Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar 'ÖSYM Bürosu' önünde eylem

Üsküdar'da ÖSYM bürosunun önünde Ygs'deki şifre skandalını protesto etmek isteyen lise öğrencilerine...

Samed Mustafa Kara'yı ziyaret etti

Sultanbeyli Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği, Üsküdar Belediye Başkanı Must...

'SPOT' denince MEPA

Üsküdar'daki MEPA Alışveriş Merkezi, defolu, vuruk, çürük çarık fakat ucuz olarak yanlış bir algı ol...

''İstanbul bir İslam şehridir!''

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Çamlıca Projesini eleştirenleri topa tuttu!...

Bu sokak Üsküdar'a yakışmıyor!

Tarih ve Kültür şehri Üsküdar'a bağlı aydınlatmasız, asfaltsız bir sokak ve bu sokakta hırsızlar cir...

Üsküdar'da motosiklet kazası...

İstanbul Üsküdar'da motosikletiyle kaza yapan sürücü yaralandı....

Başbakanı protesto eden 3 kişi gözaltınd...

Üsküdar'da konvoyu geçerken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto ettiği iddia edilen 3 kişi göza...

Üsküdar'da tüm etkinlikler iptal edildi

Üsküdar Belediyesi Manisa Soma'daki maden faciasının ardından ilçede bulunan tüm kültür merkezlerind...

Üsküdarlılar İskele'de bayramlaştı.

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Bayramı bayramlaşma töreni Üsküdar İskelesi'nde gen...

Pansiyonda Yangın

Üsküdar'da bir pansiyonda çıkan yangın çevrede paniğe neden oldu....
 

Üsküdar'da hafta sonu bereketi

Üsküdar'da hafta sonu bereketi
Üsküdar'da Fasl-ı Ramazan etkinlikleri hafta sonunda da tüm hızıyla devam etti.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
08 Ağustos 2011, 13:37
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
5 Ağustos Cuma günü Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ve 6 Ağustos Cumartesi günü de İcadiye ve Kuzguncuk mahallelerinde gerçekleştirilen sokak iftarları yine mahalle sakinlerini bir araya getirirken Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikler de tıklım tıklım dolu geçti.

5 Ağustos Cuma günü Bağlarbaşı Kültür Merkezi bahçesi, Çocukça Ramazan ve Geleneksel Türk Tiyatrosu gösterilerinin ardından Tasavvuf Müziği'nin güçlü ismi Güçlü Soydemir'i ağırlarken sohbet köşesinin konuğu ünlü gazeteci Ali Bulaç'dı. Ali Bulaç, Ramazan'ın önemini, geçmiş dönemlerde yaşanan Ramazanları ve çağımızın modern kentleşmesi sonucu yaşanan yozlaşmaları etkileyici bir şekilde anlattı.

6 Ağustos Cumartesi günü çocuk eğlenceleri, Karagöz-Hacivat, ortaoyunu ve meddah gösterileri ve Türk Halk Müziği sanatçısı Necdet Kaya'nın hareketli konserinin ardından Yusuf Özkan Özburun'un sohbeti yer aldı.

Üsküdar'da yeniden doğdu
7 Ağustos Cumartesi akşamı ise Bağlarbaşı Kültür Merkezi bu kez Uğur Arslan'ı ağırladı. Deniz Feneri davası nedeniyle bir süre gözetim altında tutulan ve suçsuz olduğu anlaşılarak serbest bırakılan Uğur Aslan, Üsküdar'da yeniden sevenleri ile buluştu. Şiir dinletisi öncesi basın toplantısı yapan Uğur Arslan, dava ile ilgili düşüncelerini ve gözaltı sürecinde yaşadıklarını anlattı. ''Bugün benim doğum günüm'' diye sözlerine başlayan Arslan, ''Yaklaşık 4 yıldır bugünü iple çekiyorum. Bu yaşadığım 4 sene 10 yıllık televizyonculuk hayatıma çöreklenmiş günlerdi. 4 yıldan beri bugünü bekliyordum. O yüzden bugünü yeni doğum günüm kabul ediyorum. Üsküdar Belediyesi'ne bana bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum'' dedi.

Basın toplantısı sonrası sahne alan ve ''Hepiniz doğum günüme hoş geldiniz'' diyerek seyircilerin karşısına çıkan Uğur Arslan, Üsküdar'dan itibaren hayatından bembeyaz bir sayfa açtığını, sevenleriyle ve çok özlediği seyircileriyle tekrar birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Karagümrük Yanıyor parçasını ''Üsküdar yanıyor'' diye değiştirerek konserine başlayan ünlü sunucu aralarında Su Gibi, Üsküdar'da Sandallar ve Sürgün gibi şiirlerin de bulunduğu repertuarını büyük bir özlemle ve başarıyla sahnelerken 1 saatten fazla süreyle sahnede kaldı. Eski günlerini ne kadar özlediğini gösteren performansıyla büyük başarı toplayan Uğur Arslan'a Belediye Başkan Yardımcısı M. Hakan Büker de bir plaket verdi.

Gecede sohbet köşesinde ise Yaşar Alptekin yer alırken 2 binden fazla Üsküdarlı unutulmaz bir gece yaşamanın mutluluğuyla evlerine döndü.

Üsküdar'da 8 Ağustos Pazartesi günü mahalle iftarı Yavuztürk Mahallesi Pazar Sokakta gerçekleştirilirken, Bağlarbaşı Kültür Merkezi'ndeki etkinliklerde Çocukça Ramazan ve Geleneksel Türk Tiyatrosu Gösterileri'nin ardından Ezgi konserinde Ömer Karaoğlu sahne alacak.


Üsküdar 34


Haberi Paylaş :