetleri yanlışlıkla çöp konteynerına ...

Hayırsever İşadamları teşekkür yemeğinde...

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ilçedeki iftar yemeği organizasyonlarına sponsor olan iş ada...

Üsküdar Belediyesi'nden duyuru!..

Emlak Vergisi ve İşyerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi I. taksit ödemeleri 31 Mayıs 2010 Pazartesi ...

Çayelililer Üsküdar'da güç birliği yaptı...

Çayeli Şairler Deresi Derneği ve İncesırt Köyü Derneği, düzenlenen görkemli bir törenle Üsküdar'daki...
 

Burhaniye'de Metrobüs durağı sıkıntısı

Burhaniye'de Metrobüs durağı sıkıntısı
Sıkıntı yaşanan duraklardan biri Üsküdar Burhaniye durağı. Hiçbir görevlinin olmadığı durakta sabah iş saatinde ciddi yoğunluk ve mağduriyetler yaşanıyor.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
26 Ekim 2010, 13:04
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul trafiğini büyük ölçüde rahatlatan metrobüs yolculuğunda zaman zaman yaşanan aksaklıklar, metrobüs ile yapılan yolculuk süresince vakit kaybına neden oluyor.

Duraklardaki düzensizlik ve kontrolsüzlük, metrobüse biniş ve inişlerde, yapılan yolculuk süresi kadar zaman kaybettiriyor. Kimi zaman şoförlerin, kimi zaman durak görevlilerinin, kimi zaman da vatandaşların sergilediği duyarsızlık birçok vatandaşa gereksiz yere zaman kaybettirip mağdur ediyor. Sıkıntı yaşanan duraklardan biri Üsküdar Burhaniye durağı. Hiçbir görevlinin olmadığı durakta sabah iş saatinde ciddi yoğunluk ve mağduriyetler yaşanıyor. Altunizade'den gelen tıka basa dolu araçlar bu durakta hiç durmuyor. Otobüste yer olsa bile şoförlerin büyük bir kısmı, durakta görevli olmadığı ve turnike sistemi çalışmadığı için sadece ön kapıyı açıyor. Bu da ön kapıda yığılma oluştuğu için bekleyen yolcuların metrobüse binmesini imkansızlaştırıyor. Bekleyen bir yolcu bile olsa durmayan şoförlerin bu duyarsızlığı, her geçen dakika durakta bekleyen insan sayısını arttırarak metrobüse binilmesini imkansız hale getiriyor.

Aynı sıkıntıların bir benzeri de Boğaziçi Köprüsü durağında yaşanıyor. Dolu gelen otobüsler, buradaki vatandaşlara adeta can pazarı yaşatıyor. Otobüslerdeki bir iki kişilik boşluk da burada sergilenen akrobatik hareketlerle doldurulmaya çalışılıyor. Zaman zaman bu duraktaki yolcuların görevlilerle sözlü tartışmalarına, yol kapatmalarına neden olan sıkıntı, buraya takviye edilen boş otobüslerle aşılmaya çalışılıyor. Kadıköyden gelen hattı rahatlatmak amacıyla birbiri ardına kaldırılan metrobüslerin son durak olarak bıraktığı yolcular, Zincirlikuyu durağında da yığılmaları da beraberinde getiriyor. Arda arda otobüs kaldırılmasına rağmen vatandaşların yola taşması ve durakta adım atacak yer olmamasının önüne bir türlü geçilemiyor.Sabah saatlerinde Yenibosna durağında yaşananlar büyük bir keşmekeş görüntüsü oluşturuyor. Hemen hemen her sabah yaşanan sahnede, akbili olmadığı için hala sıraya girip, para ödeyip otobüse binmeye çalışan vatandaşlar, yığılmaları da beraberinde getiriyor. Akış düzenli sağlanamadığı için, ciddi bir izdiham yaşanıyor. Yenibosna'da tek merdivenle sağlanmaya çalışılan insan trafiği, akşam saatlerinde iniş ve çıkışları koordine eden görevlilerin sabah saatinde olmaması nedeniyle kilitleniyor. Zincirlikuyu'dan 20-25 dakikada Yenibosna'ya gelen vatandaşlar, bu tıkanıklık anlarında en az yolculuk süresi kadar süreyi duraktan çıkmak için verilen mücadelede harcıyor.

Sabah ve akşam trafiğinin yaşandığı saatlerde, gelen ve gidenlerin farklı merdivenlere yönlendirilmemesi halinde sürekli tekrar eden bu manzaraya tepki gösteren vatandaşlar, Kuleli üstgeçidine bir merdiven konulmasının bile yoğunluğu hafifletmek için yeterli olacağına dikkat çekiyor.


zaman


Haberi Paylaş :