Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar Zabıtasından dilenci operasyonu

Üsküdar Zabıta Müdürlüğünce kurulan dilenci ekibinin çalışmaları hızla devam ediyor....

Çevre Çiçekleri Projesi Üsküdar'dan Başl...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, bakanlığın Üsküdar Belediyesi ile işbirliği halinde il...

Afrikalı yetimler için buluşacaklar.!

İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüleri Afrikalı yetimler yararına program organize ediyor...

Üsküdar Sahil Yolu hizmete girdi

Üsküdar Meydanı Sahil Geçiş Yolu Projesi 24 Ağustos Çarşamba günü itibariyle araç ve yaya trafiğine ...

Başbakan Erdoğan Cuma Namazını Üsküdar'd...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'da kıldı....

Üsküdar'da eğlence dolu 23 Nisan!..

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yılını kutlayacağımız bu yıl, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Haftası ve ...

"Üsküdarlı olmak bir ayrıcalıktır"

ÜSKÜDAR Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen, çalışmalarıyla ilgili olarak Üsküdar gazetesine açık...

Yolcular iki otobüs arasında kaldı

Üsküdar'da dün akşam körüklü bir İETT otobüsü manevra yaparken başka bir otobüse yetişmeye çalışan v...

Asrın Projesi ''Marmaray'' Hizmete Girdi

Üsküdar Meydanı'nda düzenlenen görkemli törenle asrın projesi Marmaray hizmete girdi....

Üsküdar'da gıda üreten işletmeler denetl...

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Üsküdar Belediyesi ekipleri ilçede en kapsamlı iş yeri de...
 

Muhsin Yazıcıoğlu Üsküdar'da Anıldı

Muhsin Yazıcıoğlu Üsküdar'da Anıldı
4 yıl önce Kahramanmaraş yakınlarında geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Üsküdar'da düzenlenen programla anıldı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
27 Mart 2013, 12:13
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Belediyesi tarafından Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda 4 yıl önce Kahramanmaraş yakınlarında geçirdiği helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu anıldı. Anma programına Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve merhum Yazıcıoğlu'nun sevenleri ve partililer katıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun resimlerinin de sergilendiği anma programında Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Muhsin Yazıcıoğlu'nun 55 yıllık hayat hikâyesini anlatan belgesel gösterimi gerçekleştirildi. Belgesel esnasında Muhsin Yazıcıoğlu'nun sesinden 28 yıl önce Mamak Cezaevi'nde yazmış olduğu ''Üşüyorum'' şiirinin okunması ise salonda duygusal anlar yaşattı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın yaptığı konuşmanın ardından gazeteci yazar Sibel Erarslan'ın moderatörlüğünde Işık Ahmet, Mehmet Niyazi Özdemir ve Ahmet Türk'ten oluşan konuşmacılar Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatından kesitler sundu.

Programda bir konuşma yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ''Rahmetli genel başkanımızı liderimiz şehadetinin 4. yıl dönümünde bir kere daha rahmetle şükranla ve özlemle anıyoruz. Tabi biz bu haftayı 25 Mart-31 Mart yani helikopterin düştüğü ve defnolduğu tarihi her yıl Muhsin Yazıcıoğlu ve Şehitlerimizi Anma Haftası olarak değerlendiriyoruz. Bu hafta kapsamında Anadolu'nun her tarafında programlar düzenleniyor. İşin sevindirici olan tarafı bütün milletimizin maddi ve manevi değerlere sahip partili partisiz bütün arkadaşlarımızın rahmetli genel başkanımıza sahip çıkmasıdır. Bizim il ve ilçe teşkilatlarımızın yanı sıra Üsküdar Belediyesi örneğinde olduğu gibi bütün Türkiye başkanımıza sahip çıkıyor. Bundan dolayı da onun emanetini sürdüren birisi olarak çok mutluyum, bahtiyarım bir kere daha teşekkür ederim'' dedi.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

4 yıl önce Kahramanmaraş yakınlarında geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Üsküdar'da düzenlenen programla anıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise yaptığı konuşmada, Muhsin Yazıcıoğlu'nun siyasi mülâhazanın üstünde tutan bir anlayışla ülkemize ve milletimize büyük hizmetleri olan nadir devlet adamlarından biri olduğunu ifade etti. Yazıcıoğlu'nun milli ve manevi değerlerine bağlı, kültür ve medeniyet değerlerine sahip çıkan önemli bir siyaset adamı olduğunu belirten Mustafa Kara, 40 yıllık sivil toplum ve siyasi hayatı boyunca, Türk-İslam medeniyetinin yeniden ihyası, inşası ve âleme adil bir nizam getirmek için çalıştığını dile getirdi.


Üsküdar 34

Haberi Paylaş :