Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar'da Ekolojik Pazar açılıyor

Yeryüzü Derneği'nin desteği ve Üsküdar Belediyesi'nin katkılarıyla Üsküdar Antikacılar Sokağı 19 Nis...

Emine Erdoğan Beylerbeyi'nde sergi açtı

Beylerbeyi'ndeki Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü'nde düzenlenen programa Emine Erdoğan ile birlikte kız...

Referandumun gerçek kazananları

Referandumda görev yapan görevlilerin ücretleri 18 Ekim'den itibaren ödenecek......

Vatandaşa boğaz manzaralı tesis

Üsküdar Belediyesi Kirazlıtepe Yaşam Merkezi'nin temel atma töreni Başkan Mustafa Kara'nın katılımıy...

Üsküdar'da neler oluyor?

Marmaray ile Haydarpaşa Port'un Üsküdar'a katkısı ne olacak? Bölgede metrekare fiyatları ne kadardan...

Polis Teşkilatı'nın yıldönümü kutlandı

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 166. yıl dönümü dolayısıyla Polis Amca Anaokulu öğrenci ve velil...

Üslüdar dev operasyon.!

Üsküdar'da yaklaşık 700 polisin katılımıyla narkotik ve asayiş suçlarına yönelik dev bir operasyon y...

Üsküdar Kaymakamlığı, İSTKA 2015 bilgile...

Üsküdar Kaymakamlığı AB Etüt Proje Ofisi tarafından İSTKA 2015 yılı mali destek programı kapsamında ...

Üsküdar'daki yayalara huzur yok!

Habertürk gazetesinde yer alan haberde ''yeni Üsküdar sahil yolunun hizmete girmesi araç trafiğini ...

Harem Otogarı'nda Eylem

Üsküdar Harem Otogarı'ndaki yazıhane sahipleri eylem yaptı....
 

Üsküdar'ın çehresi iki yılda değişti

Üsküdar'ın çehresi iki yılda değişti
Mustafa Kara'nın Üsküdar Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasıyla birlikte ilçe genelinde başlatılan projeler tüm hızıyla sürüyor. Üsküdar'da 2 yıl içinde 91 milyon 492 bin TL'lik yatırım gerçekleştirildi.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
25 Mart 2011, 17:08
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çalışmaları ve hizmetlerinde uluslararası standartlara uygun, vatandaş memnuniyetini esas alan, şeffaf, planlı ve kaynaklarını verimli kullanan belediyecilik anlayışını esas alan Üsküdar Belediyesi, Tarih ve Kültür Şehri Üsküdar'ı bugünkünden daha iyi bir halde çocuklarımıza teslim etmek yükümlülüğü ile karşı karşıya olduğunun bilincinde çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Kolektif akıl, bilgi ve tecrübeyi kaynak olarak gören, yetkinlik, saygınlık, güvenilir olmayı temel prensip haline getiren Üsküdar Belediyesi, Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın göreve geldiği 2009 yılının Nisan ayından bu yana gerek fiziksel, gerek sosyal ve gerekse halkla ilişkiler açısından çok önemli faaliyetlere imza attı.

Dev yatırımları dev bütçe
Üsküdar Belediyesi, geçtiğimiz 2 yıl içinde ilçeye toplam 91 milyon 492 bin TL'lik yatırım gerçekleştirirken özellikle 2011 yılında yatırım miktarını 2010 yılına oranla yüzde 60 artırdı. 2010 yılında temeli atılan Üsküdar Gençlik Merkezi 1 yıl gibi kısa bir sürede bitirilerek hizmete açıldı. 6.500 m2 kapalı alan ve 2.900 m2 çevre düzenlemesiyle birlikte toplam olarak 9.400 m2'lik alanda hizmet veren Üsküdar Gençlik Merkezi dışında geçtiğimiz yıl Kadınlara Özel Spor Merkezi, İl Özel İdaresi ile işbirliği halinde restorasyonu yapılan ve Hababam Sınıfı ile özdeşleşen Adile Sultan Kasrı, Voleybol Federasyonu ile işbirliği halinde İstanbul'a kazandırılan ilk ve tek uluslararası voleybol salonu, F.Bahçe Kulübü ile işbirliği halinde yapılan Yavuztürk İlköğretim Okulu gibi pek çok yatırım hizmete girdi. Her yıl bir önceki yıla oranla yatırımlara daha fazla pay ayıran Üsküdar Belediyesi'nin 2011 yılında planlanan yatırım miktarı ise 77 milyon TL civarında olacak.

Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım!..
Üsküdar'da ekonomik ve ticari hayatı geliştirmeyi, sosyal refahı ve toplumsal dayanışmayı desteklemeyi, sosyal ve ekonomik kalkınmayı sağlamayı, Üsküdar halkının yaşam standartlarını yükseltmek için; planlı bir kentsel yaşam sağlamayı, kentsel altyapı ve üstyapı hizmetlerini çağın gereklerini sağlayacak şekilde sunmayı, Üsküdar halkı için doğaya saygılı, sağlıklı ve güvenli bir çevre oluşturup korumayı, ilçemizin doğal, tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkarak korumayı ve bu değerleri gelecek nesillere aktarmayı ve Üsküdar'da dinamik bir sosyal yaşam oluşturmayı hedefleyen Üsküdar Belediyesi, ?Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım? anlayışından hareketle geçmiş 2 yılda gerçekleştirdiği projeleri önümüzdeki 3 yıllık süreçte artırarak devam ettirme yolunda tüm gücüyle çalışıyor.


Üsküdar 34


Haberi Paylaş :