Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar, emin ellere teslim edildi

23 Nisan Ulusal Egemenlik Haftası ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, makamı...

Türk-İslam kültürü Üsküdar'da yaşayacak

Üsküdar Belediyesi Kandilli Geleneksel El Sanatları ve Kültür Merkezi'nin temeli 12 Şubat Cumartesi günü atılacak....

Üsküdar'da 23 Nisan Kutlamaları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Üsküdar'da coşkuyla kutlandı. Şemsipaşada törenle başlayan kutlamalar Burhan ...

Hac'dan gelip Van'a uçtu

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara Hac'dan geldiği sabah ilk uçakla gittiği Van'a gitti....

Üsküdar Kaymakamı Vali oluyor...

Ankara kulislerinde dolaşan haberlere göre Üsküdar Kaymakamı İzzettin Küçük'ün vali olarak atanacağı konuşuluyor....

Üsküdar Belediyesi Temizlikte Hız Kesmiyor...

Üsküdar'ın daha temiz ve nezih bir kent olması için 24 saat hizmet veren Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü he...

Mustafa Kara'yı şaşırtan istek

Çamoluk Akyapı Köyü Derneği gecesinde, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'yı şaşırtan istek......

'Validebağ Korusu' çocuklarla şenlenecek

Validebağ Korusu, çocukların 3 gün süreyle 23 Nisan'ın keyfini çıkarabilmeleri amacıyla birbirinden güzel etkinliğe ev s...

Üsküdar Belediyesi'nin ÖSS hizmeti

Gençlerimizin geleceğini belirleyen Öğrenci Seçme Sınavının sonuçları geçen hafta yayınlandı. Sıra tercihlere geldi. Şim...

Farketmedi

Üsküdar'da, bir kuyumcudan 'kaldırımcılık' yöntemiyle 2 adet bilezik çalan iki kadın, kuyumcu tarafından yakalandı....
 

Üsküdar'dan İETT otobüsü çalındı.

Üsküdar'dan İETT otobüsü çalındı.
Sabah saatlerinde Üsküdar meydanından bir İETT otobüsü çalındı.
Tarih : 05 Eylül 2010, 13:28
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar meydanından bir İETT otobüsü çalındı. Otobüsü çalan kişi, ''Dışarıda üşümüştüm. Otobüse ısınmak için bindim. Bunun içinde otobüsü çalıştırdım. Daha sonra içimden dolaşmak geldi'' dedi.

İETT'de şoförü Cevahir Kandemir,  kullandığı ''11K Üsküdar-Kazım Karabekir Mahallesi'' otobüsünü sabah saatlerinde Üsküdar meydanındaki İETT durağına park etti.

Şoförün gittiğini gören Hasan Kılıç, otobüse bindi. Otobüsün hareket ettiğini gören Cevahir Kandemir, durumu hemen hareket amirine ve polise bildirdi.

İETT merkezindeki görevliler, araçlardaki GPS cihazı sayesinde otobüsün yerini tespit ederek polisi bilgilendirdi. Polis ekipleri aldığı bilgiler doğrultusunda otobüsün peşine düştü.

GPS cihazından elde edilen veriler doğrultusunda harekete geçen polis ile otobüs arasında amansız bir takip başladı. Polis ekipleri Üsküdar meydanından kaçırılan otobüsü Tuzla'ya kadar kovaladı.

Kendisini zaman zaman sıkıştıran polislerin elinden yaptığı manevralarla kurtulan Hasan Kılıç'ın kaçışı 55 kilometre sonra son buldu.

Tuzla girişinde önü kesilen otobüs durdurularak Hasan Kılıç yakalandı. Gözaltına alınan Hasan Kılıç polis merkezine götürülerek ifadesi alındı.

Psikolojik tedavi gördüğü öğrenilen Hasan kılıç ifadesinde, ''Dışarıda üşümüştüm. Otobüse ısınmak için bindim. Bunun içinde otobüsü çalıştırdım. Daha sonra içinden dolaşmak geldi. Ben de otobüsü hareket ettirdim. Psikolojik tedavi görüyorum. Dün akşam ilacımı kullanmayı unuttum. Galiba bu yüzden yaptım bunları'' diye konuştu.

B sınıfı ehliyeti olduğu öğrenilen Hasan Kılıç'a askerliğini yaptığı sırada psikolojik rahatsızlığından dolayı çürük raporu verildiği öğrenildi.


CNNTurk.com


Haberi Değerlendir :