Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Başbakanı protesto eden 3 kişi gözaltınd...

Üsküdar'da konvoyu geçerken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı protesto ettiği iddia edilen 3 kişi göza...

Kadıköy ve Üsküdar'a bağlı mahalle

Bu mahallenin yarısı Kadıköy'e bir yarısı da Üsküdar'a bağlı......

Bulgurlu 'Bulgur Pilavıyla' Şenlendi

Üsküdar Belediyesi tarafından 4-5 Temmuz tarihlerinde Bulgurlu'da düzenlenen Bulgur Pilavı Şenlikler...

Üsküdar'da tartışılacak

Filistin meselesine sürdürülebilir bir sivil destek temin etmek maksadıyla 2009 yılında kurulan Fili...

Üsküdar çevik kuvvet binaları yenileniyo...

Üsküdar'daki mevcut çevik kuvvet binası yıkılarak yerine yeni çevik kuvvet binaları yapılacak....

''Yıkım lafını bırakalım, dört elle işim...

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Kapalıçarşı esnafı sıkıntılarını dinledi...

Mihrimah Sultan Camii restore ediliyor

Mihrimah Sultan Camii, Vakıflar 2. Bölge Genel Müdürlüğü tarafından restore ediliyor...

'Sahur Meclisi' Üsküdar'da Gazze için to...

İsrail'in Gazze'ye gerçekleştirdiği ve 300'e yakın masum sivilin öldüğü hava ve kara saldırısı, Üskü...

Üsküdar Belediyesi Çavuşdere'ye taşınıyo...

Üsküdar meydanının yayalaştırılması projesi kapsamında mevcut belediye binası yıkılarak meydan yapıl...

Üsküdar'da bazı yollar trafiğe kapalı

Üsküdar'da Katibim Şenlikleri kapsamında düzenlenecek etkinlikler nedeniyle bazı yollar bugün trafiğ...
 

Başkan Türkmen Harem'de esnafla buluştu

Başkan Türkmen Harem'de esnafla buluştu
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, var olma mücadelesi veren Harem Otogarı esnaflarıyla yaptığı kahvaltılı sohbet toplantısında dertlerini dinledi.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
22 Aralık 2014, 17:25
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkan Türkmen'in ziyaretinde yapılan kahvaltı sonrası 'Harem Otogarı Esnaf Dernek Başkanı Kemal Kulaçoğlu, kısa bir konuşma yaparak sözü başkana bıraktı. Başkan Türkmen de, 44 yıl önce kurulan ve Anadolu yakasının en büyük yolcu taşıma ve otobüs ağına sahip 200 civarında esnafın ekmek yediği Harem Otogarı'nın akıbeti hakkında merak edilenleri yanıtlayarak sıkıntıları çözmek noktasında açıklamalarda bulundu.

Başkan Hilmi Türkmen, kendilerini misafir ettikleri için esnaflara teşekkür ederek ''Harem Otogarı, Üsküdar'ın Anadolu'ya açılan kapısı. Bu nedenden ötürü burada sizinle birlikte bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum'' dedi.

Başkan Türkmen, Harem'de sıkıntılarının tamamının çözülmesinin mümkün olmadığına vurgu yaparak, ''Sıkıntılar tam olarak bitmez. Tabi bizim çabamız, sizin sıkıntılarınızı nasıl yaparız da daha aza indirgeriz noktasında. Siz de bir nevi bizler gibi kamu hizmeti yapmaktasınız. Anadolu'dan gelen insanlarımız için bir bakıma Üsküdar'ımızın görünen yüzüsünüz. Tıpkı sizlerin de olduğu gibi bizim de gelir beklentimiz var. Sizin kazancınız iyi olursa belediye de kazanır. Son dönemdeki tabloya baktığımız vakit gelir kaybınız var. Sizin işinizin kötü olması bizi de menfi yönde olumsuz etkiledi'' dedi.

Büyük firmaların otobüslerini Harem'den çekmesinin esnafı ekonomik kayba uğrattığını belirten Başkan Türkmen, ''İnsanlar artık ulaşım noktasında hava yolu şirketlerini tercih ediyor. Uçağın konforu ve fiyatlarının otobüs fiyatlarına yakınlığı yolcu sayısını bir hayli etkiledi. 2000'li yıllarda 8 milyon kişinin uçakları tercih ettiği bir noktadan bugün 2014'te bu rakam 60 milyona çıkmış durumda. Tüm bu faktörler işlerin gerilemesinde büyük etken oldu. Sizlerin sıkıntılarını çözmek adına yapabileceklerimiz var, yapamayacaklarımız var. Biz yerine getiremeyeceğimiz sözü sizlere veremeyiz'' diye konuştu.

Harem Otogarı'nın kaldırılması noktasındaki haberleri değerlendiren Başkan Türkmen, ''10 yıldır otogarın buradan kaldırılacağı konuşuluyor. Bizim Üsküdar Meydan projemiz var. İBB'nin burayla ilgili çevre düzenleme projesi var. Diğer yandan Haydarpaşa Port projesi konuşuluyor. Tüm bunların buraya etkisi ne olur. Şimdi den bir şeyler söylemek çok zor. Bugün çıkıp 'burayı taşıyoruz' desek bile 2 sene sürer. Buradan samimiyetle ifade etmek istiyorum. Gündemde konuşulan bir konu değil'' dedi.

Başkan Türkmen, Harem Otogarı'nın taşınması için önlerinde 4-5 sene daha bulunduğunu belirtip, ''Otogarın taşınmasının bu dönemde gerçekleşmesi zor görünüyor. Bu süre zarfında bazı düzenlemeler yapılabilir. Bazı talepleriniz yerine getirebilinir. Otobüs giriş-çıkışlarında yeni dönemde artış yapılmadı'' diye konuştu.

Esnafın taleplerini not alan Başkan Türkmen, ''Helalinden bol kazançlar diliyorum. Allah bu millete hayırlısı ile hizmet etmeyi nasip etsin'' diyerek sözlerini bitirdi.

Başkan Türkmen, konuşmasından sonra esnafın sorularını yanıtladı. Otogar ziyareti sonrası, hemen yakında bulunan Gebze-Harem minibüs durağında şoförlerin sıkıntılarını yerinde inceleyip bilgi aldı.


Üsküdar 34

Haberi Paylaş :