Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yılı Üsküda...

Cumhuriyet'in kuruluşunun 98. yılı, Üsküdar'da büyük bir coşkuyla kutlandı. Yüzlerce vatandaşın katı...

Çamlıca'nın imar planı

Üsküdar Belediyesi'nce hazırlanan doğal ve kentsel sit alanını koruma amaçlı ''Büyük ve Küçük Çamlıc...

Çanakkale ruhu Üsküdar'da canlandı

Üsküdar Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle Üsküdar'da biri iskele meydanında, biri beled...

''Çalışan Gazeteciler Günü'' Üsküdar'da ...

Üsküdar Belediyesi, ''10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü''nde ulusal ve yerel medyada görev yapan gaze...

Üsküdar Sivil Toplum Akademisi kuruldu

Üsküdar Belediyesi, Üsküdar'da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları'na (STK) yönelik faaliyetl...

Org. Kıvrıkoğlu, Başkanı ziyaret etti

Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'yı ziyaret e...

Üsküdar'da ''Aile Danışmanlığı Semineri'...

Üsküdar Belediyesi, İstanbul 2010 Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında ''Aile Danışmanlığı Semine...

Bağlarbaşı metro inşaatı için kapanan yo...

Bağlarbaşı İstasyon çalışmaları kapsamında trafiğe kapatılan yollar, 2 şerit olarak yaya ve araç tra...

Belediye yetkililerine vize skandalı..!

İtalyan Başkonsolosluğu'ndan Schengen Vizesi olan Üsküdar ve Beyoğlu Belediyesi yetkilileri havaalan...

Kamyon Devrildi: 2 Yaralı

Üsküdar'da freni patlayan kum yüklü kamyon içinde 2 kişinin bulunduğu bir otomobilin üzerine devrild...
 

Üsküdarlılar İskele'de bayramlaştı.

Üsküdarlılar İskele'de bayramlaştı.
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Bayramı bayramlaşma töreni Üsküdar İskelesi'nde geniş bir katılımla yapıldı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
09 Eylül 2010, 18:56
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Bayramı bayramlaşma töreni Üsküdar İskelesi'nde geniş bir katılımla yapıldı.

Bayramlaşma törenine Üsküdar Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Müftüsü, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti İstanbul Milletvekili İrfan Gündüz, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Zekeriya Erdim, DSP Üsküdar İlçe Başkanı İnci Sılay, Üsküdar Belediyesi Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşları'nın Yöneticileri, Okul Müdürleri ve çok sayıda Üsküdarlı katıldı.

Bayramlaşma töreninde ilk olarak Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara bayram tebriği konuşması için söz aldı. Başkan Mustafa Kara ''Birliğin, beraberliğin, kardeşliğin ve paylaşmanın en üst düzeye çıktığı Ramazanla beraber Ramazan Bayramını da eda etmiş oluyoruz'' dedi. Üsküdar'ın tarihteki önemine, manevi ve kültürel zenginliklerine ve osmanlıdaki ramazan geleneğini anlatan Mustafa Kara bu gelenek ve göreneği devam ettireceklerini söyledi.


Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın ardından AK Parti İstanbul Milletvekili İrfan Gündüz söz aldı. Gündüz konuşmasına herkesin Ramazan Bayramını tebrik ederek başladı. Gündüz ''Özellikle İstanbul il başkanlığının düzenlemiş olduğu mahalle iftarlarını çok beğendiğini, mahalleliyi büyüğüyle küçüğüyle, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla birbiri ile kaynaştıran bu faaliyetin bir manası var insanları aynı sofrada göz göze bir araya getirmek, onları gönüllerlede bir araya getirmek anlamını taşır. Gözde yakınlık gönülde yakınlığa gözden uzaklıkta gönülden ıraklığa sebep olur. Gerçekten bugün insanlar birbilerinden çok ayrı düşmüş, bunları bir araya getirmemiz lazım. Hatta terör illetinide kurutmanın temelinde bizim unuttuğumuz karşılıksız sevgi ve saygı var. Sevinçlerimizi paylaşarak büyütelim, sıkıntılarımızıda paylaşarak küçültelim. Buna hepimizin ihtiyacı var. O yüzden bu bayramlaşma töreninde sayın başkanımıza teşekkür ediyorum'' dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili İrfan Gündüz'den sonra Üsküdar Kaymakamı Süleyman Erdoğan konuşma yaptı. Kaymakam Söleyman Erdoğan ''Herkesin Ramazan bayramını tebrik ediyorum. Burada yaklaşık bir ayı dolduruyorum, bu süre içerisinde Üsküdar'da olmaktan Üsküdar'da görev yapmaktan çok keyif aldım. Bundan sonraki süreçtede hep beraber olacağız. Gönlümüz ve kapımız her zaman sizlere açık'' dedi.

Üsküdar Kaymakamı Süleyman Erdoğan konuşması sonrasında törene katılanlar ile bayramlaşma merasimine geçilerek tören sona erdi.


Üsküdar 34


Haberi Paylaş :