Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Anket Sona Erdi

Süper Amatör ve 1. Amatör Lig takımları arasında düzenlediğimiz; Üsküdar'da Hangi Takımın Taraftarıs...

Ağaç Otobüsün Üzerine Devrildi.

Üsküdar Cumhuriyet caddesinde, Fırtına nedeniyle gövdesinden kırılan bir ağaç caddeden geçen İETT ot...

4. Bahar Temizliği Kampanyası başladı

Üsküdar Belediyesi ''Daha temiz bir çevre, daha temiz bir Üsküdar'' için, 4. Bahar Temizliği Kampany...

Hizmet için 3 yeni otobüs daha!

Üsküdar Belediyesi, kültür hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak ve vatandaşların belediye hi...

Üsküdar'ın çehresi iki yılda değişti

Mustafa Kara'nın Üsküdar Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasıyla birlikte ilçe genelinde başlatıla...

Cemile Sultan'a ikinci hayat

1952 yılında elektrik kontağından çıkan yangında tamamen kül olan Kandilli'deki Cemile Sultan Konağı...

Üsküdar SGK misafirhanesi özelleştiriliy...

SGK Üsküdar Eğitim ve Sosyal Tesisleri SGK Yönetim Kurulu Tarafından alınan Satış Kararının Tepkiler...

Başbakan'a 42 metrede Doğum Günü

Başbakan Erdoğan, Marmaray tüp geçit tünelinde inceleme yaptığı sırada doğum günü sürprizi ile karşı...

Üsküdar, ''Ramazan markası'' olma yolund...

Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nin bulunduğu meydanda Ramazan etkinliklerinin düzenlendiği Üsküdar, Anado...

Annesinin mezarını ziyaret etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, babası Ahmet ve annesi Tenzile Erdoğan'ın mezarlarını ziyaret etti....
 

Yılmaz Bayat sahaya indi!

Yılmaz Bayat sahaya indi!
"Mehmet Çakır'a bir çanta proje teslim ettik ama hiçbirinin gerçekleşmedi. Anlaşılan Üsküdar'da yapılacak daha çok iş var"
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
19 Ocak 2008, 15:56
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Yılmaz Bayat, yaklaşan ilçe kongresi öncesinde basın mensuplarıyla biraraya gedi. Önemli açıklamalarda bulunan Bayat, Üsküdar'da yapılacak daha çok iş var” diyerek anlamlı mesajlar verdi. SP Üsküdar İlçe Başkanı Yılmaz Bayat, beklenen çıkışı gerçekleştirdi.
 
İlçe kongresine sayılı günler kala basın mensuplarıyla kahvaltılı bir toplantıda biraraya gelen Yılmaz Bayat, çarpıcı açıklamalarda bulundu. İki dönem Üsküdar belediye başkanlığı görevini de yapan Bayat, yerel seçimlerle ilgili de anlamlı mesajlar verdi. Parti olarak amaçlarının yerel seçimlerden güçlü bir şekilde çıkmak olduğunu söyleyen Bayat, genel seçimde de en az iktidar ortağı olacaklarını söyledi.
 
AK Parti'ye tek alternatifin Saaddet Partisi olduğunu belirten Bayat, “Ak Parti'nin alternatifi CHP veya MHP olamayacağına göre; yine tek alternatif Saaadet Partisi'dir. Bugün zirvede bulunan Ak Parti'nin düşüşe geçeceğini ve Saadet Partisi'nin de güçleneceğini düşünüyorum. Ak Parti'nin halkın beklentilerini yerine getirememesi bu düşüşün başlangıcıdır. Önümüzdeki yerel seçimlerde de ülke genelinden enaz % 15 oy olarak, genel seçimlere daha güçlü br şekilde gireceğiz” dedi.
 
Ak Parti'li belediyeler Anap'laşıyor Yerel seçimlerle ilgili düşüncelerini açıklayan Yılmaz Bayat, Saadet Partili belediye başkanlarının her yerde aranır olduğuna işaret etti. Halkın yerel belediyeciliği Saadet Partili belediye başkanları sayesinde tanıdığını söyleyen Bayat, “yerel yönetimlerin asıl sahibi Saadet Partisi'dir. Partili belediyelerimiz görev yaptıkları süre içerisinde halkın gönlünü kazanmışlardır. Bizim belediyelerimiz döneminde hiçbir zaman yolsuzluk gibi konular gündeme gelmemiştir. Ancak bugün bakıyorum, şimdiki belediyeler hızla Anap'laşıyor. Böyle olunca da halk elbetteki Saadet Partili belediye başkanlarını arayacaktır”dedi.
 
Bayat; “Mehmet Çakır'a bir çanta proje teslim ettik”
 
Üsküdar Belediyesi'nin çalışmalarını da değerlendiren Bayat, “biz görevi devrederken Mehmet Çakır'a bir çanta dolusu proje teslim ettik. Bunların içinde avan projelerinden tutun da yapılması planlanan tüm çalışmalara kadar her şey vardı. Ancak izlediğim kadarıyla bu projelerin hiçbiri gerçekleşmedi. Bizim amacımız Üsküdar'ı eğitim, kültür ve sporda öncü ilçe yapmaktı. Bu amaçla da bir çok mahalleye kültür merkezi ve spor tesisleri yapma projelerimiz vardı. Üsküdar dağınık bir ilçe olduğundan her mahalleye eşit ve iyi hizmet götürmek durumundasınız” dedi. Yılmaz Bayat tekrar belediye başkanı adayı olacakmısınız? sorusunu ise kısa ve anlamlı cevapladı: “öncelikle bu işler kısmet işi. Ancak Üsküdar'da yapılacak daha çok iş var. ”
Haberi Paylaş :