Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Çayelililer Üsküdar'da güç birliği yaptı....

Çayeli Şairler Deresi Derneği ve İncesırt Köyü Derneği, düzenlenen görkemli bir törenle Üsküdar'daki yeni binalarında fa...

Ya para ya Pitbull

Üsküdar'da, yanlarındaki Pitbull cinsi köpekle korkuttukları kişilerin cep telefonu ve paralarını gasp eden iki kişi yak...

''İstanbul bir İslam şehridir!''

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Çamlıca Projesini eleştirenleri topa tuttu!...

GATA'da küçük çaplı yangın

Üsküdar Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi'nde meydana gelen yangın paniğe neden oldu....

Herkes İçin Erişilebilir Üsküdar...

''Herkes İçin Erişilebilir İstanbul Koordinasyon Kurulu'' Üsküdar'ı ziyaret etti......

Üsküdar DTP binasına saldırı

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Üsküdar İlçe binası kimliği belirsiz kişiler tarafından gece saatlerinde taşlı saldırıya...

Çengelköy Orme Sitesi'nde 'Bikini Dayatması'...

Üsküdar, Çengelköy'de bulunan Orme Sitesi'nde ortak kullanıma açık havuzda site sakinlerine ''Bikini Dayatması''......

Marmara Üniveriste hastanesinde yangın......

Üsküdar'da bulunan Marmara Üniversitesi Hastanesi'nde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın büyümeden söndürüldü. ...

Üsküdar'ın prestijli caddeleri var.

Üsküdar'ın en işlek caddelerine neşter vuruluyor. Semtin prestijli caddeleri Uncular, Yavuztürk Karadeniz ve Küçük Yalnı...

Çengelköy Maxi City'de 23 Nisan Şenlikleri...

Çengelköyde bulunan Maxi City alışveriş merkezinde 23 Nisan çocuk bayramı kapsamında etkinlikler düzenlenecek....
 

Üsküdar Müftülüğü yeni hizmet binasına kavuştu

Üsküdar Müftülüğü yeni hizmet binasına kavuştu
Üsküdar Belediyesi tarafından yeniden restorasyonu tamamlanan ve ilçe müftülüğüne tahsis edilen tarihi Cumhuriyet Halk Fırkası binası, Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez'in de katılımıyla hizmete açıldı.
Tarih : 07 Haziran 2014, 23:15
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Kaymakamlığı'na 54 yıl hizmet eden tarihi Cumhuriyet Halk Fırkası Binası, Üsküdar İlçe Müftülüğü'ne tahsis edilmişti. Üsküdar Belediyesi tarafından yaklaşık 1,5 milyon liraya restorasyonu yapılan müftülük binası, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in de katıldığı törenle hizmete girdi.

Açılış töreni, Valide-i Cedid Camii İmamı Kerim Öztürk'ün Kuran'ı Kerim tilavetiyle başladı. Törende, Üsküdar İlçe Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ve 6. Dönem Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara da birer teşekkür konuşması yaptı.

HİLMİ TÜRKMEN; ''ÜSKÜDAR'IN MARKA DEĞERİNE KATKI SAĞLAYACAK''

Açılış törenine katılan konuklara hitaben konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise Üsküdar'a yakışan bir müftülük binasının olduğunu, tahsisinde ve yapımında emeği geçen 6. Dönem Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya teşekkür etti.

Müftülük binasının bulunduğu Doğancılar Meydanı'nın tarihi değerine dikkati çeken Hilmi Türkmen, ''Hacılar yolculuğuna buradan çıkarlarmış. Hazerfen Çelebi, Galata Kulesi'nden uçtuktan sonra bu  binanın olduğu yere konmuş. Hacıların yolu üzerinde böyle bir müftülük binası olması gerekiyordu. Yeni müftülük binamız, ilçemizin marka değerlerine katkı sağlayacaktır'' dedi.

Törende konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, bazı şehirlerin ise ruhu olduğuna dikkat çekerek, ''İslamiyet'in başkenti İstanbul ve Üsküdar da ruhu olan şehirlerdendir. Dolayısıyla böyle bir yerde bu müesseseler (müftülükler) büyük önem arz ediyor. Önemli olan bu binanın, bu şehrin manevi, dini, ahlaki hayatına yön vermesidir'' dedi.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Üsküdar Belediyesi tarafından restorasyonu yapılan müftülük binası, törenle hizmete girdi.

''HİÇ KİMSE KİMSESİZ KALMASIN''

Çağımız ve insanlarımızın değiştiğini, Diyanet'in de görev tanımlarının da değişmesi gerektiğine dikkat çeken Görmez, ''Hep beraber şehrin en kılcal damarlarına ulaşarak, gelmeyenlere giderek, o şehrin rahmetini ayakta tutmalıyız. Bu sene Ramazan ayında, 'Hiç kimse kimsesiz kalmasın' teması üzerinde duracağız. Bu temayla neyi kastediyoruz; Kalabalıklar içerisinde nice yalnızlar var. Her türlü lükse sahip ancak dostu, komşusu olmayan yığınla insan var. Kaliforniya sendromu olarak bilinen bu olay çok şükür bizde şimdilik yok denecek kadar az. Kimsesi olmayan kimselere ulaşarak şehrimizin o ruhunu ayakta tutmalıyız'' diye konuştu.

ÜSKÜDAR MÜFTÜLÜĞÜ YENİ HİZMET BİNASI DUALARLA AÇILDI

Konuşmalardan sonra müftülük binasının açılışı gerçekleştirildi. Açılış kurdelesini, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyanet İşleri eski Başkanı Dr. Tayyar Altıkulaç, İstanbul İl Müftüsü Rahmi Yaran, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 6. Dönem Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Üsküdar İlçe Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse birlikte kesti.


Üsküdar 34

Haberi Değerlendir :