Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Kuzguncuk'da anlamlı buluşma

Üsküdar Kuzguncuk Musevi Cemaati'nin 19. Geleneksel İftar Yemeği gerçekleştirildi....

Ünalan Mahallesinde anlamlı organizasyon

Ünalan Mahallesi Muhtarı Nizam Güçtekin'in katkıları ile yaklaşık 5 yıldır sürdürülen çok güzel bir organizasyondan bahs...

Üsküdarlılar geleneksel bayramlaşma merasiminde bu...

Üsküdar Belediyesi'nin geleneksel bayramlaşma merasimi Başkan Hilmi Türkmen ve çok sayıda kişinin katılımı ile Nikah Sar...

Üsküdar'da taksici cinayeti

Üsküdar'da bir taksici aracına müşteri olarak binen kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından silahla vuruldu....

Kutlu Doğum Haftası Üsküdar'da çeşitli etkinlikler...

2014 Yılı Kutlu Doğum Haftası Üsküdar'da çeşitli etkinliklerle kutlandı....

Revaklar yıkılırsa aynısını Harem'e yaparız...

Başkan Kara, yeni hacıları Kız Kulesi Salonu'nda bir araya getirdi....

Çengelköy Hamdullah Paşa Camii'nin açılışı yapıldı...

Üsküdar'da restorasyonu tamamlanan Çengelköy Hamdullah Paşa Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı....

Otomobil Kundaklandı

Üsküdar'da Sokak İçinde Park Halindeki Bir Otomobil Ateşe Verilerek kundaklandı. ...

Üsküdar'da trafik kazası

Üsküdar Kısıklı'da meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralandı. ...

Suriyeli mültecilere Üsküdar'dan 3 tır insani yard...

İstanbul AK Parti İl Başkanlığı öncülüğünde başlatılan ''Üşüyorum Yardım Edin'' kampanyasına; Üsküdar Belediyesi 3 TIR d...
 

Ata-2, Başkan Mustafa Kara'yı misafir etti.

Ata-2, Başkan Mustafa Kara'yı misafir etti.
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar'da bulunan siteleri ziyaret kapsamında 68. site ziyaretini Ata-2 sitesine yaptı.
Tarih : 23 Nisan 2010, 00:37
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar'da bulunan siteleri ziyaret kapsamında 68. site ziyaretini Ata-2 sitesine yaptı. Üsküdar sınırları içerisinde yer alan Ata-2 sitesi 12 bin kişilik nüfusu ile adeta Anadolu'da yer alan bir çok belde belediyelerinden daha fazla nüfusa sahip.

Sophia Çengelköy'de düzenlenen geceye Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Ata-2 Sitesi yönetim kurulu başkanı Mehmet Öncü, Ak Parti Üsküdar ilçe Başkanı Zekeriya Erdim, Üsküdar Belediye Başkan yardımcıları, Ak Parti Üsküdar ilçe yönetim kurulu üyeleri, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Levent Aşkın, çeşitli parti teşkilatı mensupları, Ata-2 Sitesi sakinleri ve basın mensupları katıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya özellikle Ata-2 Sitesi sakinlerinin çocuklarının özel bir ilgisi vardı. Başkanla fotoğraf çektirmek isteyen çocuklar sıraya girdiler. Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın çocukları sevdiğinin bilincinde olan küçükler uzun bir süre başkanı yanlız bırakmadılar.


Sophia Çengelköy'de düzenlenen gecenin sunumunu Ak Parti Üsküdar ilçe yönetim kurulu halkla ilişkiler sorumlusu Esat Kalay yaptı.

Gecenin açılış konuşmasını Ata-2 Sitesi yönetim kurulu başkanı Mehmet Öncü yaptı. Mehmet Öncü konuşmasında Ata-2 Sitesinin sahip olduğu mevcut alandan, site içerisinde yaşayan nüfus, site içerisinde vermiş oldukları hizmetlerden ve emlak vergisi ve tapu problemlerinden kısaca bahsetti. Mehmet Öncü Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'dan Ata-2 Sitesinin sorunları konusunda kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

Mehmet Öncü'nün ardından kürsüye Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Levent Aşkın geldi. Levent Aşkın toplantıya katılan tüm misafirlere teşekkür ederek hoşgeldiniz dedi.

Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Levent Aşkın'ın ardında Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara kürsüye geldi. Mustafa Kara konuşmasında özellikle 1983 yılında, o dönemin şartlarına göre hazırlanmış olan boğaz imar planından ve kendilerine engel teşkil eden yasal sorunlardan bahsetti. Bu yasal sorunlar üzerinde Belediye olarak gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi. Ayrıca emlak vergileri konusunada değinen Mustafa Kara Belediye olarak ellerinden gelen tüm kolaylıkları sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Mustafa Kara bu açıklamalardan sonra Ata-2 Sitesi sakinlerinin sorunlarını teker teker dinlemek ve hemen çözüm sunmak için Üsküdar Belediyesi Başkan yardımcılarını ve Ata-2 Sitesi yönetim kurulu başkanı Mehmet Öncü'yü sahne üzerine kurulan platforma davet etti. Başkan Kara söz alan site sakinlerinin sorunlarını dinleyerek notlarını aldı. Sorulara büyük bir özen gösteren Başkan Mustafa Kara kürsüden uzun bir süre soruları yanıtladı.

Toplantı sonunda davetliler özellikle karşılaştığı sorunlarını Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya özel olarak ilettiler. Bazı Ata-2 Sitesi sakinleri Başkan Mustafa Kara ile hatıra fotoğrafı çektirdiler. Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara katılan düm davetlilere teşekkür ederek 68. site ziyaretini tamamlamış oldu.


Üsküdar 34 - Ziya Süzen

Haberi Değerlendir :