Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar'da 23 Nisan 4 gün sürecek!

Üsküdar Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklara özel etkinlikler hazırladı....

Hac'dan gelip Van'a uçtu

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara Hac'dan geldiği sabah ilk uçakla gittiği Van'a gitti....

Üsküdar Sokak İftarları Listesi

Üsküdar Belediyesi Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında her yıl olduğu gibi binlerce Üsküdarlıya açık havada sokak iftarl...

Validebağ'da eğlence dolu 23 Nisan!..

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yılını kutladığımız bu günlerde, 23 Nisan Haftası kapsamında Üsküdar Belediyesi tarafın...

Otomobil Kundaklandı

Üsküdar'da Sokak İçinde Park Halindeki Bir Otomobil Ateşe Verilerek kundaklandı. ...

Başka Validebağ Korumuz yok! Bu ilk ve son......

Üsküdar Belediye Meclisi'nin Nisan ayı 3. oturumu 10 Nisan 2014 Perşembe günü gerçekleştirildi....

Bilgievleri'nde SBS'ye Hazırlık Kursları Başlıyor....

Üsküdar Belediyesi Bilgievleri'nde geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere ücretsiz olarak SBS kursları verilec...

Polis'ten ''Okulda güvenli ortam projesi''...

Polis İstanbul'daki okullarda çocukların güvenliği için yeni bir proje başlattı....

'SPOT' denince MEPA

Üsküdar'daki MEPA Alışveriş Merkezi, defolu, vuruk, çürük çarık fakat ucuz olarak yanlış bir algı oluşan spot piyasasına...

Üsküdar'da olaylı yıkım

Üsküdar'da 3 katlı binanın çatı katının yıkımı sırasında olaylar çıktı....
 

Başkan Türkmen'e ulaşmak artık çok kolay

Başkan Türkmen'e ulaşmak artık çok kolay
Seçimlerde Üsküdarlılara 'Ulaşılabilir Başkan Olacağım' sözü veren Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'e, mahalle ziyaretlerinde ve halk günlerinin yanı sıra artık sosyal medyadan da ulaşmak mümkün.
Tarih : 27 Ağustos 2014, 10:54
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sosyal belediyeciliğin en iyisini yapmaya çalışan Üsküdar Belediyesi, bir ilki daha gerçekleştirerek, Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'i sosyal medya üzerinden vatandaşlarla buluşturuyor.

Üsküdar Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Sosyal Medya Birimi'nin başlatmış olduğu ''sorularınızı yanıtlıyorum'' etkinliği ile Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'i vatandaşlara buluşturuyor.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne bağlı Sosyal Medya Birimi, Facebook üzerinden Üsküdarlılardan gelen talep, öneri, sorun ve şikâyetleri tek tek okuyarak ilgili birime bildiriyor. Gelen cevap üzerine sorunun muhatabına ya mesajla veya telefonla bizzat arayarak cevap veriyor.

Sosyal Medya birimi bunu bir adım daha öteye taşıyarak, vatandaşları bizzat Başkan Türkmen ile buluşturmaya başladı. Bir konu belirlenerek, sosyal medya üzerinden ''Sorularınızı Yanıtlıyorum'' başlığıyla takipçilere duyuruluyor. Bir hafta süreyle gelen mesajlar derlenerek Başkan Türkmen'e sunuluyor. Soruları tek tek inceleyen Başkan Türkmen, kameralar karşısına geçerek gelen mesajlara bizzat cevap veriyor. İlk kez bu hafta başlayan programın konusu, ''Çevre ve Temizlik'' oldu. Gelen yüzlerce mesajı tek tek inceleyen Başkan Türkmen kameralar karşısına geçti ve açıklamalarda bulundu.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen'e ulaşmak artık çok kolay... Tıkla İzle

''ULAŞILABİLİR BAŞKAN OLACAĞIM''

Sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen çalışmayla ilgili açıklama yapan Başkan Hilmi Türkmen, ''Seçimlerde Üsküdarlılara, ulaşılabilir başkan olacağım sözünü vermiştim. Bu sözümüzün arkasındayız ve ekibimle birlikte vatandaşlara ulaşmak ve sorunları yüz yüze çözmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Mahalle ziyaretleri, halk günleri gibi birçok programa sosyal medyayı da ekledik.

ÜSKÜDAR'I ÜSKÜDARLILARLA YÖNETECEĞİZ

Buradaki amacımız, işe giden veya bize ulaşma imkânı olmayan vatandaşlarla da iletişime geçmekti. Yeni başlattığımız bu etkinliğe ilgi gösteren Üsküdarlılara çok teşekkür ediyorum. Bizim bir sözümüz var, 'Üsküdar'da nefes alan Üsküdar'a nefes vermeli.' Üsküdar'ı Üsküdarlılarla birlikte yöneteceğiz. Bize, sorunlar, istekler ve şikâyetlerin yanı sıra çok güzel öneriler de geldi. Arkadaşlarımız bütün mesajlara, ilgili birim yetkilisiyle görüşerek cevap veriyor. Hazırlamış olduğumuz videoyla da mesajlara genel bir cevap veriyorum. Böylelikle, Üsküdarlıların sorunlarıyla yakından ilgilenmiş oluyoruz. Bu çalışmamız bundan sonra geleneksel hale gelecek'' dedi.


Üsküdar 34

Haberi Değerlendir :