Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Sokak iftarları Ünalan'da başladı

Ramazan süresince her gün 24 bin kişiye iftarlık yemek dağıtacak olan Üsküdar Belediyesi, sokak ifta...

İş-Kur Üsküdar'da ilk mezunlarını verdi....

Üsküdar Belediyesi'nin, İŞ-KUR ile Kasım 2009'da imzaladığı protokol çerçevesinde işsiz vatandaşlar ...

Üsküdar Yüzme Havuzu ve yeraltı otoparkı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Üsküdar Yüzme Havuzu ve Zeminaltı Otoparkı İnşaatı yapım işi i...

Bilgievleri'nde SBS'ye Hazırlık Kursları...

Üsküdar Belediyesi Bilgievleri'nde geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilere ücretsiz olarak ...

Başbakan, Kandilli El Sanatları Merkezi'...

Geçmişten geleceğe Türk kültürü Kandilli'de yaşatılacak...

Bülent Şirin, ''Yerel Basın Seçim Kazand...

30 Mart'tan bu yana üç (yazıyla üç) ay geçtiğine göre, o gün yapılan seçimlerde göreve gelen yönetic...

6666 ayet ezberlerinde...

Üsküdar Müftülüğü'ne bağlı Ahmediye Kur'an Kursu öğrencilerinden 24 genç hafızlık eğitimini tamamlad...

Üsküdar'ın yeni görüntüsü ortaya çıktı

29 Ekim'de açılışı yapılacak asrın projesi Marmaray'da son hazırlıklar sürerken, Üsküdar Meydanı'nda...

Üsküdar - Sultantepe - İcadiye - Kuzgunc...

Üsküdar'ın yaklaşık 30 yıldır kangrenleşen sorunu haline gelen Üsküdar - Sultantepe - İcadiye - Kuzg...

Üsküdar Kurban Bayramı'na Hazır

Üsküdar Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi çeşitli noktalara kurban satış ve kesim yerleri kurdu....
 

Hilmi Türkmen, ''Üsküdar'da işsizliği de imarı da çözeceğiz''

Hilmi Türkmen, ''Üsküdar'da işsizliği de imarı da çözeceğiz''
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının yöneticileriyle bir akşam yemeğinde bir araya geldi.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
06 Mayıs 2014, 13:55
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kirazlıtepe'de bulunan Boğaziçi Yaşam Merkezi'nde düzenlenen yemeğe Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, AK Parti MKYK Üyesi Hakkı Şanlı, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Danışmanı Zekeriya Erdim, Üsküdar Belediye başkan yardımcıları, AK Parti ilçe yönetim kurulu üyeleri ve ağırlıklı olarak hemşehri dernekleri olmak üzere Üsküdar'da faaliyet gösteren sivil toplum örgütü temsilcilerinden oluşan 500'den fazla davetli katıldı.

Üsküdar'ı tanıtan bir kısa film gösterisinden sonra konuşmalara geçildi. İlk sözü alan AK Parti İlçe Başkanı Sinan Aktaş kısa bir selamlama konuşması yaptı. Aktaş'ın ardından Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yarım saati aşan konuşmasında önemli açıklamalar yaptı. Türkmen, yer yer eleştiri-özeleştiri de yaptığı sözlerinde belediye olarak gerçekleştirmeyi düşündükleri bazı yeni uygulamalar hakkında da bilgiler verdi. Sözlerine ''Bu bir tanışmadan ziyade çalışma toplantısıdır, çünkü esasen sizinle birbirimizi tanıyoruz'' diye başlayan Üsküdar Belediye Başkanı, daha sonra özetle şunları söyledi.

''Seçim kampanyamızda vatandaşı belediyeye getirmeyeceğimizi, belediyeyi vatandaşın ayağına götüreceğimizi vaad etmiştik. Bunun için mahalle muhtarları, kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşları yöneticileriyle sürekli iletişim halinde olarak gerçekleştireceğiz. Ne yazık ki hizmet olarak istediğimiz noktada değiliz. Üsküdar Anadolu'nun bir özeti gibidir. Bizden hizmet bekleyen hemşehrilerimiz hem yaşadıkları bölgeye hem de doğdukları memleketlerine hizmet istiyorlar. Biz ikisi arasında bir denge oluşturmak istedik ama henüz bunu başaramadık. Bizden piknik, eğlence gecesi gibi organizasyonlarınıza katılmamızı ve vasıta temin etmemizi istiyorsunuz. Biz bunları bugüne kadar yaptık ve yine yapacağız ama birbirimizi kandırmayalım. Vites yükseltmemiz, daha farklı ve faydalı işler yapmamız gerekiyor. Gençlerimize, engellilerimize, kadınlarımıza ne kadar dokunuyoruz? Onlar için ne gibi etkinlikler düzenliyoruz?

Hemşehri derneklerimiz faaliyetler yapıyor ama sadece kendi hemşehrilerine. Başka memleketlerden insanlarla neden ortaklaşa etkinlikler düzenlenmiyor? Hepimiz Üsküdar'da yaşıyoruz ve ne kadar güzel ve önemli bir beldede yaşadığımızın farkında değiliz. Hepimizin farklı memleketleri olabilir ama burada Üsküdarlılar olarak hemşehriyiz. Belediye bundan sonra dernekler arasında koordinasyon vazifesi görecek. Herkesin etkinliğini diğer derneklere duyuracak.''

''Kumanya dağıtma dönemi sona ermiştir''

Hilmi Türkmen, artık yardım mahiyetinde kumanya dağıtılmayacağını, bunun yerine 'Destek Kart' uygulamasına geçileceğini söyledi. İhtiyaç sahiplerinin tespit edilerek kendilerine destek kart verileceğini, insanların o kartla istedikleri ihtiyaç malzemesini alabileceklerini açıkladı ve ekledi. ''Yalnız iki şartımız var. Alışveriş Üsküdar esnafından olacak ve tekel ürünlerini kapsamayacak''

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen sözlerine şöyle devam etti. ''Seçildikten sonra yoğun bir ziyaretçi trafiği başladı. Fakat insanlar tebrik ettikten sonra yakınlarına iş istiyorlar. Bölgemizde iş problemi varsa bu sadece belediyenin problemi değildir. Sizlerin dernek olarak üyelerinize iş bulma gibi bir projeniz var mı? Biz bu ihtiyaca cevap vermek için ÜSİM (Üsküdar İstihdam Merkezi) adı altında bir birim oluşturup iş arayanla işçi arayanı buluşturacağız. İşe yerleşenin sigortasını üç yıl devlet ödeyecek.

Seçim kampanyası sürecinde bize en çok iş ve imar konuları hakkında talep geldi. İnşaallah ikisini de çözeceğiz.'' dedi.

Başkan Türkmen, Üsküdar İstihdan Merkezi Koordinatörü Ali Çiçek ve Üsküdar Sivil Toplum Kuruluşları Koordinatörü Ali Çelik'i salonda bulunan davetlilere tanıtarak Üsküdar'da sorunların çözülmesi için illaki başkan yada başkan yardımcısının aranmasının gerekmediğini bundan sonra iş ihtiyaçları için Ali Çiçek ve Sivil Toplum Kuruluşları için ise Ali Çelik'in görevlendirildiğini söyledi ve telefonlarını verdi.

Program görüş ve öneriler bölümü ile sona erdi.


Üsküdar 34 - Bülent Şirin

Haberi Paylaş :