Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Marmaray Asrın Projesi, Çamlıca Camii ise mührüdür...

SKYTÜRK 360 TV'de canlı yayınlanan ve Yeliz Güler'in sunduğu Yerel Gündem programına katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hi...

Ramazan Coşkusu Bağlarbaşı'nda...

Üsküdar Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Şenlikleri'ni Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirecek...

Yarışma 10 Eylül'de sonuçlanacak

Çamlıca Camii projesi için 300 bin TL'lik yarışma düzenlendi....

Başka Validebağ Korumuz yok! Bu ilk ve son......

Üsküdar Belediye Meclisi'nin Nisan ayı 3. oturumu 10 Nisan 2014 Perşembe günü gerçekleştirildi....

Vergilerin 2. Taksit Son Ödeme Tarihi...

Emlak Vergisi ve İşyerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi II. taksit ödemeleri 30 Kasım 2010 Salı günü sona erecektir....

Liseler Arası IV. Akıl Oyunları Yarışması...

Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi İstanbul liseler arası IV. Akıl oyunları yarışması düzenliyor....

"Bütün Üsküdarlıların Başkanı Olacağım"

1 Nisan 2009 Çarşamba günü göreve başlayan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara Üsküdar Belediyesi çalışanlarıyla bir a...

Üsküdar'da 23 Nisan 4 gün sürecek!

Üsküdar Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklara özel etkinlikler hazırladı....

Üsküdar, ''Ramazan markası'' olma yolunda...

Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nin bulunduğu meydanda Ramazan etkinliklerinin düzenlendiği Üsküdar, Anadolu Yakası'nın iftard...

Bu haber ''Recep Bey''in zoruna gidecek

AK Parti Ferah Mahallesi, Mahalle Başkanı Zeki Bulut'un Referandum çalışmalarında karşılaştığı bir anı gerçek oldu....
 

'SPOT' denince MEPA

'SPOT' denince MEPA
Üsküdar'daki MEPA Alışveriş Merkezi, defolu, vuruk, çürük çarık fakat ucuz olarak yanlış bir algı oluşan spot piyasasına yeni bir konsept getiriyor.
Tarih : 30 Nisan 2009, 20:49
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Binlerce markalı ürünün bir arada olduğu MEPA’da, hem markaları, hem kaliteyi, hem de ucuzluğun dip noktasını bulabilmek mümkün.

Eskiden spotçular vardı… Yüksek enflasyon ve faizlerin sağladığı ortam dolayısıyla toptan alışveriş yapan spotçular, oluşturdukları spot borsasından paralar kazanırdı. Enflasyonist dönem sona erdikten sonra, bu tip spotçuluk sona erdi. Fakat, ara dönemde ise spot kavramı farklı bir boyuta taşındı. Maalesef bu dönem spot ürünlerinin defolu, sağı solu vuruk, küçük kusurları olan, bu sebeple ucuz olan bir algıya dönüşmesine yol açtı.

Üsküdar’daki MEPA Alışveriş Merkezleri işte bu ara dönemin getirdiği spot kavramını tamamen değiştirerek, “Nihai Tüketiciye en kaliteli, en güvenli ve en ucuz ürünün ulaştırılması” olarak yeni bir dönemi başlatıyor.

Yıllarca Menzil Pazarlama olarak spotçuluk piyasası içinde bulunan, daha sonra perakendeciliğe yönelen MEPA Alışveriş Merkezleri, son dönemde “Kötü malı herkes ucuza verir, önemli olan kaliteliyi ucuza vermektir” diyerek, müşterilere piyasanın en dip fiyatında ürünler sunmayı ilke edinmeyi kararlaştırdı.

MEPA Alışveriş Merkezleri Genel Müdürü Seyit Çalı, “Perakende sektöründeki müşteri kitlesi çok farklı. Genelde çok dar gelirli, senetle alışveriş yapan, borcunu da zamanında ödeme kabiliyeti olmayan müşteriler. Biz, yeni spotçuluk konseptimizde yine nihai tüketiciye hitap ediyoruz. Yine kredi kartıyla uzun vadeli taksitler yapabiliyoruz. Ama, müşterilerin piyasada yüzlerce mağaza dolaşarak ancak bulabilecekleri, 5-6 bin kalem malı, mağazamızda kendilerine sunarak, çok önemli bir hizmet gerçekleştirmiş oluyoruz. Spotçuluğa getirdiğimiz bu yeni solukla marka olmak istiyoruz.

Spotçuluk geçmişimiz dolayısıyla müşterilere en ucuz malı nasıl sunabileceğimizin altyapısını çok iyi hazırlıyoruz. Bizim sunduğumuz ürünler markalı ürünlerdir. Kesinlikle hiçbir tarafında defosu yoktur. Aynı zamanda müşterilerimiz bu ürünü satın aldıkları andan itibaren, kendilerine ambalajıyla, açılmamış şekilde, faturasıyla birlikte teslim edilir” diyor.

Mağazalarının binlerce spot ürününün bir arada bulunduğu ender mağazalardan olduğunu, İstanbul’da bu konseptte satış gerçekleştiren mağaza bulunmadığını kaydeden Çalı, “Birkaç nokta var. Ama, onların sundukları avantajlar bizim sunduklarımız gibi çok seçenekli değil.

Biz beyaz eşyadan züccaciyeye, mobilyadan her türlü ev gerecine, mutfak eşyalarına kadar binlerce ürünü bir arada sunabileceğimiz bir konsept hazırladık. Müşteri, hem yüzlerce marka içinden marka beğeniyor, hem de bu markayı piyasada bulması mümkün olmayacağı bir fiyata temin edebiliyor. Bu da spotu, kaliteyi ve ucuzluğu birleştiren MEPA’nın farkı” diye konuşuyor.

Spot kavramının şu andaki algısının değiştirilmesi gerektiğini belirten Çalı, “Biz kötü mal diyoruz, ama, kalitesiz malı ucuza herkes verir. Defoludur, vuruktur, kusurludur, arızalıdır. Ama, önemli olan hem markalı, hem kaliteli malı ucuza vererek nihai tüketicinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektir” açıklamasını yapıyor.

MEPA Alışveriş merkezini teferruatlıca dolaştık. Gerçekten yüzlerce ürün bir arada… Beyaz eşyalar, elektronik eşyalar, mobilya, zücaciye… Türlü türlü ev gereçleri… Gördüğümüz fiyatlar ise gerçekten cazibeliydi. MEPA Yetkilileri, bu ürünlerin piyasada daha ucuzunu bulabilmenin imkanı olmadığını söylüyorlar. 

Kaynak: Haber7

Haberi Değerlendir :