Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar'da Ramazanın Bereketi ''Fasl-ı Ramazan''da...

Üsküdar Belediyesi bu Ramazan ayında da Üsküdarlılara dopdolu bir Ramazan vaat ediyor....

Tabelalar çalınmamış, zabıta toplamış!

Üsküdar'daki ''Free Zone Istanbul'' sergisinin kayıp tabelaları bulundu....

Küçüksu Camii ve Kültür Merkezi açıldı

Küçüksu Hoca Mahmut Bayram Camii ve Kültür Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı....

Eminönü-Çengelköy vapur hattına ek sefer

Şehir Hatları, Ramazan ayı süresince Eminönü - Beşiktaş - Beylerbeyi - Çengelköy hattına ek sefer konulduğu belirtildi....

Ümraniye'de mühimmat ele geçirildi

Ümraniye'de şüphelendikleri bir taksiyi durduran polisler mühimmat ele geçirdi......

Bulgurlu İftar Çadırı...

Üsküdar'da Dayanışma Örneği; Bulgurlu İftar Çadırı... Mahalle sakinleri kendi imkanlarıyla kurdukları çadırda iftar yeme...

Başkan Türkmen'den 'Hayırlı Olsun' ziyareti...

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İETT Genel Müdürlüğü görevine atanan Mümin Kahveci'ye ''hayırlı olsun'' ziyareti...

Hizmet için 3 yeni otobüs daha!

Üsküdar Belediyesi, kültür hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak ve vatandaşların belediye hizmetlerinden daha fa...

Okul bahçesi mi? Otopark mı?

Üsküdar ilçesindeki bazı okullarda, çocukların oynaması için yapılan okul bahçeleri ve spor alanları, otopark olarak kul...

Osmanlı Derbisinin Son Tanığı : Lahana Çeşmesi...

Bir çeşme üzerinden efsanevi cirit takımları Lahanacılar ile Bamyacıların, Fenerbahçe-Galatasaray rekabetini aratmayan h...
 

Üsküdar'a yeni ''Kardeş Şehir'' Libya'dan!..

Üsküdar'a yeni ''Kardeş Şehir'' Libya'dan!..
Üsküdar Belediyesi ile Libya'nın Awlilah ilçeleri arasında Kardeşlik Anlaşması imzalandı.
Tarih : 20 Aralık 2013, 17:17
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile Awlilah Belediye Başkanı Muhammed Ali Er Dirji arasında, Libya Başkonsolosu Ali Sait Akın'ın da yer aldığı törenle imzalanan anlaşma; kültür, turizm, kentsel ve tarihi mirası koruma alanlarında bilgi ve deneyim alışverişinde bulunmayı amaçlıyor.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Üsküdar Belediyesi ile Libya'nın Awlilah ilçeleri arasında Kardeşlik Anlaşması imzalandı.

Sürdürülebilir ve barışçıl bir kalkınma ve kültürler arası diyaloğun geliştirilmesi amacıyla yapılan anlaşma gereği;

- Taraflar, yerel yönetişim, kültür, turizm, tarihi ve kültürel mirasın korunması, kentsel planlama, peyzaj, bilgi teknolojisi, gençlik ve spor alanlarında karşılıklı bilgi ve deneyim alışverişi için işbirliğinde bulunacaklar.

- Taraflar, trafik, katı atık yönetimi, su arıtımı, çevre koruma, toplu ulaşım geliştirme alanlarında karşılıklı bilgi ve deneyim alışverişi için işbirliğinde bulunacaklar.

- Taraflar, Türk ve Libya görsel sanatlarını, edebiyatını, sahne sanatlarını, müziğini ve filmlerini karşılıklı olarak kent sakinlerine tanıtacak etkinliklerle, kültür ve sanat alanındaki işbirliğini güçlendirmeye çalışacaklar.

- Taraflar, Kentsel Planlama, tarihi ve kültürel mirasın korunması konusunda karşılıklı işbirliğinde bulunacak, ortak projeler geliştirmek için gayret gösterecekler.

- Taraflar, ticaret, yatırım, finans, kültür ve turizm alanında düzenlenecek fuarlar, sergiler ve festivaller vasıtasıyla birbirlerinin tanıtımı için çaba sarf edecekler.

- Her iki şehirdeki işbirliğini ve ticareti geliştirmek amacıyla yatırımcılara ve girişimcilere taraflar her türlü kolaylığı gösterecekler.

- Taraflar, birbirlerinin kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla mevzuatları çerçevesinde karşılıklı uzman ve personel değişimini sağlamaya çalışacaklar.

- Taraflar birbirlerini uluslararası forumlarda destekleyecek ve tüm uluslararası platformlarda işbirliği yapmaya çaba sarf edecekler.

- Karşılıklı resmi ziyaret durumlarında, ev sahibi taraf, ziyarette bulunan delegelerin uluslararası seyahat masrafları hariç olmak üzere konaklama masraflarını ve şehir içi ulaşımını karşılayacak.


Üsküdar 34

Haberi Değerlendir :