Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Yeni Nikah Sarayı Açıldı

Üsküdar'ın Yeni Nikah Sarayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı... ...

Üsküdar'da İzci Şenliği ve İzci Yürüyüşü...

19 Mayıs Atatürk'ü anma ve gençlik spor bayramı etkinlikleri kapsamında Üsküdar İzci Şenliği ve İzci...

Üsküdar'da taksicilik yaparken yakalandı

Beykoz'da geçtiğimiz haziran ayında gasp ettiği taksiyle, Üsküdar'da taksicilik yapmaya başlayan Rem...

Hilmi Türkmen, ''Söz verdiğimiz gibi yan...

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, seçim çalışmalarında söz verdiği Cuma Pazarı'nın esnaflarını...

Ünlülerin dergahı soyuldu!

Üsküdar'daki Özbekler Tekkesi'ne geçtiğimiz cumartesi gecesi kimliği belirsiz hırsız ya da hırsızlar...

Üsküdar'da Sünnet Şöleni Var...

Üsküdar Belediyesi maddi durumu yetersiz 1000 çocuğu sünnet ettirdi....

Seçim görevlilerinin ödemeleri başlıyor

Üsküdar Seçim Kurulu Başkanlığı, 12 Haziran Genel Seçimleri'nde görev alan kişilere yapılacak ödemel...

Yavuztürk Mor Salkımlarla Şenlenecek

Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği 6.Mor Salkım Şenliği 13 Mayıs Cuma günü Yavuztürk Parkı'nda düzen...

Üsküdar Meydanı trafiğe kapatılacak

Üsküdar Meydanı, otobüs peronlarından ve trafikten kurtulup yayalaştırılacak. Yeraltına da ikinci bi...

Üsküdar'da Bonzai operasyonu..!

Üsküdar'da, zengin uyuşturucu bağımlılarının rağbet ettiği ve eroin, kokain, esrar karışımından yapı...
 

Cumhuriyet Mahallesi Bilgi Evi açıldı...

Cumhuriyet Mahallesi Bilgi Evi açıldı...
Üsküdar Belediyesi'nin girişimleri sonucu merhum Cahit Zarifoğlu adına eşi ve kızları tarafından yaptırılan Cumhuriyet Mahallesi Cahit Zarifoğlu Bilgi Evi, 24 Nisan Cumartesi günü düzenlenen bir törenle hizmete girdi.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
26 Nisan 2010, 13:56
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediyesi'nin girişimleri sonucu merhum Cahit Zarifoğlu adına eşi ve kızları tarafından yaptırılan Cumhuriyet Mahallesi Cahit Zarifoğlu Bilgi Evi, 24 Nisan Cumartesi günü düzenlenen bir törenle hizmete girdi.

Cahit Zarifoğlu Bilgi Evi'nin hizmete girmesi nedeniyle düzenlenen törene Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, merhum Cahit Zarifoğlu'nun eşi ve kızları, Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Bilgi Evleri öğretmen ve öğrencileri, basın mensupları, veliler ve öğrencilerden oluşan kalabalık bir grup katıldı.


Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara açılış nedeniyle yaptığı konuşmada merhum Cahit Zarifoğlu ile lise yıllarında tanıştığını ve yazmış olduğu kitapları okuduğunu, Zarifoğlu'nun yazmış olduğu kitaplar dolayısıyla Türkiye Yazarlar Vakfı'ndan ödül aldığını ve kitaplarını çocuklara adadığını ifade etti. Üsküdar'da açılan bir Bilgi Evi'ne Cahit Zarifoğlu adının verilmesinin ömrünü çocuklara adayan bir yazar için büyük anlam taşıyacağına inandıklarını söyleyen Mustafa Kara, Cumhuriyet Mahallesi'nde açmış oldukları bu Bilgi Evi'ne yapmış oldukları maddi ve manevi katkılardan dolayı Zarifoğlu ailesine teşekkür etti. Üsküdar'da her buldukları arsayı Üsküdarlıların yararına kullanmaya gayret ettiklerinin altını çizen Mustafa Kara, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki velilerin burada bir Bilgi Evi açılmasını istedikleri andan itibaren araştırmaya giriştiklerini, sonunda da Kafkas Vakfı'nın tahsis ettiği bir yerde böylesine güzel ve anlamlı bir Bilgi Evi açmaktan gurur duyduklarını belirtti. Bilgi Evlerinde öğrenim gören öğrencilerin velilerine de seslenen Mustafa Kara, velilerden çocuklarının öğrenim hayatlarını yakından takip etmelerini istedi. Yeni hizmete giren Cahit Zarifoğlu Bilgi Evi'ne daha şimdiden 1600 öğrencilin kayıt olduğunu anlatan Mustafa Kara, çocuklara yönelik yatırımlarının artarak devam edeceğini söyledi.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'dan sonra kürsüye çıkan Cahit Zarifoğlu'nın kızı Betül Zarifoğlu ise babasının isminin daha önce parklara ve sokaklara verildiğini, ancak babası için büyük önem taşıyan çocukların öğrenim göreceği bir Bilgi Evi'ne Cahit Zarifoğlu ismi verilmesinin kendileri için çok daha anlamlı olduğunu söyledi.

Konuşmalar sonrası Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Bilgi Evleri arasında yapılan münazara, kompozisyon, mektup ve resim yarışmalarını kazanan öğrencilere ödüllerini verdi. Açılışta ayrıca azimle çalışarak ilkokulu bitirerek diploma almaya hak kazanan engelli vatandaşlara diplomaları Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri tarafından takdim edildi.

Cumhuriyet Mahallesi Cahit Zarifoğlu Bilgi Evi'nin açılış kurdelesinin Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Cahit Zarifoğlu'nun eşi ve çocukları, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri tarafından kesildikten sonra misafirler Bilgi Evi'ni dolaşarak düzenlemeler hakkında bilgi aldılar. Açılış sonrası ise Cumhuriyet Mahallesi sakinlerine Üsküdar Belediyesi'nin meşhur etli pilavından ikram edildi. Programda ayrıca Üsküdar Belediyesi Bandosu da bir konser verdi.


Uskudar.bel.tr

Haberi Paylaş :