Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Beylerbeyi'nde Büfe Soygunu!

Üsküdar Beylerbeyi'nde soygun için geldiği iddia edilen kişiye direnen büfeci, başından vurularak öldürüldü....

Üsküdar'da tarihi binanın merdiveni çöktü....

Üsküdar Kuzguncuk'da, 3 katlı eski bir binanın merdivenin çökmesi sonucu bir kişi yaralandı....

''Eleştiri ve Muhalefet insanları diri tutar''...

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi....

Üsküdar İmam Hatip Lisesi Mezunları Pilav Günü'nde...

Üsküdar İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'nin düzenlediği Pilav Günü 7 Haziran 2014 Cumartesi günü Üsküd...

Üsküdar Belediyesi söz verdiği gibi...

Üsküdar Belediyesi, Sultan Murat ve Altunizade'de 2 yeni parkı Üsküdar'lıların hizmetine sunuyor....

Polis'ten ''Okulda güvenli ortam projesi''...

Polis İstanbul'daki okullarda çocukların güvenliği için yeni bir proje başlattı....

Yeni Nikah Sarayı Açıldı

Üsküdar'ın Yeni Nikah Sarayı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı... ...

Çamlıca ''radyasyon tepesi'' oldu

Aksiyon dergisi Çamlıca örneğinden yola çıkarak elektromanyetik kirliliği kapağına taşıdı....

Uncular Caddesi yenileniyor

Uncular Caddesi Prestij Yol çalışması tüm hızıyla sürüyor......

Üsküdar'da gemide yangın

Üsküdar'da karaya bağlı, yan yatmış boş akaryakıt gemisinde çıkan yangın, itfaiye ve Sahil Güvenlik ekiplerince söndürül...
 

Muhsin Yazıcıoğlu Üsküdar'da Anıldı

Muhsin Yazıcıoğlu Üsküdar'da Anıldı
4 yıl önce Kahramanmaraş yakınlarında geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Üsküdar'da düzenlenen programla anıldı.
Tarih : 27 Mart 2013, 12:13
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Belediyesi tarafından Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda 4 yıl önce Kahramanmaraş yakınlarında geçirdiği helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu anıldı. Anma programına Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve merhum Yazıcıoğlu'nun sevenleri ve partililer katıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun resimlerinin de sergilendiği anma programında Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Muhsin Yazıcıoğlu'nun 55 yıllık hayat hikâyesini anlatan belgesel gösterimi gerçekleştirildi. Belgesel esnasında Muhsin Yazıcıoğlu'nun sesinden 28 yıl önce Mamak Cezaevi'nde yazmış olduğu ''Üşüyorum'' şiirinin okunması ise salonda duygusal anlar yaşattı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın yaptığı konuşmanın ardından gazeteci yazar Sibel Erarslan'ın moderatörlüğünde Işık Ahmet, Mehmet Niyazi Özdemir ve Ahmet Türk'ten oluşan konuşmacılar Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatından kesitler sundu.

Programda bir konuşma yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ''Rahmetli genel başkanımızı liderimiz şehadetinin 4. yıl dönümünde bir kere daha rahmetle şükranla ve özlemle anıyoruz. Tabi biz bu haftayı 25 Mart-31 Mart yani helikopterin düştüğü ve defnolduğu tarihi her yıl Muhsin Yazıcıoğlu ve Şehitlerimizi Anma Haftası olarak değerlendiriyoruz. Bu hafta kapsamında Anadolu'nun her tarafında programlar düzenleniyor. İşin sevindirici olan tarafı bütün milletimizin maddi ve manevi değerlere sahip partili partisiz bütün arkadaşlarımızın rahmetli genel başkanımıza sahip çıkmasıdır. Bizim il ve ilçe teşkilatlarımızın yanı sıra Üsküdar Belediyesi örneğinde olduğu gibi bütün Türkiye başkanımıza sahip çıkıyor. Bundan dolayı da onun emanetini sürdüren birisi olarak çok mutluyum, bahtiyarım bir kere daha teşekkür ederim'' dedi.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

4 yıl önce Kahramanmaraş yakınlarında geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Üsküdar'da düzenlenen programla anıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise yaptığı konuşmada, Muhsin Yazıcıoğlu'nun siyasi mülâhazanın üstünde tutan bir anlayışla ülkemize ve milletimize büyük hizmetleri olan nadir devlet adamlarından biri olduğunu ifade etti. Yazıcıoğlu'nun milli ve manevi değerlerine bağlı, kültür ve medeniyet değerlerine sahip çıkan önemli bir siyaset adamı olduğunu belirten Mustafa Kara, 40 yıllık sivil toplum ve siyasi hayatı boyunca, Türk-İslam medeniyetinin yeniden ihyası, inşası ve âleme adil bir nizam getirmek için çalıştığını dile getirdi.


Üsküdar 34

Haberi Değerlendir :