Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Gürültü kirliliği denetimlerine başlanıyor...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul'da ses sınırını aşan eğlence merkezlerine para cezası uygulayacak....

Üsküdar Güzeltepe muhtarlığı yandı.

Üsküdar Güzeltepe mahallesi muhtarlığında gece geç saatlerde yangın çıktı....

Üsküdar'da neler oluyor?

Marmaray ile Haydarpaşa Port'un Üsküdar'a katkısı ne olacak? Bölgede metrekare fiyatları ne kadardan başlıyor?...

Kent Konseyi'nin Muhtar Üyeleri Seçildi

Üsküdar Kent Konseyi'nin Genel Kurulu'nda görev yapacak muhtarlar seçildi....

Polis Amca Spor Kompleksi hizmete girdi

''Polis Amca Spor Kompleksi'', Üsküdar Burhan Felek Lisesi bahçesinde hizmete açıldı....

TOGEM, Mardin'e anasınıfı yaptırdı.

Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM ) tarafından Vatan İlköğretim Okulu'nda yaptırılan anasınıfının açılışı yapıldı....

Vali Mutlu'dan yerel medyaya destek

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Anadolu Yakası yerel medya temsilcileriyle Beylerbeyi Polis Evi'nde bir araya geldi....

Üsküdar Kurban Bayramı'na Hazır

Üsküdar Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi çeşitli noktalara kurban satış ve kesim yerleri kurdu....

Üsküdar Belediye Meclisi tatile girdi...

Üsküdar Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısı Meclis Salonu'nda gerçekleştirdi....

Yıldırım Beyazıt Camisi yıkılacak!

Zemininde toprak kayması tespit edilen Üsküdar Çengelköy Bekar Deresi üzerindeki Yıldırım Beyazıt Camisi, yıkılarak yeni...
 

Başbakan Üsküdar'da Coşkuyla Karşılandı

Başbakan Üsküdar'da Coşkuyla Karşılandı
Başbakan Erdoğan, Üsküdar'daki konutuna gelişinde halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Tarih : 07 Haziran 2013, 16:16
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kuzey Afrika dönüşü onbinlerce insan tarafından Atatürk Havaalanında karşılanan Başbakan Erdoğan, Üsküdar'daki konutuna gelişinde de halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, havaalanından çıktıktan sonra sabah saat 04.30 sıralarında Üsküdar'daki konutuna ulaştı. Çok sayıda Üsküdarlı, ellerinde Türk bayrakları ile Erdoğan'ın eve gelişini bekledi.

Seçim otobüsünde konutuna ulaşan Erdoğan, burada bir konuşma yaptı. Havaalanından evine gelinceye kadar yoğun bir ilgi ile karşılaştığını belirten Erdoğan, ''Biliyorsunuz yola çıkarken bir şey söylemiştik. Uzun bir ince yoldayız gidiyoruz gündüz gece demiştik. Bugün havaalanında da ifade ettim. Bugüne kadar hep dik durduk ama dikleşmedik. Bütün olanlar bütün bitenler hepsi bir kenara ama şunu bilmenizi istiyorum. Biz sizlere yola çıkarken ne vaat ettiysek bugüne kadar onu yaptık. Bundan sonra da onları yapmaya devam edeceğiz. Şunu da söylüyorum. Biz hiçbir adımı istişaresini yapmadan atmadık. Ama birilerinden izin almak suretiyle de bu ülkede hizmet etmek gibi bir derdimiz yok. Ki kendinden izin alınmasını bekleyenler, bu ülkede taş üstüne taş istemeyenlerdir'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Üsküdar'daki konutuna gelişinde halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Başkan Yardımcısı Hilmi Türkmen, İlçe Başkan Yardımcıları Esat Kalay, Adem Kaan Pehlivan, Süleyman Gedikoğlu ve diğer yöneticilerle birlikte çok sayıda Üsküdarlı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Üsküdar'da karşıladı.

''YEŞİLİ SEVMEK BİZİM DERDİMİZ''
Yeşile karşı duyarlı olduklarını belirten Erdoğan, ''Şunu çok açık söylüyorum. Yeşili sevmekse o bizim derdimizdir. Yeşili bizim gibi on yıllar boyu bizim gibi seven çıkmamıştır. Çevre dostu olmaksa çevre dostu olanlara diyorum ki, siz bizden daha iyi dost bulamasınız. Bizim yanımıza gelin. Çünkü sizin yanınızdaymış gibi görünenlerin çevrecilikle uzaktan yakından alakası yok'' şeklinde konuştu.

''BU MÜCADELENİN KARŞISINDA FAİZ LOBİSİ VAR''
Eylemlere karışanların çevreye zarar verdiklerine burgu yapan Erdoğan, ''Hiç endişeniz olmasın. Biz mehter takımını çok severiz ama mehter takımı gibi iki ileri bir geri gitmeyiz. Çünkü bizim yürüyüşümüzde istikrar vardır. Bizim yürüyüşümüzde güven vardır. Ve şunu da söylüyorum. Bunu tekrar ediyorum. Bu mücadelenin karşısında iyi bilin ki faiz lobisi vardır. Amerikadaki gazetelere ilan verme gayreti içerisine girenler bu lobilerin ta kendileridir'' şeklinde konuştu. Konuşmasını bitiren Başbakan Erdoğan, otobüsten indikten sonra bir süre vatandaşın içine girdi ve tezahuratlar eşliğinde evine geçti.


Üsküdar 34

Haberi Değerlendir :