Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

İstanbul'da sahte ilaç operasyonu

Harem otogarında düzenlenen Operasyonda 10 bin 753 adet sahte ilaç ele geçirilirken, olayla ilgili b...

Marmaray, Üsküdar'ı değiştirecek...

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Marmaray Projesi ile birlikte Üsküdar'ın çehresinin değişeceğ...

Ramazan'ın ilk Teravihi'ne yetiştirildi

Üsküdar Güzeltepe'de bulunan Birlik Camii Ramazan ayının ilk Teravihi'ne yetiştirildi....

Üsküdar'a yeni ilçe emniyet müdürü atand...

İstanbul Emniyet Müdürlüğünde, terfi ve atamaların yapılmasının ardından Üsküdar ilçe emniyet müdürl...

Kuzguncuk'da Sinagog bahçesinde iftar

Kuzguncuk Beth Yaakov Sinagog'u 17 sene önce başlayan iftar geleneğini bu yıl sinagog bahçesinde tek...

Üsküdar'da dolandırıcı operasyonu...

Fırıncıyım. Çok sayıda bozuk param var. Bütünleyenlere yüzde 20 fark vereceğim. Vaadiyle esnafı dola...

Minik demokratlar Üsküdar Belediyesi'nde

Üsküdar Belediyesi'ni ziyaret eden minik demokratlar Meclis Salonu'nun sıralarına oturarak meclis üy...

Üsküdar Belediyesi'ne Büyük Onur

Üsküdar Belediyesi, iş dünyasındaki üstün performansları onurlandıran en prestijli organizasyonlarda...

Çocuk Parkına Baz İstasyonu Konduruldu

Üsküdara'daki bir çocuk parkına kenarına elektrik direği görünümünde ''Baz İstasyonu'' konduruldumas...

Temizlik için yeni araçlar

Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne 3 adet mini çöp aracı katıldı. Araçlar, motorize eki...
 

Üsküdar Belediyesi ödüle doymuyor..!

Üsküdar Belediyesi ödüle doymuyor..!
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, ödülünü Ankara'da düzenlenen törenle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
11 Ağustos 2011, 19:30
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin yaptığı anket sonucunda yüzde 60,5'luk halk desteğine sahip olarak performansıyla 4 büyükşehirin ilçeleri arasında en başarılı 2 Belediye Başkanı'ndan biri seçilen Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın bu başarısı Başbakan Erdoğan'ın elinden alınan Yerel Yönetimler ve Gençlik projeleri ödülü ile de onaylandı.

İkinci ödülü de Başbakan'ın elinden aldı
AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen ve ''Yerel Yönetimler ve Gençlik'' projelerinin ele alındığı yarışmada Üsküdar Belediyesi, Gençlik Merkezi projesiyle ödüle layık görüldü. Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, ödülünü Ankara'da düzenlenen törenle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Geçtiğimiz yıl ''Sosyal Belediyecilik'' dalında Toplumsal Gelişim Merkezi TOGEM projesiyle yine aynı yarışmada Türkiye şampiyonluğunu elde eden Üsküdar Belediyesi, gençliğe yönelik çalışmalarıyla da adını belediyecilikte zirveye taşıdı.

Ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada Mustafa Kara ''Bu ödül bizim için, gençlerimiz için yaptığımız yatırımların, gelecek için attığımız adımların bir sağlaması, bir sigortasıdır. Tüm halkımız adına, Üsküdar adına ve özellikle gençlerimiz adına büyük mutluluk ve onur duyuyorum'' dedi.

Tarih ve Kültür Şehri Üsküdar'ı bugünkünden daha iyi bir halde gençlere teslim etmek yükümlülüğü ile çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Mustafa Kara, ülkemizin yarınlarının teminatı olan çocuk ve gençlerimizin boş zamanlarında zararlı alışkanlıklara yönelmesi yerine sosyal, kültürel, eğitsel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirerek ruhen ve bedenen sağlıklı, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak amacıyla Üsküdar Gençlik Merkezi'ni hayata geçirdiklerini de dile getirdi.


Gençlere özel sosyal bir yaşam merkezi
Sadece belirli bir yaş grubu için değil anne ve babalar için de her yönüyle güvenli tam bir yaşam merkezi olma özelliğini taşıyan Üsküdar Gençlik Merkezi, sadece sportif değil eğitsel, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere imkân tanıması, gençlerin bireysel ve toplumsal ilişkilerinde sağlıklı ve dengeli kişilik geliştirmelerine katkıda bulunması, birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesi, medeniyet değerlerimizin gençler tarafından sahiplenilmesi, tarihi mirası ve sosyal dokumuzu önemseyen bir gençlik yetiştirilmesi, genç engellilerin hayata kazandırılması yönünde de önemli hizmetler veriyor.

6.500 m2 kapalı alan ve 2.900 m2 çevre düzenlemesiyle birlikte toplam olarak 9.400 m2'lik alanda bulunan Üsküdar Gençlik Merkezi'nde; 1 adet 275 kişilik çok amaçlı (sinema, tiyatro, konferans) salon, düğün ve toplantılar için düzenlenmiş 1 adet çok amaçlı salon, 1 sergi salonu, 1 adet kayıt stüdyosu, 3 adet sınıf, 1 adet müzik sınıfı, 1 Adet Aletli Spor Salonu, 1 Adet Uzak Doğu Sporları salonu, 1 Adet Plates, Jimnastik, Aerobik Salonu, 1 Adet Aktif Eğlence ve Masa Sporları Salonu (Masa Tenisi, Bilardo, Havalı Hokey), 1 kütüphane, 1 adet internet salonu, 4-10 yaş grubuna yönelik olarak 1 adet Çocuk Oyun Odası, 1 dinlenme bölümü, sergi holü, çok amaçlı salon fuayeleri, kafeterya ve dinlenme alanları, 1 çok amaçlı salon kulisi, 1 çocuk kulübü, spor salonuna hizmet veren soyunma duş odaları ve eğitmen odaları, yönetim birimleri, gişeler ve 35 araçlık otopark bulunuyor.​


Üsküdar 34


Haberi Paylaş :