Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar Belediyesi Şili'de Türkiye'yi temsil etti...

Üsküdar Belediyesi, Şili Ulusal Devlet Madalyası ve Takdir Belgesi'ne değer görüldü....

4 Çocuklu Aile Sokakta...

Üsküdar'da 4 çocuklu bir aile, kirayı ödeyemedikleri için ev sahibi tarafından sokağa atıldı....

Çamlıca Camii'nin yarısı bitti

Üsküdar'da yapımı devam eden Cumhuriyet döneminde yapılan en büyük camii olan Çamlıca Camii inşaatı havadan görüntülendi...

Üsküdar ticareti Marmaray'la canlanacak!

Üsküdar Marmaray ile geleceği karşılayacak. ''Asrın Projesi'' Marmaray'ın devreye girmesiyle Üsküdar'a saat başı 60 bin ...

Üsküdar'da Doğalgaz patladı

Üsküdar'da bir evin doğalgaz tesisatında meydana gelen patlamada 3 kişi hafif yaralandı....

Yenilenen Üsküdar Belediyesi Aşevi açıldı....

Üsküdar Belediyesi Aşevi yeni konsepti ile daha fazla yardımsevere ulaşacak......

Çocuk Meclisi Toplandı

Üsküdar Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi ilk toplantısını 9 Mart Pazar günü Üsküdar Belediyesi Meclis Salonu'nda ya...

Belediye hizmette sınır tanımıyor.

Üsküdar Belediyesi hizmette sınır tanımıyor. Bayramda mezarlıklara giden vatandaşlara servis imkanı sağlanıyor. ...

Üsküdar'da gıda üreten işletmeler denetlendi...

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Üsküdar Belediyesi ekipleri ilçede en kapsamlı iş yeri denetimi başladı....

Taksi parasını ödeyip köprüden atladı

Ölmek için taksiciye bıçak çekti, ''Sakin ol, hakkını helal et'' dedikten sonra köprüden atladı....
 

Üsküdar`ın 100`ü değişiyor

Üsküdar`ın 100`ü değişiyor
Başkan Mehmet Çakır, 99 proje gerçekleştiren belediyenin 100. projesi için "Üsküdar`ın 100`ü değişiyor" yarışmasını başlattı.
Tarih : 25 Ocak 2008, 13:01
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 

Üsküdar Belediye Başkanı Mehmet Çakır, bugüne kadar 99 proje gerçekleştiren belediyenin ev ödüllü 100. projesi için "Üsküdar`ın 100`ü değişiyor" adlı yarışmayı başlattı.

Çakır, Sözbir Hotel`de düzenlediği basın toplantısında, göreve geldikleri 2003 yılından itibaren Üsküdar için 99 proje üretildiğini söyledi. Belediyenin 100. projesi için "Üsküdar`ın 100`ü Değişiyor" adıyla bir proje yarışması düzenlediklerini anlatan Çakır, şunları kaydetti:
    
"Üsküdar`a hizmet verecek projeler yapılırken, farklı pencerelerden bakış açısıyla halkın da fikirlerinden faydalanmak istedik. Bu yarışmada, konularında uzman seçici kurul üyeleri tarafından bir proje birinci seçilerek uygulanacak, ama diğer projeler de dikkate alınarak uygunluğu tespit edildiği takdirde yerine getirilecek. Yarışma kapsamında, 175 bin haneye bire bir ulaşım sağlayacağız. Proje yarışmamızın amacı, Üsküdar`ın geleceğini halkımızla birlikte tayin ve dizayn etmektir."

Yarışmada birinci gelecek projenin sahibine, dayalı döşeli bir ev hediye edeceklerini de belirten Çakır, yarışmaya katılacak projelerin özgün olması, önceden yapılan 99 projeye benzer olmaması ve uygulanabilir olması şartlarının aranacağını kaydetti.
    
Çakır, proje yarışmasına katılacak adaylarda Üsküdarlı olma şartı aranacağını, ayrıca tüzel kişiliklerin de yarışmaya katılabileceğini sözlerine ekledi.
    
Mehmet Çakır, açıklamanın ardından Hacı Hesna Hatun Mahallesi`nde bazı ev ve iş yerlerine giderek yarışma broşürü dağıttı.
   
Katılım süresi 15 Mart 2008 tarihinde son bulacak proje yarışmasının tanıtım toplantısına, yarışmanın reklam filminde oynayan tiyatro oyuncusu Cengiz Küçükayvaz ile bazı belediye başkan yardımcıları da katıldı

Haberi Değerlendir :