Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

İSMEK Üsküdar'dan Taksim'de Sergi

İSMEK Üsküdar İcadiye Kurs Merkezi resim ve takı tasarımı branşı usta öğretici ve kursiyerleri Osman...

Üsküdar Belediyesi taziye komisyonu kurd...

Üsküdar Belediyesi'nin taziye komisyonu cenaze sahiplerine kara gün dostu oldu...

Okulların geleceği Üsküdar'da tartışıldı

İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği tarafından organize edilen 2. Ulusal Öğretmenim Sempozyumu'nda ...

Çengelköy'de muhimmat bulundu!

Çengelköy Kuleli sahilinde poşet içinde mühimmat bulundu....

Çamlıca Camii'nin minareleri yükselmeye ...

Cumhuriyet tarihinin en büyük camii olma özelliğini taşıyan Çamlıca Camii'nin inşaatı hızla ilerliyo...

Üsküdarlılar geleneksel bayramlaşma mera...

Üsküdar Belediyesi'nin geleneksel bayramlaşma merasimi Başkan Hilmi Türkmen ve çok sayıda kişinin ka...

Üsküdar trafiği nefes alacak

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın girişimleri sonucunda Üsküdar Meydanı'ndaki trafik sorunu ...

Şeker tadında Ramazan İmsakiyesi

Üsküdar Belediyesi, Ramazan ayında da çocukları unutmadı ve onlar için ''şeker tadında'' Ramazan ims...

Üsküdar Belediyesinden Önemli Duyuru..

Üsküdar Belediyesi, meteorolojinin tahminlerine dayanılarak beklenen aşırı yağışlar için bir dizi ön...

Gençler Turistlere Üsküdar'ı anlattı

Üsküdar Gençlik Merkezi Üsküdar'ın yurtdışında tanınması için önemli bir etkinliğe imza attı....
 

Üsküdar, emin ellere teslim edildi

Üsküdar, emin ellere teslim edildi
23 Nisan Ulusal Egemenlik Haftası ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, makamını ve Üsküdar'ın yönetimini 1 günlüğüne geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bıraktı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
23 Nisan 2011, 13:18
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar'da 18-24 Nisan günleri arasında gerçekleştirilen çocuk etkinlikleri dâhilinde 22 Nisan Cuma günü Kısıklı İlköğretim Okulu öğrencileri Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'yı makamında ziyaret ettiler. Ziyarete Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin, Kısıklı İlköğretim Okulu Müdürü Halil Önge, Müdür Yardımcısı Güler Kaya ve okulu temsilen öğrenciler katıldı.

Oldukça neşeli bir şekilde geçen konuşmalar sonrası Mustafa Kara, makamını Ayşenur Pesen'e teslim etti. Küçük Ayşenur, göreve gelişinin daha ilk dakikalarında Üsküdar'a ilişkin projelerini hayata geçirmek adına gerekli talimatları verdi. Ayşenur Pesen ilk olarak Çamlıca'da bulunan televizyon vericilerinin bir an önce kaldırılmasını isterken başta Kısıklı olmak üzere Üsküdar'ın geneline çok amaçlı kültür ve spor tesisleri yapılacağını ifade etti. Üsküdar geneline trafik çilesini azaltmak adına bisiklet yolları açacağını ve Üsküdar'ın yoğun trafik çilesi çekilen bölgeleri trafiğe kapatacağını söyleyen yeni Belediye Başkanı Ayşenur Pesen, başta Kısıklı İlköğretim Okulu'nun bahçesi olmak üzere ilçe genelindeki tüm okullarda kültürel hizmetler çerçevesinde tiyatro salonları ile bahçe ve çevre düzenlemesi yaparak oyun alanı açacağına dair söz verdi.

Ayşenur Pesen daha sonra Mustafa Kara'dan Üsküdar ilçesi genelinde yapılan kültürel çalışmalar ve geziler hakkında bilgi aldı. Küçük Ayşenur, Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya gelmeden önce çok heyecanlandığını ancak böylesine samimi ve çocukları çok sevdiği hemen belli olan bir Başkan ile karşılaştıktan sonra tüm heyecanını attığını belirterek kendisine teşekkür etti.


Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen hediye dağıtımı ve fotoğraf çekiminin ardından eski ve yeni Belediye Başkanları ile öğrenciler hep birlikte Üsküdar Belediyesi Meclis Salonu'na geçerek Çocuk Meclisi'ne katıldılar.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında canlarını veren aziz şehitlerimiz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk için gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Çocuk Meclisi'nin gündemine geçildi. Çocuk Meclis Başkanı Taha Zeki Ramazanoğlu yaptığı açılış konuşmasında çocukların ihtiyaç duyduğu en önemli şeyin eğitim, öğretim ve oyun olduğunu söyleyerek eğitim hayatının ülkenin geleceğini teslim alacak çocuklar açısından taşıdığı öneme değindi. Demokratik ülkelerde katılımın esas olduğunu belirten Ramazanoğlu, çocukken kazanılan tecrübelerin ülkenin geleceğine yön vermek açısından temel teşkil ettiğini ifade etti. Çocuk Meclisi Başkanı Taha Zeki Ramazanoğlu ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın TBMM'nin açılması dolayısıyla kendilerine armağan edilmiş olan ve dünyada başka örneği bulunmayan bir bayram olduğunu belirtti.

Meclis Başkanı'nın açılış konuşmasının ardından ilk olarak koltuğunu 1 günlüğüne yeni Belediye Başkanı'na devreden Mustafa Kara kürsüye gelerek Üsküdar'ın tarihi ve kültürü ile 23 Nisan etkinlikleri kapsamında ilçe genelinde yapılan çalışmalar ve etkinlikler hakkında bilgilendirmede bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin'in günün anlam ve önemine istinaden yaptığı konuşma sonrası Çocuk Meclisi'ne katılan çocuklar ilçede yapılmasını istedikleri düzenlemeler hakkında taleplerini ilettiler. Dilek ve temenniler sonrası Çocuk Meclisi'ne katılan tüm çocuklara Katılım Sertifikaları ile çeşitli hediyeler verildi.


Üsküdar 34


Haberi Paylaş :