Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar'ın prestijli caddeleri var.

Üsküdar'ın en işlek caddelerine neşter vuruluyor. Semtin prestijli caddeleri Uncular, Yavuztürk Kara...

Yeni Başkan Yardımcısı Geliyor

Malatya İl Genel Sekreteri Sami Er'in Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirileceği bil...

Üsküdar'da şenlik var

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Bahar Şenlikleri'nin ilki Ünalan Mahallesi'nde yapılacak....

Üsküdarlılar geleneksel bayramlaşma mera...

Üsküdar'da her yıl geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma merasimi Kurban Bayramı dolayısıyla Üskü...

Üsküdar Belediyesi'nden Vergi Affı

Üsküdar Belediyesi aldığı karar ile ilçedeki vergi mükelleflerinin yaklaşık 22 milyon lira tutarında...

Bulgurlu İftar Çadırı...

Üsküdar'da Dayanışma Örneği; Bulgurlu İftar Çadırı... Mahalle sakinleri kendi imkanlarıyla kurduklar...

Sosyal Baykuş Ödülü Üsküdar'ın!..

Üsküdar Belediyesi, Sosyal Baykuş Kategorisinde ''Konteyner Analizi Projesiyle'' ödüle layık görüldü...

Üsküdar'da taksicilik yaparken yakalandı

Beykoz'da geçtiğimiz haziran ayında gasp ettiği taksiyle, Üsküdar'da taksicilik yapmaya başlayan Rem...

Çamlıca'ya 6 minareli Sultanahmet!

İstanbul'un yeni sembollerinden biri olmaya aday Çamlıca Tepesi'ne inşa edilecek caminin projesi açı...

Çamlıca Camii'ni yapacak firma belli old...

Çamlıca'yı 2 ortak 3 yılda bitirecek...
 

Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği

Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği 25 Eylül'de Başlıyor...
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
24 Eylül 2009, 17:26
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl 21'ncisi düzenlenen Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği 25-26-27 Eylül tarihlerinde Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Şenlik programında; resim ve fotoğraf yarışmaları, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Türk Pop müziği konserleri, kitap fuarı, çocuk oyunları, uluslararası halk oyunları gösterileri ile otantik sıra gecesi yer alıyor.

21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği, 25 Eylül Cuma günü başlıyor. Şenliğin ilk gününde saat 16.00'da Klasik Sanatlar ve Fotoğraf Sergisi düzenlenecek. Klasik Sanatlar Sergisi'nde, hat, tezhip, ebru, kat'ı sanatı, gümüş işçiliği ve minyatür sanatının en güzel örnekleri yer alacak. 21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği'nin ilk gününde açılacak olan sergiye 100'e yakın sanatçı birer eserle katılacak. Sergi açılışının ardından "Türk Sanat Mirasının Geleceğe Taşınmasında Karşılaşılan Problemler" başlıklı bir panel de düzenlenecek. Başkanlığını Prof. Dr. Hüsrev Subaşı'nın yapacağı panele konuşmacı olarak Prof. Dr. Nusret Çam, Doç. Dr. Savaş Çevik, Yrd. Doç. Dr. Aziz Doğanay katılacak.

Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek panel ve açılış kokteylinin ardından Üsküdar Belediyesi Bandosu'nun konseri yer alacak. Aralarında sanatçılar, sivil toplum örgütleri ve Üsküdar halkıyla birlikte yaklaşık 5 bin davetlinin katılması beklenen şenlik yürüyüşünün ardından saat 19.00'da Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın yapacağı konuşma ile 21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği resmen başlayacak. Uluslararası festival kapsamında ülkemize gelen, Polonya, Bosna Hersek, Moldova, Macaristan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Halk Oyunları ekiplerinin sunacağı gösteriler ile başlayacak olan Kâtibim Şenlikleri'nin ilk günü, son dönemlerin en popüler Pop müziği sanatçısı Yusuf Güney'in vereceği konser ile sona erecek.

26 Eylül Cumartesi günkü etkinlikler saat 12.00 ile 17.00 saatleri arasında oyun parkı ve sahne programlarının yer alacağı Çocuk Oyunları etkinlikleri ile başlayacak. Animatörler eşliğinde yapılacak etkinliklerde çocukların şişme oyun parkından maksimum düzeyde yararlanması, bol bol eğlenmesi ve yeni arkadaşlıklar edinmesi dışında anne babaların da hoşça vakit geçirmesi planlanıyor. Çengelköy'de "Çengelköy'den tuvale yansıyan Üsküdar" adlı resim yarışması ile Üsküdar güzellikleri tuvallere yansıyacak. İ.B.B Çengelköy Kuleli Parkı'nda düzenlenecek yarışmanın birincisi 1.500 TL, ikincisi 1.000 TL, üçüncüsü de 750 TL'lik para ödülünün sahibi olacak. Seçici kurulun başarılı bulduğu 5 esere de 500'er TL mansiyon ödülü verilecek.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Macaristan, Polonya ve Moldova'dan gelecek olan grupların sergileyeceği Uluslararası Halk Oyunları ekiplerinin gösterilerinin ardından 215 katılımcının toplam 898 eseriyle katıldığı "Tarih ve Kültür Şehri Üsküdar" konulu fotoğraf yarışması ile Üsküdar Belediyesi 4. Geleneksel Futbol Turnuvası'nda ödül kazanan eser sahipleri ve Sultantepe takımına ödülleri Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara tarafından verilecek. Bu arada Çengelköy'de düzenlenecek resim yarışmasında dereceye girenler için düzenlenecek ödül töreni de aynı program dâhilinde gerçekleştirilecek. Saat 19.30'daki halk oyunları gösterilerinin ardından şenliğin ikinci günü Radyo Alaturka Gecesi dâhilinde düzenlenecek Erdem Özgen ve Hüner Coşkuner konserleri ile sona erecek.

Kâtibim Şenlikleri'nin son günü olan 27 Eylül Pazar günü etkinlikler, yine Çocuk Oyunları ile başlayacak. Saat 19.00'daki halk oyunları gösterilerinin ardından Karadeniz türküleri, Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Erdem Özdemir tarafından seslendirilecek. Türk Halk Müziği'nin sevilen sesi Mustafa Küçük konseri sonrası halk oyunları gösterileri ve otantik bir Sıra Gecesi programı yer alacak. 21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın yapacağı kapanış konuşmasının ardından sona erecek.

21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında üç gün boyunca Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde Kitap Fuarı da yer alırken, çoğunlukla kültürel içerikli kitaplar indirimli olarak kitapseverlerin beğenisine sunulacak. Şenlik boyunca

Üsküdar'ın çeşitli mahallelerinden ücretsiz servisler Bağlarbaşı'na servis yaparken, Üsküdar'ın geleneksel sebil kültürü çerçevesinde çay, limonata, demir şerbeti gibi içecekler şenlik alanına gelen misafirlere ikram edilmeye devam edilecek.


Katibim Festivali Programını Görmek için tıklayınız.
 
 

Haberi Paylaş :