ABD'nin Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Philip H. Gordon Yunanistan ve Türkiye'yi ziyare... | Büyük Milletimizin girmek zorunda kaldığı son İstiklal Savaşı ve zaferin 92'inci yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı... | Üsküdar Belediyesi Toplumsal Gelişim Merkezi TOGEM, Üsküdar Selami Ali Mahallesi'nde yeni bir Okul Öncesi Eğitim Birimin... | Üsküdar Belediyesi tarafından ilçenin 4 farklı bölgesinde yapılması planlanan yasam merkezlerinden ilki Kirazlıtepe'de i... | Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mustafa Kara, Kurban Bayramı'nın Tü... | İşyerindeki çelik kasaya konulmak üzere teslim edilen altın emanetleri yanlışlıkla çöp konteynerına atan Murat Alkan'ın ... | Üsküdar'daki Acıbadem Validebağ Devlet Hastanesi'nin arazisini satma kararı alan hükümet, arsanın Toki'ye devrinin ardın... | Dün yoğun sisle güne başlayan İstanbullular, bugün de sis sürprizi ile karşılaştı.... | Üsküdar'da Ramazan'ın ilk iftarı Başkan Mustafa Kara'nın elinden dağıtılan yemeklerle yapıldı.... | Arkadaşlık kurduğu 17 yaşındaki erkek ile cinsel ilişkiye girmek isteyen bir kişi, isteğini kabul etmeyen gence tecavüz ... |
|
|
Üsküdar Belediyesi'nden ''Key Ödemesi''...
Üsküdar Belediye Başkanlığı, 1 Ocak 1987 ve 31 Aralık 1995 tarihleri arasında belediye personelinden kesilen Konut Edindirme Yardımı tutarlarını, çalışanlarına 6-7 Nisan tarihlerinde ödedi.
Tarih : 08 Nisan 2010, 21:51
|
Kategori : Üsküdar
|
|
Üsküdar Belediye Başkanlığı, 1 Ocak 1987 ve 31 Aralık 1995 tarihleri arasında belediye personelinden kesilen Konut Edindirme Yardımı tutarlarını, çalışanlarına 6-7 Nisan tarihlerinde ödedi. Belediye çalışanlarından 9 yıl boyunca maaşlarında kesilen, Resmi Gazete'nin 17 Aralık 2008 tarihinde yayınlanan ve 5939 sayılı kanunun 2. Madde ve 9. Fıkrasına istinaden yapılması gereken ancak yıllardır adeta kangren haline gelen KEY ödemeleri sorunu, Üsküdar Belediyesi'nin kendi bünyesinde gerçekleştirdiği çalışmalar sonunda çözüldü. 1987 ile 1995 yılları arasında belediye personelinden kesilen ancak KEY ödemesi olarak bir türlü çıkmayan yasal kesintiler, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın talimatıyla iç kaynak oluşturularak hak sahiplerine 6-7 Nisan tarihlerinde ödendi. Oluşturulan kaynak sonrası, KEY ödeme hakkına kavuşan ve ödemelerini daha önce alamamış olan Üsküdar Belediyesi'nin işçi ve memur kadrosunda çalışan 470 personel, banka hesaplarına yatırılan toplam 458 bin 780 TL tutarındaki parayı teslim aldı. Ödemelerini alan hak sahipleri aile bütçelerine sağladığı katkıdan dolayı Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya memnuniyetlerini ifade ettiler. Üsküdar 34
|