Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar'da çarşamba seminerleri

Üsküdar Belediyesi tarafından her Çarşamba günü geleneksel olarak düzenlenen seminerler devam ediyor....

Üsküdar'da ceset bulundu.

Üsküdar Beylerbeyi'nde, Türkmenistan uyruklu bir erkeğe ait ceset bulundu. ...

Üsküdarlılar İskele'de bayramlaştı.

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Bayramı bayramlaşma töreni Üsküdar İskelesi'nde geniş bir katılımla yap...

Eminönü-Çengelköy vapur hattına ek sefer

Şehir Hatları, Ramazan ayı süresince Eminönü - Beşiktaş - Beylerbeyi - Çengelköy hattına ek sefer konulduğu belirtildi....

Üsküdar, Aralık ayı 'Kültür Etkinlikleri Programı'...

Üsküdar Belediyesi, kültürel etkinlikler kapsamında Aralık ayı hazırlıklarını tamamladı....

Üsküdar'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu başl...

Cumhuriyet'in 91'inci yılı, Üsküdar'da coşkuyla kutlanıyor. Etkinlikler, 28 Ekim Salı günü kortej yürüyüşü ve çelenk tör...

Üsküdar'ın 1/1000'lik imar planları askıya çıktı...

Üsküdar ilçesi, geri görünüm ve etkilenme bölgesi 1/5000 ölçekli koruma amaçlı revizyon nazım imar planı ve 1/1000 ölçek...

Üsküdar'da iki büyük organizasyon var.

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Üsküdar Belediyesi iki büyük organizasyona ev sahipliği yapacak dahilinde bugün...

Genç Bakış Üsküdar'dan seslenecek

Üsküdar Gençlik Merkezi Abbas Güçlü ile Genç Bakış programına ev sahipliği yapıyor. Programın konuğu Gençlik ve Spor Bak...

Üsküdar'da Elektrik Kesintisi

Üsküdar'da trafo merkezlerinde yapılacak çalışmalar nedeniyle elektrik kesintisi uygulanacak....
 

Engelliler Yaz Spor Okulu amacına ulaştı

Engelliler Yaz Spor Okulu amacına ulaştı
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Engelliler Yaz Spor Okulu 29 Temmuz Perşembe günü düzenlenen boğaz gezisi ile tamamlandı.
Tarih : 30 Temmuz 2010, 00:33
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Engelliler Yaz Spor Okulu 29 Temmuz Perşembe günü düzenlenen boğaz gezisi ile tamamlandı.

Engelliler yaz okuluna Otizmli çocuklar dışında zihinsel, görme ve bedensel engelli çocuk ve gençlere yönelik açılacak Yaz Spor Okulu'na 6 görme, 72 zihinsel, 16 Otistik, 10 bedensel ve 13 de çoklu engelli olmak üzere toplam 117 engelli katılarak sertifika aldı.


Düzenlenen Boğaz turu etkinliğine Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Zekeriya Selamet, Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Sadık Albayrak, engelli yakınları, engelli çocuklarımız ve basın mensupları katıldılar.

Engelliler Yaz Spor Okulu'nda, engelli çocukların kuvvet, dayanıklılık, hız, esneklik, vücut koordinasyonu, denge, el ve göz koordinasyonu, el ve ayak koordinasyonu, dönme, çömelme, kalkma, dikkat ve hafızalarını geliştirmeye yönelik eğitim verildi.

Üsküdar Belediyesi 2010 yılında açık ara önde götürdüğü Sosyal Belediyecilik Bayrağını bu uygulaması ile dalgalandırmayı sürdürdü.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara bir konuşma yaptı ve beş engelli kardeşimize tüm çocuklarımız adına temsili olarak sertifikalarını ve hediyelerini verdi. Başkan Kara Engelli çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafları çektirerek programına devam etmek üzere boğaz gezisinden Çengelköy'de ayrıldı.

Yaz okulun'da 45 gün engelli öğrencilerin eğitiminden sorumlu olan Beden Eğitimi Uzman Engelli öğreticisi Tahir Sülük ve Yardımcı eğitmen Marmara Üniversitesi Spor Akademisi öğrencisi Selda Güneş bu süre içinde engelli çocuklar ile çok değerli zamanlar yaşadılar ve onları gelecekte karşılaşacakları zorluklara karşı bir nebzede olsun hazırlamak için canla başla çalıştılar. Engelli Yaz Spor Okuluna katılan tüm öğrencilere Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara tarafından katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verdi.

Yaklaşık olarak 3 saat süren Boğaz Turunda çalınan birbirinden güzel müzik ve düzenlenen değişik eğlencelele doyasıya eğlenen engelli çocuklarımız çok güzel bir gün geçirdiler. Engelli yakınları ile yapmış olduğumuz birebir sohbetlerde bu hizmeti düzenleyen Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya yürekten teşekkür ettiklerini söylediler. Çocuklarının yaz spor okuluna katılması ile birlikte sosyal hayata entegre olmada büyük bir adım attığını ve çocukların öz güven geldiğini ve bazı işleri kendi başlarına yapabildiklerini söyleyen engelli yakınları bu tür hizmetin önümüzdeki yılda devam etmesini Başkan Kara'dan istediklerini dile getirmemizi istediler.


Üsküdar 34 - Ziya SÜZEN


Haberi Değerlendir :