Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Okulların geleceği Üsküdar'da tartışıldı

İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği tarafından organize edilen 2. Ulusal Öğretmenim Sempozyumu'nda ...

Üsküdar'da sahte avukata suçüstü!

Facebook üzerinden tanıştığı kadınları evlilik vaadiyle dolandırdığı ileri sürülen Tolgahan Ç. gözal...

Üsküdar Sahur Meclisi ile Ramazan Coşkus...

Üsküdar'da Ramazan coşkusu, Şemsipaşa'da kurulan Sahur Meclisi ile sabah ezanına kadar devam etti....

Üsküdar'da 23 Nisan Kutlamaları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Üsküdar'da coşkuyla kutlandı. Şemsipaşada törenle başlaya...

Üsküdar'da kontrollü elektrik kesintisi

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ), yaptığı açıklamada Anadolu yakasında bazı il...

Medya'nın Ürettiği Kadın, Üsküdar'da tar...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Üsküdar'da ''Hanım Sultanların Ebedi Nakışları'' beze...

Üsküdar'da mühimmat araması

İstanbul'un Üsküdar ilçesinde Vaniköy sahilinde balık tutan bir vatandaşın oltasına el bombası takıl...

Çamlıca camisi için 3 bağışçı belli oldu

Çamlıca'ya yapılması planlanan cami için 5 proje var.3 işadamı bağış yapacak....

Nezih Uzel'in evi müze oluyor!

Gazeteci-yazar Nezih Uzel'in 1950-1965 yılları arasında yaşadığı Üsküdar'daki evi müze oluyor...

Üsküdar Gençlik Merkezi'ne yıldız yağdı

18-29 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında Üsküdar Genlik Merkezi'nde Planetaryum çadırı ve bilim sergis...
 

Üsküdar Belediyesi, Çocuklara Sahip Çıktı

Üsküdar Belediyesi, Çocuklara Sahip Çıktı
Üsküdar Belediyesi, Roman Vatandaşların Yaşadığı Selamsız Mahallesi'ndeki Çocukları Topluma Kazandırma Adına Sportif Çalışma Başlattı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
17 Ağustos 2009, 15:48
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediyesi, ağırlıklı olarak Roman vatandaşların yaşadığı ve halk rasında Selamsız diye adlandırılan Selamiali Mahallesi'ndeki  çocukları topluma kazandırma adına sportif çalışma başlattı.

21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında, Selimiye Stadı'nda bu yıl dördüncüsü düzenlenen Üsküdar Belediyesi Geleneksel Futbol Turnuvası'nın final karşılaşması öncesindene Selamsızlı çocuklar gösteri maçı yaptı.

Üsküdar Belediye Başkanlığı desteği ve Üsküdar Amatör Kulüpler Birliği kontrolünde Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Selamiali Yeşil Saha adı altında oluşturulan takımın minik sporcuları, neşeli dakikalar geçirdi. Selamsızlı minik sporcular karşılaşma öncesi Belediye tarafından temin edilen malzemelerini Üsküdar Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Murat Yaprak'ın elinden teslim aldılar. Cihan mikrofonlarına mutluluklarını dile getiren minik sporcular, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya da teşekkür etmeyi unutmadılar.

- ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI KARA: "ORTAK PAYDA SPORDUR" -

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, sporun topluma verdiği en büyük artı değerin, sağlığın yanı sıra onları kaynaştırması olduğunu belirterek, "Toplumun en üst kesimiyle en alt kesimini, ekonomik ve kültürel açıdan değerlendirdiğimizde ortak payda spordur." dedi.

Üsküdar Belediyesi olarak çok çeşitli projelerer gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Mustafa Kara, "Bununla ilgili de hangi mahallede hangi etkenler var? Hangi mahallenin dinamikleri nelerdir? Üsküdar'ı böldüğümüzde Selamiali'nin kendi içinde bir dünya... kendi içinde bir yapısı olduğunu görüyoruz. Biz de bu yapıyı ve kendi kültürlerini bozmaksızın kendi dinamiklerine zarar getirmemek kaydıyla, acaba nasıl kaynaşabiliriz? Acaba onlarla beraber neleri paylaşabiliriz? diye baktık; önemli ortak paydalarımızdan birinin de spor olduğunu gördük." diye konuştu.
 
Mustafa Kara Üsküdar Belediyesi'ne bağlı spor kulüplerinin olimpiyatlarda madalyalar ve kupalar aldığını hatırlatarak, şunları söyledi;

"Sporda asıl olan onu tabana yaymaktır. İşte Selamiali... diğer adıyla Selamsız'daki çocuklarla soysal sorumluluk projesi adı altında onlara spor okulları oluşturduk. Bizim beraber hareket ettiğimiz amatör spor kulüpleri birliğimiz var. Bu birliği de harekete geçirdik. Müthiş bir heyecan duyuyorum. Çocuklarımız içinde okula gitmeyenler var. Çocuklarımızdan toplumun içinde olmayanlar var. Bu projeyle onları topluma kazandıracağız."

- 160 SPORCU 5 ANTRENÖR -

Proje hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın danışmanı Sadık Albayrak, Selamsızlı değişik yaştan 160 sporcunun, haftanın 7 günü 5 futbol antrenörüyle çalıştıklarını belirterek, sporcuların malzemelerini de temin ettiklerini söyledi.

Öte yandan Selamsızlı çocukların eğitimiyle de ilgileneceklerini aktaran Sadık Albayrak çocuklardan, okula hiç gitmemiş ya da eğitimi yarıda bırakmış olanların da tekrar eğitim almaları amacıyla, İlçe Eğitim Müdürlüğü nezdinde çalışmaların başlatıldığını bildirdi.
 
 
AA
 
 
Haberi Paylaş :