Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Davut hoca son yolculuğuna uğurlandı

Çengelköy Abdullah Hamdullah Paşa Çınaraltı Camisi'nde uzun yıllar imamlık yapan Davut Özgül için, Y...

Üsküdarlı çocukların ilk iftar heyecanı

Üsküdar Belediyesi 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı'nda ilk kez oruçla tanışacak çocukların iftar heyecan...

AK Parti için fetret devri mi, çöküşün b...

Üsküdar 34 Haber Sitesi'nin usta kalemlerinden Bülent Şirin'in yeni köşe yazısı yayınlandı... İşte o...

Üsküdar'da İLKE'li açılış

İLKE İlim Kültür Derneği, 3 Aralık Cumartesi günü siyaset, iş dünyası, STK ve akademi çevresinden ço...

Yeni Muhtarlık Binaları dualarla hizmete...

Üsküdar Belediyesi ilçe sınırları içerisinde muhtarlık binalarını yenileme çalışmalarına aralık verm...

Başkan Topbaş Üsküdar-Sancaktepe Metrosu...

Üsküdar-Sancaktepe Metrosu'nda incelemelerde bulunan Başkan Kadir Topbaş, ''Görev hayatımda en gurur...

Mustafa Kara'ya Derneklerden Ziyaret

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'yı, Ardahan Dernekleri makamında ziyaret etti. ...

Teşekürler GİRİTOĞLU

MHP Üsküdar belediye başkan adayı İbrahim Giritoğlu, Anadolu Üsküdar Küçükköy maçını taraftarların a...

Bahçelievler Mahallesi yeni Muhtarlık Bi...

Üsküdar Belediyesi'nin yerinde kentsel dönüşüm programı kapsamında yapımı tamamlanan Bahçelievler Ma...

Başbakan Erdoğan, 'O cemevi bir ucubedir...

Başbakan Erdoğan, 'Karacaahmet Mezarlığı'nın yanındaki cem evi bir ucube olarak yapıldı'...
 

Üsküdar Belediyesi, Çocuklara Sahip Çıktı

Üsküdar Belediyesi, Çocuklara Sahip Çıktı
Üsküdar Belediyesi, Roman Vatandaşların Yaşadığı Selamsız Mahallesi'ndeki Çocukları Topluma Kazandırma Adına Sportif Çalışma Başlattı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
17 Ağustos 2009, 15:48
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediyesi, ağırlıklı olarak Roman vatandaşların yaşadığı ve halk rasında Selamsız diye adlandırılan Selamiali Mahallesi'ndeki  çocukları topluma kazandırma adına sportif çalışma başlattı.

21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında, Selimiye Stadı'nda bu yıl dördüncüsü düzenlenen Üsküdar Belediyesi Geleneksel Futbol Turnuvası'nın final karşılaşması öncesindene Selamsızlı çocuklar gösteri maçı yaptı.

Üsküdar Belediye Başkanlığı desteği ve Üsküdar Amatör Kulüpler Birliği kontrolünde Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Selamiali Yeşil Saha adı altında oluşturulan takımın minik sporcuları, neşeli dakikalar geçirdi. Selamsızlı minik sporcular karşılaşma öncesi Belediye tarafından temin edilen malzemelerini Üsküdar Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Murat Yaprak'ın elinden teslim aldılar. Cihan mikrofonlarına mutluluklarını dile getiren minik sporcular, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya da teşekkür etmeyi unutmadılar.

- ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI KARA: "ORTAK PAYDA SPORDUR" -

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, sporun topluma verdiği en büyük artı değerin, sağlığın yanı sıra onları kaynaştırması olduğunu belirterek, "Toplumun en üst kesimiyle en alt kesimini, ekonomik ve kültürel açıdan değerlendirdiğimizde ortak payda spordur." dedi.

Üsküdar Belediyesi olarak çok çeşitli projelerer gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Mustafa Kara, "Bununla ilgili de hangi mahallede hangi etkenler var? Hangi mahallenin dinamikleri nelerdir? Üsküdar'ı böldüğümüzde Selamiali'nin kendi içinde bir dünya... kendi içinde bir yapısı olduğunu görüyoruz. Biz de bu yapıyı ve kendi kültürlerini bozmaksızın kendi dinamiklerine zarar getirmemek kaydıyla, acaba nasıl kaynaşabiliriz? Acaba onlarla beraber neleri paylaşabiliriz? diye baktık; önemli ortak paydalarımızdan birinin de spor olduğunu gördük." diye konuştu.
 
Mustafa Kara Üsküdar Belediyesi'ne bağlı spor kulüplerinin olimpiyatlarda madalyalar ve kupalar aldığını hatırlatarak, şunları söyledi;

"Sporda asıl olan onu tabana yaymaktır. İşte Selamiali... diğer adıyla Selamsız'daki çocuklarla soysal sorumluluk projesi adı altında onlara spor okulları oluşturduk. Bizim beraber hareket ettiğimiz amatör spor kulüpleri birliğimiz var. Bu birliği de harekete geçirdik. Müthiş bir heyecan duyuyorum. Çocuklarımız içinde okula gitmeyenler var. Çocuklarımızdan toplumun içinde olmayanlar var. Bu projeyle onları topluma kazandıracağız."

- 160 SPORCU 5 ANTRENÖR -

Proje hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın danışmanı Sadık Albayrak, Selamsızlı değişik yaştan 160 sporcunun, haftanın 7 günü 5 futbol antrenörüyle çalıştıklarını belirterek, sporcuların malzemelerini de temin ettiklerini söyledi.

Öte yandan Selamsızlı çocukların eğitimiyle de ilgileneceklerini aktaran Sadık Albayrak çocuklardan, okula hiç gitmemiş ya da eğitimi yarıda bırakmış olanların da tekrar eğitim almaları amacıyla, İlçe Eğitim Müdürlüğü nezdinde çalışmaların başlatıldığını bildirdi.
 
 
AA
 
 
Haberi Paylaş :