Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Çengelköy Su Sporları Merkezi'nin temeli atıldı...

Üsküdar Belediyesi, 12 bin 500 metrekarelik alana kurularak boğazın ilk su sporları merkezi olma özelliğini taşıyacak Çe...

Üsküdar metrosu Sultanbeyli'ye uzatılıyor...

Üsküdar- Çekmeköy Metro Hattı, İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Talimatıyla Sultanbeyli'ne Kadar Uzatılacak. ...

İstanbul'un 2 asırlık karakolu

Üsküdar'da Çocuk Şube Müdürlüğünün hizmet verdiği ''Çinili Karakolu'', 2 asırlık geçmişiyle dikkati çekiyor....

Başkan Kara'dan Mevlit Kandili mesajı

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, mübarek Mevlit Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı....

Üsküdarlı çocuklardan rekor denemesi

Üsküdar Belediyesi'nin öncülüğünde ve Dünya Çocuk Rekorları Denemesi kapsamında 2000 çocukla ''Aynı Anda Mektup Atma Rek...

Bomba düzenekli paketler korku yarattı!

Milletvekili Topuz'un doktor olan oğluna, içinde bomba düzeneği bulunan şüpheli iki paket yollandı....

Üsküdar Cumhuriyet Başsavcıları değişti

HSYK Birinci Dairesi, mesleğe yeniden kabul edilenlerin de aralarında bulunduğu 11 savcının yeni görev yerlerini belirle...

Üsküdar'da 5 bin Erguvan dağıtılacak

21-26 Mart Orman Haftası nedeniyle Orman Bakanlığı ve Üsküdar Belediyesi işbirliği ile Üsküdar'da vatandaşlara 5 bin erg...

6666 ayet ezberlerinde...

Üsküdar Müftülüğü'ne bağlı Ahmediye Kur'an Kursu öğrencilerinden 24 genç hafızlık eğitimini tamamladı....

''İstanbul bir İslam şehridir!''

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Çamlıca Projesini eleştirenleri topa tuttu!...
 

Üsküdar Belediyesi kendini yeniledi.

Üsküdar Belediyesi kendini yeniledi.
Üsküdar Belediyesi vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için bazı birimleri ana binada biraraya getirdi.
Tarih : 18 Mart 2010, 17:12
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Üsküdar Belediyesi, Üsküdarlılara daha iyi hizmet verebilmek için basın, yayın ve halkla ilişkiler müdürlüğü, Sosyal hizmetler müdürlüğü ve Süper masa(Beyaz masa) hizmetlerini Hakimiyet-i Milliye Caddesinde bulunan Belediye Başkanlığı binasında bir araya getirdi.

Hizmet birimleri için belediye binasının giriş katında ayrılan bölümde başlatılan tadilat işlemleri kısa sürede tamamlanarak, bina daha modern ve kullanışlı bir hale getirildi.

Bu arada daha önce ''Beyaz Masa'' olarak hizmet veren birimin adıda ''Süper Masa'' olarak değiştirildi.

Belediye Başkanlığı binasına taşınacak olan birimlerin görevleri ise söyle;

Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü; Üsküdarlılara yönelik etkinlik ve organizasyonlar düzenlemek, bunları basın ve kamuoyuna duyurmak, Üsküdar Belediyesi ile basın ve kamuoyu arasındaki koordineyi oluşturarak karşılıklı bilgi akışını sağlamak, vatandaşlardan gelen şikâyet ve dileklerle ilgili yapılan işlerin takibini yapmak ve vatandaşı bilgilendirmek bu birimin başlıca görevleri arasında geliyor.

Ayrıca Belediyeye bağlı birimleri tarafından yapılan çalışmalar hakkında Üsküdarlıları bilgilendirici broşür, bülten vb. çalışmaları yapmakla sorumlu bulunuyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü; Üsküdar sınırları içerisinde ikamet eden, dar gelirli, yardıma muhtaç özürlü, yaşlı, dul, öksüz, yetim, kimsesiz vb. ihtiyaç grubu kişilere ve ailelere yönelik yardım faaliyetlerini yürütüyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nde merkez birim haricinde TOGEM, Kadın El Ürünleri Pazaryeri Projesi (KÜP), Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (Özel Eğitim Birimi, Yardıma Muhtaç Yaşlılar Birimi, Engelliler Koordinasyon Birimi) ve Kadın Koruma Evi hizmet veriyor.

Merkez birim, müdürlüğün faaliyetlerinin koordine edilmesi, yardım müracaatlarının alınması, ayni ya da nakdi yardım faaliyetinin planlanması ve dağıtılması, asker aile yardımı müracaatlarının alınması ve hazırlanan dosyaların Belediye Encümeni'ne havale edilmesi konusunda çalışmalar yürütülüyor.

Süper Masa; Yıllardır ''Beyaz Masa'' adıyla hizmet veren birim, kısa süre önce kendini yenileyerek Süper Masa adını aldı. Süper Masa belediye hizmetleri ile vatandaşlar arasında iletişim görevi yapar. Üsküdarlıların istek ve sıkıntılarını en kısa sürede yetkili birimlere ulaştırarak çözüm üretilmesini sağlar yada vatandaşları şikayetlerine göre ilgili birimlere yönlendirir.


Üsküdar 34 - Özel Haber

Haberi Değerlendir :