Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar Kadın Muhtarları misafir etti

Kadın Muhtarlar Derneği üyeleri Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in misafiri oldu....

Kuleli Askeri Lisesi göz kamaştırıyor

İstanbul siluetinde önemli rolü olan birçok yapıyı ışıklandıran İstanbul İl Özel İdaresi, Kuleli Askeri Lisesi'ni de ayd...

Kent Konseyi'nin Muhtar Üyeleri Seçildi

Üsküdar Kent Konseyi'nin Genel Kurulu'nda görev yapacak muhtarlar seçildi....

Üsküdar'a Hayran Kaldılar

Üsküdar Belediyesi bu ay yurtdışından gelen misafirlerini ağırladı....

Fasl-ı Ramazan Sokakları Şenlendirdi

Türkiye'de ''Ramazan Çadırı'' geleneğini ilk olarak başlatan Üsküdar Belediyesi onbir ayın sultanı Ramazan'ı dolu dolu y...

Üsküdar Belediyesi'nde Kış hazırlıkları tamam...

Üsküdar Belediyesi kış hazırlıkları kapsamında kar yağışı sonrası buzlanma ve don olaylarına karşı hazırlıklarını tamaml...

Kirazlıtepe Yaşam Merkezi'nin temeli atılıyor...

Kirazlıtepe Yaşam Merkezi'nin temeli 28 Ocak Cumartesi saat 13:00'te atıyor....

Org. Kıvrıkoğlu, Başkanı ziyaret etti

Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'yı ziyaret etti....

Üsküdar karagöz günleri büyük ilgi gördü....

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ''Üsküdar'da karagöz günleri'' Üsküdarlılardan büyük ilgi gördü....

Kadıköy ve Üsküdar'a bağlı mahalle

Bu mahallenin yarısı Kadıköy'e bir yarısı da Üsküdar'a bağlı......
 

Muhsin Yazıcıoğlu Üsküdar'da Anıldı

Muhsin Yazıcıoğlu Üsküdar'da Anıldı
4 yıl önce Kahramanmaraş yakınlarında geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Üsküdar'da düzenlenen programla anıldı.
Tarih : 27 Mart 2013, 12:13
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Belediyesi tarafından Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda 4 yıl önce Kahramanmaraş yakınlarında geçirdiği helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu anıldı. Anma programına Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve merhum Yazıcıoğlu'nun sevenleri ve partililer katıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun resimlerinin de sergilendiği anma programında Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Muhsin Yazıcıoğlu'nun 55 yıllık hayat hikâyesini anlatan belgesel gösterimi gerçekleştirildi. Belgesel esnasında Muhsin Yazıcıoğlu'nun sesinden 28 yıl önce Mamak Cezaevi'nde yazmış olduğu ''Üşüyorum'' şiirinin okunması ise salonda duygusal anlar yaşattı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın yaptığı konuşmanın ardından gazeteci yazar Sibel Erarslan'ın moderatörlüğünde Işık Ahmet, Mehmet Niyazi Özdemir ve Ahmet Türk'ten oluşan konuşmacılar Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatından kesitler sundu.

Programda bir konuşma yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ''Rahmetli genel başkanımızı liderimiz şehadetinin 4. yıl dönümünde bir kere daha rahmetle şükranla ve özlemle anıyoruz. Tabi biz bu haftayı 25 Mart-31 Mart yani helikopterin düştüğü ve defnolduğu tarihi her yıl Muhsin Yazıcıoğlu ve Şehitlerimizi Anma Haftası olarak değerlendiriyoruz. Bu hafta kapsamında Anadolu'nun her tarafında programlar düzenleniyor. İşin sevindirici olan tarafı bütün milletimizin maddi ve manevi değerlere sahip partili partisiz bütün arkadaşlarımızın rahmetli genel başkanımıza sahip çıkmasıdır. Bizim il ve ilçe teşkilatlarımızın yanı sıra Üsküdar Belediyesi örneğinde olduğu gibi bütün Türkiye başkanımıza sahip çıkıyor. Bundan dolayı da onun emanetini sürdüren birisi olarak çok mutluyum, bahtiyarım bir kere daha teşekkür ederim'' dedi.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

4 yıl önce Kahramanmaraş yakınlarında geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Üsküdar'da düzenlenen programla anıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise yaptığı konuşmada, Muhsin Yazıcıoğlu'nun siyasi mülâhazanın üstünde tutan bir anlayışla ülkemize ve milletimize büyük hizmetleri olan nadir devlet adamlarından biri olduğunu ifade etti. Yazıcıoğlu'nun milli ve manevi değerlerine bağlı, kültür ve medeniyet değerlerine sahip çıkan önemli bir siyaset adamı olduğunu belirten Mustafa Kara, 40 yıllık sivil toplum ve siyasi hayatı boyunca, Türk-İslam medeniyetinin yeniden ihyası, inşası ve âleme adil bir nizam getirmek için çalıştığını dile getirdi.


Üsküdar 34

Haberi Değerlendir :