Fahri [ 19 Haziran 2013, 14:50 ]
Sayın İlhan Gök,
Planda sosyal donatı alanı olarak belirlendiği halde gecekondu işgaline uğradığını zannettiğiniz yerler pek sizin düşündüğünüz gibi değil. Planın belli bir yüzdesinin sosyal donatı alanı olarak ayrılması zorunlu olduğu için, belediye bu alanları yasalara uygun şekilde yaratmak yerine özel şahıs mülklerini çaktırmadan gaspediyor. Planı uygulayabilmesi için kamulaştırma yapması yani para ödemesi gerektiği için de hiçbir işlem yapmadan yıllarca bekliyor. Bu süreçte ne evini satabiliyorsun ne de bir çivi çakabiliyorsun. 40 yıl, 50 yıl sen bıkana kadar üzerine yatıyor. Planda gördüğün sosyal alanların oluşturulmama sebebi gerçekte bu nitelikli dolandırıcılıktır. Asıl gecekonducu zihniyet belediyenin zihniyetidir.
Fahri [ 19 Haziran 2013, 14:42 ]
Validebağ korusu MEB'na devredildiği tarihten belediyenin gaspettiği tarihe değin hiçbir zaman hiçbir çıkar çevresine hizmet etmemiştir. Eğer öğretmenleri, huzurevi sakinlerini, hastaları, spor yapan semt sakinlerini, kedileri köpekleri ve armut ağaçlarını çıkar çevresi olarak görüyorsanız o başka.. Siz el atana kadar herşey çok güzeldi. Şimdi belediyenin politik festival alanı olarak kullanılıyor. Elinizi attığınız her yeri çirkinleştirdiniz. Paşalimanı parkından önce keşke Rasim Ozan'ın evinin altında bir arama yapsaydınız, belki farkederdi bunun gerçekte tarihi eser ihyası ile ilgisinin olmadığını.
Arif 1908 [ 16 Mart 2010, 00:25 ]
gecekondular yıkılda da neoldu halka yarar bişey göremedim tam tersi şemşipaşadaki lunapark niye yıkıldı (zaten evlendirme dairesi var ve bomboş şuan) kaç tane park otoprak bina oldu tertemiz istanbulun en güzel sahili nasıl beton oldu ???
doğrudan yana [ 15 Şubat 2010, 20:00 ]
Kendin çal kendin oyna derler buna.
erdoğan [ 11 Şubat 2010, 20:44 ]
vallaha ben gecekondu yapmadım yaptırtıcak görevdede hiç olmadım,yaptıranlar belli,göz yumanlar belli,onlar ülkenin yönetiminde,hukuk devletimi acabımı öylemi sizce,şöyle denilebilir elini taşın altına sokmayan hukuk adamlarının bulunduğu devlet.okul işine gelince zor dostum zor,kısa bir süre sonra devlet okulları arsalarıyla beraber satışa çıkıyor siz okuldan bahsediyorsunuz,biz olanları koruyalım yeter.
ilhan gök [ 10 Şubat 2010, 15:58 ]
Mesaj yazarak duygu,düşünce ve isteklerini dile getiren değerli Üsküdarlı kardeşlerim,
   Şimdiye kadar yapılmış olan imar planlarında özellikle son 20 yılda yapılan bir çok planda Üsküdarlıların ihtiyacına ayrılmış o kadar çok arazi varki.Aslında zaman içinde ihtiyaç duyuldukça bu alanlara plan gereği okul,kültür merkezi,spor tesisi gibi çok elzem olan yapılar yapılmak zorunda.Fakat ne yazıkki bu alanların hemen hepsi gecekondular tarafından işgal edilmiş durumdadır.Ne hikmetse şimdiye kadar bir tane dirayetli bir belediye başkanı ve yönetimi çıkıpta bu işgalli yerleri temizleyip 520000 üsküdarlının hizmetine açmadı.
   Bir Üsküdarlı olarak yapılacak tek şey var.Her ne yapılmasını istiyorsanız(Örneğin,futbol veya spor tesisi,park, kültür merkezi,sağlık tesisi ,bilgisayar evi,okul,cami,belediye hizmet binası... gibi)ilgili kuruma (belediye,sağlık müdürlükleri,ilköğretim müdürlükleri...)dilekçe vermek ve bu dilekçenin devamını da sonuna kadar kovalamak.İsteklerimizi resmi olarak istemeli, takip etmeliyiz.İnanın ,karşınızdaki kişiler ne kadar devlet büyüğü de olsalar hukuk karşısında bizlerden hiç bir farkı olmadığı için bu gibi işler, resmi olarak yürütülebiliyor.Sağlık ocağı mı istiyorsunuz?Verin dilekçeyi belediyeye planda gösterilen sağlık tesisi alanına sağlık ocağınızı yapsın.Kültür tesisi mi istiyorsunuz?Verin dilekçeyi belediyeye yine plandaki ilgili alana kültür merkezi binasını yapsın.Okul mu istiyorsunuz?Verin dilekçeyi milli eğitime plandaki yerine okulunuzu yapsın...
   Bizler bir hukuk devletinde yaşıyoruz.Bu yüzden isteklerimizi muhatabımız olan kişilere, kurumlara dilekçe vererek resmileştirelim ve hukuku arkamıza alarak sonuna kadar kovalayalım.
erdoğan [ 10 Şubat 2010, 12:20 ]
süper hizmet masasımı güldürmeyin allah aşkına imam bildiğini okuyor desenize şuna.
Yalçın [ 09 Şubat 2010, 20:11 ]
Validebağ korusu yıllardır validebağ öğretmenevi olrak hizmet vermektedir ki burası zaten halka hizmet eden piknik yapılan spor yapılan bir yerdir.
Validebağ korusunu kimse çıkar amacı olarak kullanmamaktadır.Validebağ korusuna oradaki insanlar değil sizler dozerlerle girmişsinizdir.
Bizler sonuna kadar o koruyu sizlerden koruyacağız,o koruyu yok ettirmeyeceğiz !
Validebağ korusu halkındır !

burhan Felek stadı yıllardır Anadolu Üskdüar 1908 Spor Kulübünün elinde olup futbol sahası olarak kullanılmıştır.Devlet stadı kulübün elinden aldıktan sonra bu hale gelmiştir.Yani o çim alanının değiştirilip futbol için tekrar eski haline getirmek çokta zor birşey değildir.
İnsanları yanlış bilgilendirip beyin yıkamaktada üstümüze yoktur.
Arif [ 09 Şubat 2010, 16:01 ]
beton üzerine suni geçirmek mi spora hizmet oluyor bunu mu alkışlaycağız üsküdardaki yeşil arsaların sahillerinin kimlere peydahlandığını açıklayın önce
metin [ 08 Şubat 2010, 09:58 ]
102 yıllık efsane stadsız olmaz başkan.hermaç deplasman demeden yanına koşuyoruz takımmımızın hatay- kırıkhan-ankara-gümrük yer ayırt etmeden. ama bari 2 haftada bir semtimizde oynayalımda hafta sonu bizim içinde ailelerimizle vakit gecirmek için zamanımız kalsın.
Şenol Şen [ 07 Şubat 2010, 15:47 ]
Hoca Nasreddin eşeğe binmiş yanında yürüyen bir çocukla bir yere giderken karşıdan bir grup gelir. Grubun içinden birisi, "Koca adam eşeğe binmiş, küçücük çocuğu yürütüyor" Hoca bunlara hak vermiş. Eşekten inmiş ve Çocuğu bindirmiş. Az öteden bir grup daha gelmiş. Bir tanesi, " Bacak kadar velet eşeğe biniyor,koca hoca yürüyor. " Hoca bu sefer bu gruba hak vermiş. İkisi birden eşeğe binmişler .Karşıdan başka bir grup insan gelmiş. Yine birisi ," Böyle vicdansızlık olur mu kardeşim,eşeğin karnı yere değiyor. Ayıp yahu!" Hoca bunlarada hak vermiş. Çocukla birlikte inmiş eşekten başlamışlar yürümeye. Yine karşıdan bir grup gelmiş. İçlerinden birisi basmış kahkahayı" Enayilere bakın! eşeğe binmeyip,yürüyorlar!" Siyasilerin kaderide bu olsa gerek. Ne yapsalar Halka yaranamazlar. Allah Kolaylık versin demekten başka bir şey gelmiyor elden:) Ayrıca,Üsküdar34 ekibinide bu başarılı habercilik faaliyetinden dolayı kutlarım.
Cüneyt Korcan [ 07 Şubat 2010, 11:21 ]
Beylerbeyi ile Üsküdar Anadolu arasındaki gerginliğe çözüm bulmak oldukça zor. Aynı ilçenin takımların yöneticilerinin gözlerini böylesine kan bürümüşken Başkaın bu soruna çözüm bulması pek mümkün değil gibi görünüyor. Bu arada yeni stad için amatörlerin düşünülmesi de son derece anlamlı. Bu nedenle başkanı yürekten kutluyorum. Umarım amatörlere bu destek artarak devam eder.
Orhan Mısır [ 07 Şubat 2010, 01:48 ]
uskudar anadoluyla ilgili olan cevaplara hiç tatmin olmadım haydarpasaya stad olsada 2. lig için uygun olmaz nedeni alan yetmez tribun vs için + suni çim diyor baskan yalnızca uskudar anadoluyu dusunemezmiş sanki amator futbolda varmıs ya baskanım zaten amator takımlar için saha mevcut gerekli olan profesyonel ligler için bir saha kaynak yok diyorsunuz okadar fuzuli seyler yapıldıki uskudara trilyonlar aktı gitti konusunca muhalefet oluyoruz sanki oyumuzu size vermemiş gibi her maca gelmek istermiş baskan sanki 1 maca bile gelmiş gibi bırak baskanı belediyeden kimse gelmiyor spordan sorumlu kişiler handbol maclarında bizi otobussuz bırakmadımı eyy uskudar gencleri ?
Üsküdar1908.org [ 07 Şubat 2010, 00:07 ]
Bekliyoruz...