Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Yeni Hükümet Konağı hizmete girdi

Üsküdar bünyesinde hizmet veren kamu kurumlarını tek bir çatı altında toplayacak olan yeni Hükümet K...

Engelliler Validebağ Korusu'nda buluştu.

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Engelliler Piknik Şenliği Validebağ Korusu'nd...

Üsküdar'da Kurban temizliği başladı

Üsküdar Belediyesi tarafından Üsküdar'da bulunan Kurban kesim ve satış yerleri temizlenmeye başlandı...

Üsküdar Ünalan Mahallesi'nde PTT şubesi ...

Üsküdar Ünalan Mahallesi'nde bulunan PTT şubesi silahlı bir kişi tarafından soyuldu....

Üsküdar'da sahte avukata suçüstü!

Facebook üzerinden tanıştığı kadınları evlilik vaadiyle dolandırdığı ileri sürülen Tolgahan Ç. gözal...

Üsküdar Belediyesi ile AYEDAŞ Arasında İ...

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (AYEDAŞ) ile Üsküdar Belediyesi arasında iş ...

250 yıllık İhsaniye 'Salacak' oldu

Üsküdar'ın 54 mahallesinden 3'ünün Ataşehir'e bağlanması, bazılarının birleştirilip 33'e düşürülmesi...

Kuyumcu Soyguncuyu Vurdu

Üsküdar İcadiye Mahallesi'ndeki bir kuyumcuyu soymak isteyen 2 soyguncu ile dükkan sahibi arasında ç...

Üsküdar'da ilk iftar coşkusu

Üsküdar'da ramazan, her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla karşılandı....

21. Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği Başl...

Bu yıl 21'incisi düzenlenen Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği, Üsküdar Bağlarbaşı Kültür ...
 

'Sahur Meclisi' Üsküdar'da Gazze için toplandı

'Sahur Meclisi' Üsküdar'da Gazze için toplandı
İsrail'in Gazze'ye gerçekleştirdiği ve 300'e yakın masum sivilin öldüğü hava ve kara saldırısı, Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Sahur Meclisi'ndeki ''Gazze İçin Birlik Vakti'' etkinliğiyle kınandı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
19 Temmuz 2014, 16:52
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ''Sahur Meclisi'' programı, İsrail'in Gazze'ye gerçekleştirdiği saldırı nedeniyle buruk geçti. Ferah Mahallesi'ndeki Ferah Yolu Sokak'ta kurulan Sokak İftarı'nda Gazze için dualar edildi.

Kirazlıtepe ve Yavuztürk Mahallesi'ndeki ''Üsküdar'da Ramazan'' etkinliklerinde ise Gazze için Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi, şiir dinletileri sunuldu ve Gazze konulu menkıbeler paylaşıldı. Serdar Tuncer, Yunus Emre ve Mevlana'dan şiirler okudu, menkıbeler paylaştı. Bursa Tasavvuf Grubu ise eserlerini Gazze için söyledi.

ŞEMSİPAŞA'DA BİNERCE KİŞİ GAZZE İÇİN DUA ETTİ

Saatler gece yarısını geçtiğinde ise Şemsipaşa Etkinlik alanında Sahur Meclisi kuruldu. ''Gazze İçin Birlik Vakti'' adlı etkinliğe binlerce Üsküdarlı katıldı. Türkiye'de eğitimlerine devam eden Gazzeli öğrencilerin Kur'an-ı Kerim okuyarak dua ettiği etkinlikte, Dursun Ali Erzincanlı şiirlerini Gazze için seslendirdi. Alper Kış ise ''Filistin'' konulu ezgilerini söyledi.

''İSLAM ÂLEMİNİN GIKI ÇIKMIYOR''

Gecede duygusal bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ''Yaşamakta olduğumuz mübarek günler, bu meclis, bu buluşma, bu birliktelik kardeşliğimizi hatırlamamıza yardımcı oluyor. Orucun incelttiği, yumuşattığı kalplerimizle, Orucun güçlendirdiği vicdanlarımızla, gözümüzle, gönlümüzle, aklımızla bunun daha bir farkına varıyoruz. Bizler farkına varıyoruz ancak İslam âlemi uyuyor, dünya uyuyor. Gazze'de bizim kardeşlerimiz ölüyor, İslam âleminin gıkı çıkmıyor. Orada bizim insanlarımız hayatlarını kaybediyor. Bizim çocuklarımız, bizim yavrularımız ölüyor. Bizim özbeöz kardeşlerimiz şehit oluyor, Müslüman ülkeler sessizliğe gömülüyor. Bir tanesinden bile kayda değer bir açıklama gelmiyor. Neredeyse küçücük bir eleştiri, bir kınama dahi yok.'' dedi.

''GAZZE İÇİN BİRLİK VAKTİ''

''Hiçbir şey yapamıyorsak, Allah'ın rahmetinden ümidimizi kesmeden dua etmemiz gerekiyor. Gazze ile Üsküdar, İstanbul arasında mesafeler olabilir ancak, Cenab-ı Hakk'ın rahmetine, merhametine talip olmak için, yalnız 'ondan yardım dilemek için engel yok''' diyerek konuşmasına devam Başkan Türkmen şöyle konuştu; ''İşte bu yüzden Üsküdar'da ve İslam aleminin birçok yerinde, Gazze için birlik vakti... Bunun için bu meclisten tekbirler, temenniler yükseliyor. Dualarımızın ilahi makama ulaştığından, Peygamberimizin Miraca yükseldiği Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı, Filistini, Gazze'yi kuşattığından hiç şüphemiz yok, hiç kimsenin de şüphesi olmasın... 60 küsur yıldır devam eden bu zulüm bitene kadar, Filistin özgür olana kadar dualarımız, yardımlarımız devam edecek. İslam coğrafyamızdaki iç çatışmalar bitip, bütün Müslümanlar gerçek manada kardeş olana ve kardeş olduğumuzu anlayana kadar, dualarımızla, yardımlarımızla ve bütün çabamızla bu davayı sürdüreceğiz. Hiç umudumuzu kaybetmeden, hiç korkmadan, yılmadan, yorulmadan Hakk'ı ve haklıyı savunmak için, mazlumun hakkını korumak için çalışacağız. Örneğimiz, önderimiz başbakanımız... Tıpkı Başbakanımız liderimiz Recep Tayyip Erdoğan gibi, doğruları söylemeye devam edeceğiz inşallah. Yeri gelecek, asıl kudret sahibi olan Allah'a havale edeceğiz. Yeri gelecek, Başbakanımız gibi 'one minute!' diyeceğiz... Ama Allah'ın izniyle, Gazze çok yakın bir zamanda özgürlüğüne kavuşacak, adımız gibi inanıyoruz, imanımız gibi biliyoruz ki, Filistin bir gün bağımsız olacak.'' diyerek konuşmasını tamamladı.

Düzenlenen programa AK Parti MKYK Üyesi Hakkı Şanlı, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Üsküdar 34

Haberi Paylaş :