Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Statik ömrü bitti, yıkın yenisini yapın

Üsküdar Altunizade'deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi, statik ömrünü tamamladığı gerekçesiyle yıkılıp y...

Geleneksel Aşure dağıtımı yarın yapılacak...

Üsküdar Belediyesi, aşure geleneğini yaşatmak adına bu sene de binlerce Üsküdarlı'ya aşure dağıtımı yapacak....

Üsküdar'ın yeni Kaymakamı Adem Yazıcı görevine baş...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ve 2022/392 sayılı 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Üskü...

Kadir Topbaş, Üsküdar Belediyesi'ni Ziyaret Etti.....

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Topbaş, istanbul'daki belediyeleri ziyaret etmeye devam ediyor....

Üsküdar'da Bayram keyfi bir başka olur.

Üsküdar Belediyesi, Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma törenini bayramın ikinci günü Salacak'da gerçekleştirdi....

Hilmi Türkmen ''Kirazlıtepe gerçekten Kirazlıtepe ...

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kirazlıtepe'de keşkek şenliği düzenleyerek bölge halkına seçimde kendisine verdi...

Ermenilerin mücadelesi sonuç verdi

Tarihi Surp Haç Ermeni Vakfı uzun yıllar süren mücadeleden sonra Ermeni cemaatine resmen teslim ediliyor....

Kabe'nin revakları Çamlıca Camii'ne

Hükümet, Çamlıca'ya cami projesinde kararlı....

Validebağ'da eğlence dolu 23 Nisan!..

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yılını kutladığımız bu günlerde, 23 Nisan Haftası kapsamında Üsküdar Belediyesi tarafın...

Çamlıca Camii'nin hafriyat çalışmaları başladı...

Caminin inşa edileceği alandan, 4-5 ayda 50 bin kamyon hafriyat çıkarılması öngörülüyor....
 

Başkan Türkmen'e ulaşmak artık çok kolay

Başkan Türkmen'e ulaşmak artık çok kolay
Seçimlerde Üsküdarlılara 'Ulaşılabilir Başkan Olacağım' sözü veren Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'e, mahalle ziyaretlerinde ve halk günlerinin yanı sıra artık sosyal medyadan da ulaşmak mümkün.
Tarih : 27 Ağustos 2014, 10:54
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sosyal belediyeciliğin en iyisini yapmaya çalışan Üsküdar Belediyesi, bir ilki daha gerçekleştirerek, Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'i sosyal medya üzerinden vatandaşlarla buluşturuyor.

Üsküdar Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Sosyal Medya Birimi'nin başlatmış olduğu ''sorularınızı yanıtlıyorum'' etkinliği ile Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'i vatandaşlara buluşturuyor.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne bağlı Sosyal Medya Birimi, Facebook üzerinden Üsküdarlılardan gelen talep, öneri, sorun ve şikâyetleri tek tek okuyarak ilgili birime bildiriyor. Gelen cevap üzerine sorunun muhatabına ya mesajla veya telefonla bizzat arayarak cevap veriyor.

Sosyal Medya birimi bunu bir adım daha öteye taşıyarak, vatandaşları bizzat Başkan Türkmen ile buluşturmaya başladı. Bir konu belirlenerek, sosyal medya üzerinden ''Sorularınızı Yanıtlıyorum'' başlığıyla takipçilere duyuruluyor. Bir hafta süreyle gelen mesajlar derlenerek Başkan Türkmen'e sunuluyor. Soruları tek tek inceleyen Başkan Türkmen, kameralar karşısına geçerek gelen mesajlara bizzat cevap veriyor. İlk kez bu hafta başlayan programın konusu, ''Çevre ve Temizlik'' oldu. Gelen yüzlerce mesajı tek tek inceleyen Başkan Türkmen kameralar karşısına geçti ve açıklamalarda bulundu.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen'e ulaşmak artık çok kolay... Tıkla İzle

''ULAŞILABİLİR BAŞKAN OLACAĞIM''

Sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen çalışmayla ilgili açıklama yapan Başkan Hilmi Türkmen, ''Seçimlerde Üsküdarlılara, ulaşılabilir başkan olacağım sözünü vermiştim. Bu sözümüzün arkasındayız ve ekibimle birlikte vatandaşlara ulaşmak ve sorunları yüz yüze çözmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Mahalle ziyaretleri, halk günleri gibi birçok programa sosyal medyayı da ekledik.

ÜSKÜDAR'I ÜSKÜDARLILARLA YÖNETECEĞİZ

Buradaki amacımız, işe giden veya bize ulaşma imkânı olmayan vatandaşlarla da iletişime geçmekti. Yeni başlattığımız bu etkinliğe ilgi gösteren Üsküdarlılara çok teşekkür ediyorum. Bizim bir sözümüz var, 'Üsküdar'da nefes alan Üsküdar'a nefes vermeli.' Üsküdar'ı Üsküdarlılarla birlikte yöneteceğiz. Bize, sorunlar, istekler ve şikâyetlerin yanı sıra çok güzel öneriler de geldi. Arkadaşlarımız bütün mesajlara, ilgili birim yetkilisiyle görüşerek cevap veriyor. Hazırlamış olduğumuz videoyla da mesajlara genel bir cevap veriyorum. Böylelikle, Üsküdarlıların sorunlarıyla yakından ilgilenmiş oluyoruz. Bu çalışmamız bundan sonra geleneksel hale gelecek'' dedi.


Üsküdar 34

Haberi Değerlendir :