Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar'da aşırı hız köprüden uçurdu

Üsküdar'da aşırı hız yapan bir otomobil, Köprülü kavşağın demir korkuluklarını yıkarak aşağı düştü....

Erdoğan'dan Üsküdar'da sürpriz toplantı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'da bulunan Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde açıklanan resmi programı haricinde bir t...

Çamlıca'da Camii Projesine 47 Başvuru

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Katibim Festivali'nin başlaması nedeniyle bir açıklama yaptı....

Burhaniye'de Metrobüs durağı sıkıntısı

Sıkıntı yaşanan duraklardan biri Üsküdar Burhaniye durağı. Hiçbir görevlinin olmadığı durakta sabah iş saatinde ciddi yo...

Kuzguncuk Musevi Cemaati'nden iftar

Kuzguncuk Musevi Cemaati, Kuzguncuk Sinagog'unda iftar yemeği düzenledi....

En İyi 10 Proje Belli Oldu...

Üsküdar'ın 100'ü Değişiyor Proje Yarışması'nda En İyi 10 Proje Belli Oldu... ...

Üsküdar Meydan'ında Üniversitesini tanıttı...

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Üsküdar İskele Meydanında, Dumlupınar Üniversit...

Üsküdar'da Pakistan fotoğraf sergisi

Giresun Federasyonu Üsküdar Belediyesinin önünde bulunan Belediye parkında Pakistan konulu fotoğraf sergisi açıyor....

Musata Kara'nın Ramazan Mesajı...

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Ramazan ayının başlaması münasebeti ile bir mesaj yayınladı....

Üsküdar Oynadı, 3 Puanı Orhangazi Kaptı

Temsilcimiz Anadolu Üsküdar 1908, Maltepe stadında Orhangazi Gençlerbirliğine 2-1 yenilerek büyük bir yara aldı....
 

15. Uluslararası Özel Sporcular Atletizm Şenliği Engelleri Ortadan kaldırdı

15. Uluslararası Özel Sporcular Atletizm Şenliği Engelleri Ortadan kaldırdı
Üsküdar Belediyesi'nin Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle düzenlediği 15. Uluslararası Özel Sporcular Atletizm Şenliği Burhan Felek Atletizm Stadı'nda gerçekleştirildi.
Tarih : 10 Mayıs 2022, 17:18
Kategori : Spor
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar'da düzenlenen 15. Uluslararası Özel Sporcular Atletizm Şenliği, 3 ülkeden, 17 şehirden ve 115 okul'dan toplam 2 bin 100 özel sporcuyu ağırladı. Atletizm Şenliğine katılan engelli sporcular, müsabakalarda ter dökerek engelleri ortadan kaldırdı. Sporcular aynı zamanda sanatçı Metin Şentürk konseriyle eğlenceli vakit geçirdi.

15. Uluslararası Özel Sporcular Atletizm Şenliği'nde 3 ülke, 17 şehir ve 115 okuldan toplam 2 bin 100 sporcu müsabakalara katılarak hem ter döktü hemde engelleri ortadan kaldırdı.

15. Uluslararası Özel Sporcular Atletizm Şenliği'nde 3 ülke, 17 şehir ve 115 okuldan toplam 2 bin 100 sporcu müsabakalara katılarak hem ter döktü hemde engelleri ortadan kaldırdı.

Atletizm Şenliği'ne Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şube Müdürü Gülşen Özer ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmeleri ile sporcuların yakınları katılım sağladı.

15. Uluslararası Özel Sporcular Atletizm Şenliği

Türkiye, Gürcistan, Bulgaristan ve Kıbrıs'tan gelen özel sporcuların katılım sağladığı atletizm şenliğin'de Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in birlikte verdikleri başlangıç işareti ile yarışan sporcular müsabakalarda ter dökerek engelleri ortadan kaldırıldı.

15. Uluslararası Özel Sporcular Atletizm Şenliği

Başkan Türkmen etkinlikte yaptığı konuşmada, ''Gerçekten tam bir şenlik. Burada bir yarışma değil kardeşlik, sevgi, dayanışma var. Üç ayrı ülkeden, İstanbul'un bütün ilçelerinden 2 binin üzerinde özel çocuğumuz var. Bu çocuklar bugün heyecanlarını ve sevgilerini paylaşacaklar. Aralarında bir müsabaka yok, rakam yok. Paylaşma var, heyecan var, mutluluk var. Anneler, babalar, öğretmenler ve biz bu çocuklardan daha çok heyecanlıyız.'' şeklinde konuştu.

15. Uluslararası Özel Sporcular Atletizm Şenliği

15. Uluslararası Özel Sporcular Atletizm Şenliği'nde yaşamın en zorlu koşullarına karşı gülümseyen karakteriyle milyonların sevgisini kazanan Metin Şentürk konser verdi. Etkinliğe katılan sporcular, Metin Şentürk konseriyle doyasıya eğlendi.

15. Uluslararası Özel Sporcular Atletizm Şenliği

Haberi Değerlendir :