Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar Çevik Kuvvet Kompleksi yenileniy...

İPKB, İSMEP kapsamında Üsküdar Çevik Kuvvet binasını yıkıp yeniden yapacak....

Üsküdar Yeni İlçe Emniyet Müdürü

Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne yeni atama yapıldı....

Üsküdar-Beşiktaş vapur seferleri yeniden...

Şehir hatları, ara verilen Üsküdar-Beşiktaş vapur seferlerini yeniden başlattı. Yeni seferler günün ...

Üsküdar Belediyesi'nin yeni hizmet binas...

Fethi gören şehir Üsküdar'a yakışan yeni hizmet binasının açılış töreni gerçekleşti....

Bulgurlu Semt Konağı'nın temeli atılıyor

Geçtiğimiz 2 yıl içerisinde Üsküdar'da birçok yatırıma imza atan Üsküdar Belediyesi, 2011 yılında da...

Üsküdar iskelesinde izdiham yaşandı

Üsküdar'da vapura binmek için saatlerce bekleyen vatandaşlar, vapurdan önce sefere başlayan tekneler...

Mustafa Kara'nın önlenemez yükselişi

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, görev sürecinde henüz 2 yılını tamamlamamış olmasına rağmen e...

Bugün Kadir Gecesi...

Kur?an-i Kerim?in inmeye başladığı Ramazan ayının 27. gecesi İslam aleminde Kadir Gecesi olarak kutl...

Üsküdar'da mühimmat araması

İstanbul'un Üsküdar ilçesinde Vaniköy sahilinde balık tutan bir vatandaşın oltasına el bombası takıl...

İşte yeni Üsküdar kaymakamı

İçisleri bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile Üsküdar dahil birçok ilçenin kaymakamı değişti....
 

'SPOT' denince MEPA

'SPOT' denince MEPA
Üsküdar'daki MEPA Alışveriş Merkezi, defolu, vuruk, çürük çarık fakat ucuz olarak yanlış bir algı oluşan spot piyasasına yeni bir konsept getiriyor.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
30 Nisan 2009, 20:49
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Binlerce markalı ürünün bir arada olduğu MEPA’da, hem markaları, hem kaliteyi, hem de ucuzluğun dip noktasını bulabilmek mümkün.

Eskiden spotçular vardı… Yüksek enflasyon ve faizlerin sağladığı ortam dolayısıyla toptan alışveriş yapan spotçular, oluşturdukları spot borsasından paralar kazanırdı. Enflasyonist dönem sona erdikten sonra, bu tip spotçuluk sona erdi. Fakat, ara dönemde ise spot kavramı farklı bir boyuta taşındı. Maalesef bu dönem spot ürünlerinin defolu, sağı solu vuruk, küçük kusurları olan, bu sebeple ucuz olan bir algıya dönüşmesine yol açtı.

Üsküdar’daki MEPA Alışveriş Merkezleri işte bu ara dönemin getirdiği spot kavramını tamamen değiştirerek, “Nihai Tüketiciye en kaliteli, en güvenli ve en ucuz ürünün ulaştırılması” olarak yeni bir dönemi başlatıyor.

Yıllarca Menzil Pazarlama olarak spotçuluk piyasası içinde bulunan, daha sonra perakendeciliğe yönelen MEPA Alışveriş Merkezleri, son dönemde “Kötü malı herkes ucuza verir, önemli olan kaliteliyi ucuza vermektir” diyerek, müşterilere piyasanın en dip fiyatında ürünler sunmayı ilke edinmeyi kararlaştırdı.

MEPA Alışveriş Merkezleri Genel Müdürü Seyit Çalı, “Perakende sektöründeki müşteri kitlesi çok farklı. Genelde çok dar gelirli, senetle alışveriş yapan, borcunu da zamanında ödeme kabiliyeti olmayan müşteriler. Biz, yeni spotçuluk konseptimizde yine nihai tüketiciye hitap ediyoruz. Yine kredi kartıyla uzun vadeli taksitler yapabiliyoruz. Ama, müşterilerin piyasada yüzlerce mağaza dolaşarak ancak bulabilecekleri, 5-6 bin kalem malı, mağazamızda kendilerine sunarak, çok önemli bir hizmet gerçekleştirmiş oluyoruz. Spotçuluğa getirdiğimiz bu yeni solukla marka olmak istiyoruz.

Spotçuluk geçmişimiz dolayısıyla müşterilere en ucuz malı nasıl sunabileceğimizin altyapısını çok iyi hazırlıyoruz. Bizim sunduğumuz ürünler markalı ürünlerdir. Kesinlikle hiçbir tarafında defosu yoktur. Aynı zamanda müşterilerimiz bu ürünü satın aldıkları andan itibaren, kendilerine ambalajıyla, açılmamış şekilde, faturasıyla birlikte teslim edilir” diyor.

Mağazalarının binlerce spot ürününün bir arada bulunduğu ender mağazalardan olduğunu, İstanbul’da bu konseptte satış gerçekleştiren mağaza bulunmadığını kaydeden Çalı, “Birkaç nokta var. Ama, onların sundukları avantajlar bizim sunduklarımız gibi çok seçenekli değil.

Biz beyaz eşyadan züccaciyeye, mobilyadan her türlü ev gerecine, mutfak eşyalarına kadar binlerce ürünü bir arada sunabileceğimiz bir konsept hazırladık. Müşteri, hem yüzlerce marka içinden marka beğeniyor, hem de bu markayı piyasada bulması mümkün olmayacağı bir fiyata temin edebiliyor. Bu da spotu, kaliteyi ve ucuzluğu birleştiren MEPA’nın farkı” diye konuşuyor.

Spot kavramının şu andaki algısının değiştirilmesi gerektiğini belirten Çalı, “Biz kötü mal diyoruz, ama, kalitesiz malı ucuza herkes verir. Defoludur, vuruktur, kusurludur, arızalıdır. Ama, önemli olan hem markalı, hem kaliteli malı ucuza vererek nihai tüketicinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektir” açıklamasını yapıyor.

MEPA Alışveriş merkezini teferruatlıca dolaştık. Gerçekten yüzlerce ürün bir arada… Beyaz eşyalar, elektronik eşyalar, mobilya, zücaciye… Türlü türlü ev gereçleri… Gördüğümüz fiyatlar ise gerçekten cazibeliydi. MEPA Yetkilileri, bu ürünlerin piyasada daha ucuzunu bulabilmenin imkanı olmadığını söylüyorlar. 

Kaynak: Haber7

Haberi Paylaş :