Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Başkan Türkmen Harem'de esnafla buluştu

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, var olma mücadelesi veren Harem Otogarı esnaflarıyla yaptığı...

Şeker tadında Ramazan İmsakiyesi

Üsküdar Belediyesi, Ramazan ayında da çocukları unutmadı ve onlar için ''şeker tadında'' Ramazan ims...

Üsküdar'da Kurban Bayramı temizliği yapı...

Üsküdar genelinde 26 kurban satış noktasında temizlik ve dezenfekte işlemleri yapıldı....

Çüngüş Çaybaşı derneği genel kurulu yapı...

Diyarbakır Çüngüş Çaybaşı Köyü Derneği, 27 Aralık Salı günü dernek lokalinde yıllık olağan genel kur...

AKP Binasına Saldırı

Üsküdar Esatpaşa Mahallesi İnönü Caddesi Üzerinde Bulunan AKP Ataşehir Teşkilat Molotof Kokteyli ...

Yeni Nikah Sarayı Açıldı

Üsküdar'ın Yeni Nikah Sarayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı... ...

Üsküdar'da kaza üstüne kaza: 6 yaralı

Üsküdar Altunizade köprüsü altında meydana gelen trafik kazasına müdahale eden ekibe başka bir araç ...

Boğaz'da 21. mucize

64 metre yüksekliğindeki Boğaz Köprüsü 'nden atlayan Okan Akdağ mucize eseri yaralı olarak kurtuldu ...

Mustafa Kara, site site dolaşıyor...

Üsküdarlıların sorunlarını dinleyerek bu sorunlara çözüm bulmak adına mevcut alanlardaki sitelerde y...

Tarihi eser diye WC yapılamıyor

Üsküdar sahilindeki tarihi Silahtar Ağa Camii'nin cemaati, mabet avlusunda WC olmadığı için büyük sı...
 

Yılmaz Bayat sahaya indi!

Yılmaz Bayat sahaya indi!
"Mehmet Çakır'a bir çanta proje teslim ettik ama hiçbirinin gerçekleşmedi. Anlaşılan Üsküdar'da yapılacak daha çok iş var"
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
19 Ocak 2008, 15:56
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Yılmaz Bayat, yaklaşan ilçe kongresi öncesinde basın mensuplarıyla biraraya gedi. Önemli açıklamalarda bulunan Bayat, Üsküdar'da yapılacak daha çok iş var” diyerek anlamlı mesajlar verdi. SP Üsküdar İlçe Başkanı Yılmaz Bayat, beklenen çıkışı gerçekleştirdi.
 
İlçe kongresine sayılı günler kala basın mensuplarıyla kahvaltılı bir toplantıda biraraya gelen Yılmaz Bayat, çarpıcı açıklamalarda bulundu. İki dönem Üsküdar belediye başkanlığı görevini de yapan Bayat, yerel seçimlerle ilgili de anlamlı mesajlar verdi. Parti olarak amaçlarının yerel seçimlerden güçlü bir şekilde çıkmak olduğunu söyleyen Bayat, genel seçimde de en az iktidar ortağı olacaklarını söyledi.
 
AK Parti'ye tek alternatifin Saaddet Partisi olduğunu belirten Bayat, “Ak Parti'nin alternatifi CHP veya MHP olamayacağına göre; yine tek alternatif Saaadet Partisi'dir. Bugün zirvede bulunan Ak Parti'nin düşüşe geçeceğini ve Saadet Partisi'nin de güçleneceğini düşünüyorum. Ak Parti'nin halkın beklentilerini yerine getirememesi bu düşüşün başlangıcıdır. Önümüzdeki yerel seçimlerde de ülke genelinden enaz % 15 oy olarak, genel seçimlere daha güçlü br şekilde gireceğiz” dedi.
 
Ak Parti'li belediyeler Anap'laşıyor Yerel seçimlerle ilgili düşüncelerini açıklayan Yılmaz Bayat, Saadet Partili belediye başkanlarının her yerde aranır olduğuna işaret etti. Halkın yerel belediyeciliği Saadet Partili belediye başkanları sayesinde tanıdığını söyleyen Bayat, “yerel yönetimlerin asıl sahibi Saadet Partisi'dir. Partili belediyelerimiz görev yaptıkları süre içerisinde halkın gönlünü kazanmışlardır. Bizim belediyelerimiz döneminde hiçbir zaman yolsuzluk gibi konular gündeme gelmemiştir. Ancak bugün bakıyorum, şimdiki belediyeler hızla Anap'laşıyor. Böyle olunca da halk elbetteki Saadet Partili belediye başkanlarını arayacaktır”dedi.
 
Bayat; “Mehmet Çakır'a bir çanta proje teslim ettik”
 
Üsküdar Belediyesi'nin çalışmalarını da değerlendiren Bayat, “biz görevi devrederken Mehmet Çakır'a bir çanta dolusu proje teslim ettik. Bunların içinde avan projelerinden tutun da yapılması planlanan tüm çalışmalara kadar her şey vardı. Ancak izlediğim kadarıyla bu projelerin hiçbiri gerçekleşmedi. Bizim amacımız Üsküdar'ı eğitim, kültür ve sporda öncü ilçe yapmaktı. Bu amaçla da bir çok mahalleye kültür merkezi ve spor tesisleri yapma projelerimiz vardı. Üsküdar dağınık bir ilçe olduğundan her mahalleye eşit ve iyi hizmet götürmek durumundasınız” dedi. Yılmaz Bayat tekrar belediye başkanı adayı olacakmısınız? sorusunu ise kısa ve anlamlı cevapladı: “öncelikle bu işler kısmet işi. Ancak Üsküdar'da yapılacak daha çok iş var. ”
Haberi Paylaş :