Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar'da ''Cephe İyileştirme'' Projesi Başladı....

''Cephe İyileştirme'' projesi Üsküdar'da bazı güzergahlarda uygulanarak faaliyete geçirildi....

EGEBİR genel kurulu Kandilli'de yapıldı

Üsküdar Belediye Baskan Yardımcısı (Afyonlu) Ali Rıza Şenbabaoğlu'nunda katılımda bulunduğu Egeliler Birliği Derneği'nin...

Başkan Türkmen Ermeniler'in Doğuş Bayramı'na katıl...

Ermeni Cemaati'nin Hz. İsa'nın doğum gününü kutladıkları törene katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, dostluk ...

Abi, sana neden Kepaze diyorlar?

İnternet sitemizin usta kalemlerinden Şenol Şen gündemi değerlendirdi......

Mobilya imalathanesinde yangın

Üsküdar'da bir mobilya firmasının imalathanesinde çıkan yangın paniğe neden oldu....

Yıldırım Beyazıt Camisi yıkılacak!

Zemininde toprak kayması tespit edilen Üsküdar Çengelköy Bekar Deresi üzerindeki Yıldırım Beyazıt Camisi, yıkılarak yeni...

Üsküdar'da elektrik kesintisi

Üsküdar'da 20 Şubat Pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak....

Yeni Üsküdar Meydanı

Marmararay ve Yeni Meydan projeleri Üsküdarın çehresini değiştirecek....

Mustafa Kara'dan Fasl-ı Ramazan mesajı

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Ramazan ayı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı....

Made in Çengelköy Lisesi!..

Çengelköy Lisesi yılın en kaliteli okul değerlendirmesinde 2010 yılı Türkiye Birincisi oldu....
 

Hac'dan gelip Van'a uçtu

Hac'dan gelip Van'a uçtu
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara Hac'dan geldiği sabah ilk uçakla gittiği Van'a gitti.
Tarih : 15 Kasım 2011, 01:13
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediyesi ekipleri depremin hemen ardından büyük yıkımların gerçekleştiği 7 köy ile mezralarında yaraları sarıyor.

Haber7.com editörü Ersin Çelik yaptığı haberi şöyle anlatıyor; ''Depremin ikinci günü gittiğim Van'ın Güveçli ve civar köylerindeki hasarı gözler önüne seren haberimizden sonra başkan Kara, arayıp, 'Ekiplerimizi yola çıkardık ama anladığım kadarıyla herkes Van merkez ve Erciş'e yönelmiş durumda. O köylere biz sahip çıkalım' dediğinde buraları bu kadar sahipleneceklerini hiç düşünmemiştim.''

Depremin üçüncü günü Güveçli köyüne adeta yerleşen Üsküdar Belediyesi ekipleri, nokta hizmetleriyle diğer belediyelere de önayak oldu.

Sıcak yemek, çadır, kıyafet, gıda, yakacak, mobil tuvalet, banyo battaniye ve sağlık hizmetinin yanı sıra sorumlu olduğu köylerde taziye çadırları kurup, yıkılan, hasar gören camilerin yerine mescitler kuran Üsküdar Belediyesi son 5,6'lık depremin ardından ise bölgede görev yapan gazetecilere de kapısını açtı. İki DHA muhabirinin hayatını kaybettiği Bayram Otel'in enkazından hüzün içinde yayın yapan medya çalışanlarının barınma ihtiyacını lojistik merkeze çevirdiği Güveçli köyünün ilköğretim okulunda ağırlayan Üsküdar Belediyesi, gazetecilerin sıcak yemek, yatak ve duş ihtiyaçlarını karşılıyor.

Köylüler de Üsküdar Belediyesi'nin bu hizmetlerinin altında kalmamak için yaşadıkları yerleri Üsküdar ilan etmiş durumdalar. Erciş yolu üzerinden köylere giden bağlantı yoluna Üsküdar tabelası asan Güveçli köyü sakinleri, köy meydanına ise ''Üsküdar Meydanı'' tabelası astı.


Hac vazifesini yerine getirdiği için depremin ilk günlerinde bulunamadığı Van'a Cuma günü giden Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, sorumlu oldukları köylere ise yoğun kar yağışı altında ulaştı.

Mustafa Kara zaman zaman araçların kara saplandığı zorlu yolculukta, çift kabinli kamyonetin direksiyonuna geçerek ekiplerine yardımcı oldu.


Haber7 - Ersin Çelik


Haberi Değerlendir :