Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar baştan aşağı yenileniyor!

Üsküdar son yıllarda yapılan yatırımlarla bambaşka bir çehre'ye kavuşuyor....

TOGEM'den bir açılış daha...

Üsküdar Belediyesi Toplumsal Gelişim Merkezi TOGEM, Üsküdar Selami Ali Mahallesi'nde yeni bir Okul Ö...

Harem Otagarı'nda olan vatandaşa oldu

Harem Otogarını geçen sene ihale yoluyla Üsküdar Belediyesi'nden kiralayan Avrasya terminalleri şirk...

İlk Üçte ''Üç Mustafa'' var

Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Şirketinin Kasım 2012 araştırma sonuçları açıklandı....

Üsküdar'da ''bedava park et'' dönemi bit...

''Üsküdar'a park et, Avrupa yakasına İDO ile devam et'' sloganıyla başlayan İSPARK'tan Üsküdar'da 2...

Liseler Arası IV. Akıl Oyunları Yarışmas...

Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi İstanbul liseler arası IV. Akıl oyunları yarışması düzenliyor....

Yeni Başkan Yardımcısı Geliyor

Malatya İl Genel Sekreteri Sami Er'in Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirileceği bil...

Ramazan'da Üsküdar'da neler var?

Üsküdar Belediyesi, bu yıl iftar yemeklerini başta Üsküdar İskele Meydanı olmak üzere 9 ayrı noktada...

Üsküdar'ın HSYK adayı Polat'ın belalısı ...

HSYK'ya aday olan ve 2 şüpheliyi internet üzerinden takip edip yakalatan o savcı, Kurtlar Vadisi'nde...

Başkan Kara, Genç Güreşçileri ağırladı

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Filistin, Fransa ve Türk Milli Takımı'nın genç güreşçilerini ...
 

Üsküdar Belediyesi ödüle doymuyor..!

Üsküdar Belediyesi ödüle doymuyor..!
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, ödülünü Ankara'da düzenlenen törenle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
11 Ağustos 2011, 19:30
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin yaptığı anket sonucunda yüzde 60,5'luk halk desteğine sahip olarak performansıyla 4 büyükşehirin ilçeleri arasında en başarılı 2 Belediye Başkanı'ndan biri seçilen Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın bu başarısı Başbakan Erdoğan'ın elinden alınan Yerel Yönetimler ve Gençlik projeleri ödülü ile de onaylandı.

İkinci ödülü de Başbakan'ın elinden aldı
AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen ve ''Yerel Yönetimler ve Gençlik'' projelerinin ele alındığı yarışmada Üsküdar Belediyesi, Gençlik Merkezi projesiyle ödüle layık görüldü. Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, ödülünü Ankara'da düzenlenen törenle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Geçtiğimiz yıl ''Sosyal Belediyecilik'' dalında Toplumsal Gelişim Merkezi TOGEM projesiyle yine aynı yarışmada Türkiye şampiyonluğunu elde eden Üsküdar Belediyesi, gençliğe yönelik çalışmalarıyla da adını belediyecilikte zirveye taşıdı.

Ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada Mustafa Kara ''Bu ödül bizim için, gençlerimiz için yaptığımız yatırımların, gelecek için attığımız adımların bir sağlaması, bir sigortasıdır. Tüm halkımız adına, Üsküdar adına ve özellikle gençlerimiz adına büyük mutluluk ve onur duyuyorum'' dedi.

Tarih ve Kültür Şehri Üsküdar'ı bugünkünden daha iyi bir halde gençlere teslim etmek yükümlülüğü ile çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Mustafa Kara, ülkemizin yarınlarının teminatı olan çocuk ve gençlerimizin boş zamanlarında zararlı alışkanlıklara yönelmesi yerine sosyal, kültürel, eğitsel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirerek ruhen ve bedenen sağlıklı, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak amacıyla Üsküdar Gençlik Merkezi'ni hayata geçirdiklerini de dile getirdi.


Gençlere özel sosyal bir yaşam merkezi
Sadece belirli bir yaş grubu için değil anne ve babalar için de her yönüyle güvenli tam bir yaşam merkezi olma özelliğini taşıyan Üsküdar Gençlik Merkezi, sadece sportif değil eğitsel, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere imkân tanıması, gençlerin bireysel ve toplumsal ilişkilerinde sağlıklı ve dengeli kişilik geliştirmelerine katkıda bulunması, birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesi, medeniyet değerlerimizin gençler tarafından sahiplenilmesi, tarihi mirası ve sosyal dokumuzu önemseyen bir gençlik yetiştirilmesi, genç engellilerin hayata kazandırılması yönünde de önemli hizmetler veriyor.

6.500 m2 kapalı alan ve 2.900 m2 çevre düzenlemesiyle birlikte toplam olarak 9.400 m2'lik alanda bulunan Üsküdar Gençlik Merkezi'nde; 1 adet 275 kişilik çok amaçlı (sinema, tiyatro, konferans) salon, düğün ve toplantılar için düzenlenmiş 1 adet çok amaçlı salon, 1 sergi salonu, 1 adet kayıt stüdyosu, 3 adet sınıf, 1 adet müzik sınıfı, 1 Adet Aletli Spor Salonu, 1 Adet Uzak Doğu Sporları salonu, 1 Adet Plates, Jimnastik, Aerobik Salonu, 1 Adet Aktif Eğlence ve Masa Sporları Salonu (Masa Tenisi, Bilardo, Havalı Hokey), 1 kütüphane, 1 adet internet salonu, 4-10 yaş grubuna yönelik olarak 1 adet Çocuk Oyun Odası, 1 dinlenme bölümü, sergi holü, çok amaçlı salon fuayeleri, kafeterya ve dinlenme alanları, 1 çok amaçlı salon kulisi, 1 çocuk kulübü, spor salonuna hizmet veren soyunma duş odaları ve eğitmen odaları, yönetim birimleri, gişeler ve 35 araçlık otopark bulunuyor.​


Üsküdar 34


Haberi Paylaş :