Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Erdoğan'dan Çamlıca Tepesi'ne cami sözü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Tepesi'ne tüm İstanbul'dan görülecek bir cami yapmayı planladıklarını açıkladı....

Üsküdar'a yeni ''Kardeş Şehir'' Libya'dan!.....

Üsküdar Belediyesi ile Libya'nın Awlilah ilçeleri arasında Kardeşlik Anlaşması imzalandı....

Validebağ Korusu ''Uçurtma Şenliği'' düzenlendi......

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Üsküdar Belediyesi tarafından Validebağ Korusu'nda çocuklara yöne...

Ramazan'da Üsküdar'da neler var?

Üsküdar Belediyesi, bu yıl iftar yemeklerini başta Üsküdar İskele Meydanı olmak üzere 9 ayrı noktada verecek....

Üsküdarlılara Çeşme Müjdesi

Üsküdar Belediyesi duyarlılığını gösterdi. Yıkılan çeşmeler yeniden yapılacak......

Genç Fenerbahçeliler Başbakan'ı ziyaret etti...

''Genç Fenerbahçeliler'' adlı grubun ziyarete geleceği bilgisi üzerine Çevik Kuvvet ekipleri çevrede geniş güvenlik önle...

Üsküdar Belediyesi Verimlilik Proje Yarışması'nda ...

Üsküdar Belediyesi, 2014'ün proje bakımından en verimli 4 kamu kuruluşundan biri olarak seçildi....

Yenilenen Üsküdar Belediyesi Aşevi açıldı....

Üsküdar Belediyesi Aşevi yeni konsepti ile daha fazla yardımsevere ulaşacak......

Çüngüş Çaybaşı derneği genel kurulu yapıldı...

Diyarbakır Çüngüş Çaybaşı Köyü Derneği, 27 Aralık Salı günü dernek lokalinde yıllık olağan genel kurulunu yaptı....

Kuzguncuk Bostanı, Üsküdar Belediyesi'ne kiralandı...

8 bin liradan ihaleye çıkan Kuzguncuk bostanı, 21 bin liraya Üsküdar Belediyesi'ne kiralandı....
 

Üsküdar esnafına can suyu verildi

Üsküdar esnafına can suyu verildi
Belediye Başkanı Mustafa Kara tarafından geçen yılbaşında başlatılan çalışmalar sonunda Üsküdar esnafının sıkıntılarını aşmak adına ''Çarşımız Üsküdar'' projesi hayata geçirildi.
Tarih : 14 Nisan 2012, 18:18
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yaklaşık 8 yıldır çalışmaları süren ve 29 Ekim 2013'de hizmete girmesiyle Üsküdar ile birlikte tüm İstanbulluların hayatına büyük bir ivme kazandıracak olan Marmaray projesi sebebiyle Üsküdar esnafının uzun süredir yaşadığı sıkıntı son buluyor.

Belediye Başkanı Mustafa Kara tarafından geçen yılbaşında başlatılan çalışmalar sonunda Üsküdar esnafının sıkıntılarını aşmak adına ''Çarşımız Üsküdar'' projesi hayata geçirildi.

''Üsküdar'ı Seviyorum, Alışverişimi Üsküdar'dan yapıyorum'' sloganı ile hayat bulan proje, 13 Nisan Cuma günü Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın belediye binasında Üsküdar esnafına hitaben düzenlediği kahvaltılı tanıtım programıyla başladı. Vakıfbank yetkililerinin de katıldığı programda Belediye Başkanı, Üsküdar esnafına proje ve proje dahilinde kullanılacak materyaller hakkında bilgi verdi. Başkan Mustafa Kara'nın yanı sıra milletvekilleri İsmet Uçma, Osman Boyraz ve Zeki Aygün de birer konuşma yaparak projeyi desteklediklerini bildirdiler ve projenin Üsküdar esnafının sıkıntılarının giderilmesinde önemli katkıları olacağına inandıklarını söyleyerek hayırlara vesile olmasını dilediler. Mustafa Kara ve belediye personelinden oluşan kalabalık bir heyet öğleden sonra Üsküdar çarşısındaki esnaflardan topluca alışveriş yaptılar. Kampanya dâhilinde ayrıca Üsküdar'daki dükkan ve mağazalara projeyi tanıtan afişler ve alışveriş poşetleri dağıtılırken kampanyaya katılan esnaflardan 100 TL ve üzerindeki alışveriş yapan vatandaşlar, belediye tarafından ücretsiz olarak boğazda tekne turları ve üzeri açık çift katlı tur otobüsleriyle Üsküdar seyahati kazanacaklar.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Üsküdar esnafının sıkıntılarını aşmak adına ''Çarşımız Üsküdar'' projesi hayata geçirildi.

Üsküdar Kart ve avantajlı alışveriş

Üsküdar Belediyesi, tüketici ve esnaf sacayağı üzerine şekillendirilen projeyle Üsküdarlılar alışverişlerini ilçe esnafından yapmaları için teşvik ediliyor. Bu amaçla Vakıfbank ile geçen yıl imzalanan protokol dâhilinde kullanılmaya başlanan Üsküdar Kart ile belediye sınırları içerisinde yer alan sinemadan giyime, restorandan beyaz eşyaya, tekstil ürünlerinden gıdaya kadar birçok farklı alanda yüzde 30'a varan indirimler kazanılıyor. Kart sahipleri, emlak vergisi gibi tüm vergi ödemelerini de peşin fiyatına taksitlendirebilme imkânına kavuşurken yapılacak alışverişler sonunda oluşturulan kaynak aynı zamanda ilçedeki ihtiyaç sahiplerine yapılacak sosyal yardımlarda da kullanılacak.


Üsküdar 34

Haberi Değerlendir :