Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Çamlıca'ya 6 minareli Sultanahmet!

İstanbul'un yeni sembollerinden biri olmaya aday Çamlıca Tepesi'ne inşa edilecek caminin projesi açı...

Üsküdar'daki yatırımları inceledi

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul İl Özel İdaresi'nin Üsküdar'daki yatırımlarını inceledi...

En Korkunç Ölüm

LPG'li aracın sürücüsü bir başka araca çarpmamak için direksiyonu kırdı. Trafik lambasına çarpan ara...

Haç çıkarırken boğuluyordu

Hristiyan inancına göre Hazreti İsa'nın doğumu ve vaftiz edilişinin yıl dönümü, Çengelköy'de bulunan...

Üsküdar'da 'Martılarla Simit Paylaşma Fe...

Üsküdar çocuklarından tüm Dünya'ya rengârenk barış mesajları......

Eski Belediye Binasında Son Meclis Topla...

Üsküdar Belediye Meclisi'nin Temmuz ayı oturumları eski belediye binası meclis salonunda gerçekleşti...

Yangın çıkınca işyerinde mahsur kaldı

Üsküdar'da sabah işyerini açan bir şahıs, daha sonra elektrikli kepengi kapatarak tuvalete gitti....

Üsküdar'da deniz ile yol birleşti

Üsküdar'da etkili olan sağanak yağış zaman zaman doluya dönüştü....

Çamoluk Derneği, Kalebaşı güven tazeledi

Çamoluk Derneği'nin heyecanı ve tansiyonu yüksek genel kurulunda eski yönetim tekrar güven tazeledi...

Dere Islahı, Izdırap oldu

Dere Islah Çalışmaları Sırasında Çıkartılan Atıklardan Çevreye Yayılan Dayanılmaz Koku Vatandaşları ...
 

Üsküdar Belediyesi, 8 aylık icraatlarını anlattı...

Üsküdar Belediyesi, 8 aylık icraatlarını anlattı...
AK Parti Yerel Yönetimler Danışma Meclisi, 6 Aralık Pazar günü Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
07 Aralık 2009, 15:46
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Yerel Yönetimler Danışma Meclisi, 6 Aralık Pazar günü Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen ve Yerel Yönetimler konulu Danışma Meclisi toplantısına; AK Parti İstanbul Milletvekili ve Üsküdar Sorumlusu İdris Güllüce, AK Parti İstanbul Milletvekili Nusret Bayraktar, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Temel Başalan, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Zekeriya Erdim, Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri, AK Parti Üsküdar Yönetim Kurulu ve teşkilat üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan gecede ilk olarak AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Zekeriya Erdim bir açılış konuşması yaptı. Zekeriya Erdim konuşmasında, AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilatının en büyük gücünün birlik ve beraberlik duygusu olduğunu ifade etti. Erdim, Üsküdar Belediyesi ile AK Parti İlçe Teşkilatının uyum içinde çalıştıklarının altını çizerken, 2010 yılına dair stratejik planlaması yapılmasının önemine değindi.

Zekeriya Erdim'in konuşmasının ardından Üsküdar Belediyesi'nin 8 aylık faaliyetlerinin sunumu, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen tarafından gerçekleştirildi. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin faaliyetlerini Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Üsküdar Koordinatörü Atilla Üstündağ, İl Genel Meclisi'nin faaliyetlerinin sunumunu ise İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Yürük yaptı. Teşkilat mensuplarının dilek ve temennilerinin alınması sonrası Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara 8 aylık faaliyetleri hakkında bilgilendirme konuşması yaptı.

Mustafa Kara konuşmasında adil bir yöneticinin halktan topladığı vergileri en verimli bir şekilde kullanması gerektiğini, Üsküdar Belediyesi olarak çalışmalarını en verimli ve en az harcamayla yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Boğaziçi Geri Görünüm planları hakkında bilgiler veren Mustafa Kara, Üsküdar Belediyesi olarak çıkardıkları planların eski planlara oranla 10 kat daha iyi planlar olduğunu ifade ederken ortak hisseli tapuların en büyük sorun olduğunu, bu sorunun çözümünün vatandaşların bilinçlendirilmesi ile ortadan kaldırılacağının altını çizdi. Boğaz Geri Görünüm Yasası'nın nasıl değiştirileceği konusunda bölge milletvekilleri ile görüş alışverişinde bulunduklarını ve çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Mustafa Kara, muhaliflerin vatandaşları yanlış yönlendirerek ve korkutarak AK Parti teşkilatını yıldırmaya çalıştıklarının altını çizdi. Hisseli parsellerin nasıl ifrazlı hale getirilebileceği konusunda tartışmaların ve halkı bilinçlendirmeye yönelik yapılan tanıtım çalışmalarının büyük önem taşıdığını anlatan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Boğaziçi Geri Görünüm Planlarına yapılan itirazları siyasi malzemeye çevirmeye çalışanlara karşı elbirliği ile mücadele ederek başarı kazanacaklarına inandığını belirtti.

AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce ve AK Parti İstanbul İl Başkanlığı adına İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Temel Başalan'ın protokol konuşmalarını müteakip AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Zekeriya Erdim'in kapanış konuşması ile Yerel Yönetimler Danışma Meclisi sona erdi.
Üsküdar 34

Haberi Paylaş :