Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar`da ''Sevgi Evi'' açılıyor

İstanbul Sosyal Hizmetler Müdürü İstanbul İl Özel İdaresinin kaynakları kullanılarak Üsküdar'da bir ...

Üsküdar Geleneksel Bayramlaşma Merasimi

Üsküdar Belediyesi'nin her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği bayramlaşma merasimi bu yıl bayram...

Üsküdar'da elektrik kesintisi

Üsküdar'da 13 Kasım Cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak. İstanbul Anadolu Yakası Elektrik ...

11'inci sınıflara özel stand up gösteris...

Üsküdar Gençlik Merkezi Üsküdar'daki tüm 11'inci sınıflara özel hazırladığı organizasyon ile gençler...

Üsküdar'a yeni spor salonu!..

2011 yılının Mayıs ayında ihalesi yapılması sonrası 1 yıl içinde tamamlanması öngörülen projeyle Bul...

Ferah mahallesi zanlıları yakalandı.

Pazar günü Üsküdar Ferah mahallesinde iki kişinin yaralandığı çatışmanın zanlıları polisin başarılı ...

Avrupa Konseyi'nden Üsküdar'a Roman ziya...

Avrupa Birliği Konseyi bünyesinde oluşturulan ve 47 üye ülkeden temsilcinin bulunduğu ''Avrupa Konse...

Kız Kulesi Üzerinde Muhteşem Gösteri

Akrobasi pilotu Murat Öztürk tarihi Kız Kulesi üzerinde insansız hava aracı yarışması için ''davet u...

Türköne çifti Üsküdar'da boşandı

Prof. Dr. Mümtaz'er Türköne ve eski milletvekili Özlem Piltanoğlu, Üsküdar Aile Mahkemesindeki duruş...

Üsküdar Rizeliler iftarda bir araya geld...

Üsküdar'ın en aktif derneği olan Üsküdar Rizeliler Derneği Bambi Cafe'de düzenlenen iftar programınd...
 

Üsküdarlılar İskele'de bayramlaştı.

Üsküdarlılar İskele'de bayramlaştı.
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Bayramı bayramlaşma töreni Üsküdar İskelesi'nde geniş bir katılımla yapıldı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
09 Eylül 2010, 18:56
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Bayramı bayramlaşma töreni Üsküdar İskelesi'nde geniş bir katılımla yapıldı.

Bayramlaşma törenine Üsküdar Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Müftüsü, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti İstanbul Milletvekili İrfan Gündüz, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Zekeriya Erdim, DSP Üsküdar İlçe Başkanı İnci Sılay, Üsküdar Belediyesi Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşları'nın Yöneticileri, Okul Müdürleri ve çok sayıda Üsküdarlı katıldı.

Bayramlaşma töreninde ilk olarak Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara bayram tebriği konuşması için söz aldı. Başkan Mustafa Kara ''Birliğin, beraberliğin, kardeşliğin ve paylaşmanın en üst düzeye çıktığı Ramazanla beraber Ramazan Bayramını da eda etmiş oluyoruz'' dedi. Üsküdar'ın tarihteki önemine, manevi ve kültürel zenginliklerine ve osmanlıdaki ramazan geleneğini anlatan Mustafa Kara bu gelenek ve göreneği devam ettireceklerini söyledi.


Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın ardından AK Parti İstanbul Milletvekili İrfan Gündüz söz aldı. Gündüz konuşmasına herkesin Ramazan Bayramını tebrik ederek başladı. Gündüz ''Özellikle İstanbul il başkanlığının düzenlemiş olduğu mahalle iftarlarını çok beğendiğini, mahalleliyi büyüğüyle küçüğüyle, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla birbiri ile kaynaştıran bu faaliyetin bir manası var insanları aynı sofrada göz göze bir araya getirmek, onları gönüllerlede bir araya getirmek anlamını taşır. Gözde yakınlık gönülde yakınlığa gözden uzaklıkta gönülden ıraklığa sebep olur. Gerçekten bugün insanlar birbilerinden çok ayrı düşmüş, bunları bir araya getirmemiz lazım. Hatta terör illetinide kurutmanın temelinde bizim unuttuğumuz karşılıksız sevgi ve saygı var. Sevinçlerimizi paylaşarak büyütelim, sıkıntılarımızıda paylaşarak küçültelim. Buna hepimizin ihtiyacı var. O yüzden bu bayramlaşma töreninde sayın başkanımıza teşekkür ediyorum'' dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili İrfan Gündüz'den sonra Üsküdar Kaymakamı Süleyman Erdoğan konuşma yaptı. Kaymakam Söleyman Erdoğan ''Herkesin Ramazan bayramını tebrik ediyorum. Burada yaklaşık bir ayı dolduruyorum, bu süre içerisinde Üsküdar'da olmaktan Üsküdar'da görev yapmaktan çok keyif aldım. Bundan sonraki süreçtede hep beraber olacağız. Gönlümüz ve kapımız her zaman sizlere açık'' dedi.

Üsküdar Kaymakamı Süleyman Erdoğan konuşması sonrasında törene katılanlar ile bayramlaşma merasimine geçilerek tören sona erdi.


Üsküdar 34


Haberi Paylaş :