Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Afiş Müftü'yü kızdırdı

Üsküdar Küçük Çamlıca'daki Subaşı Camiinin kapısına asılan afiş, İstanbul Müftüsü Mustafa Çağrı'cıyı...

Cami Gezileri Sona Erdi...

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ''Cami Gezileri'' Ramazan ayının bitimi ile birlikte sona e...

Yeni Başkan Yardımcısı Geliyor

Malatya İl Genel Sekreteri Sami Er'in Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirileceği bil...

Vatandaşa boğaz manzaralı tesis

Üsküdar Belediyesi Kirazlıtepe Yaşam Merkezi'nin temel atma töreni Başkan Mustafa Kara'nın katılımıy...

Cumhuriyet Bilgi Evi, 23 Nisan'da Açılıy...

Üsküdar Belediyesi'nin eğitim ve kültür hizmetleri kapsamında faaliyet göstermekte olan 14. Bilgi Ev...

Üsküdar 'da Balkon Çöktü

Üsküdar'da, Restorasyonu Yapılan Tarihi Bir Konağın Balkonu Çöktü. Enkaz Altında Kalan Bir İşçi Haya...

Erdoğan'dan Çamlıca Tepesi'ne cami sözü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Tepesi'ne tüm İstanbul'dan görülecek bir cami yapmayı planlad...

Üsküdar, Vali Mutlu ile buluştu

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ilçe gezilerine Üsküdar'la devam etti....

Üsküdar metrosu için imzalar atılıyor

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri ihalesi için İBB. Ulaşı...

Üsküdar'da 23 Nisan Kutlamaları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Üsküdar'da coşkuyla kutlandı. Şemsipaşada törenle başlaya...
 

Kuzguncuk'daki direniş 4 gün sürdü

Kuzguncuk'daki direniş 4 gün sürdü
Üsküdar Kuzguncuk'da oturan yaşlı çift, güvenlik nedeniyle kendilerini evden çıkartmak isteyen Belediye ekibine 4 gün direndi.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
21 Kasım 2010, 02:56
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Posta gazetesinde yeralan habere göre Üsküdar Kuzguncuk'da yıkılmasına karar verilen yaklaşık 100 yıllık tarihi binanın bitişiğindeki evde oturan yaşlı çift 4 gündür oturdukları evi boşaltmamak için direndi.

Oturdukları evden çıkmayarak ambulans ve yıkım ekiplerini 4 gün bina önünde bekleten yaşlı çift yetkililer tarafından yıkımın ardından tekrar eve getirilecekleri sözünün verilmesiyle güçlükle ikna edilerek evden tahliye edildi.

Kuzguncuk'ta İnciçayırlı Sokak 37 numarada bulunan tarihi eser niteliğindeki iki katlı evde dış etkenler nedeniyle hasar oluştu ve ev kısmen çöktü. Belediye ekipleri evin tamamen yıkılarak yola ve diğer binalara zarar verme ihtimaline karşı binanın bulunduğu sokağa bariyer çekerek trafiğe kapatıp gerekli önlemleri aldı. Yıkılmasına karar verilen binanın hemen yanıbaşında bulunan, Sezai (76) ve Yurdanur Doğuran (70) çiftinin oturduğu küçük ev, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü tarafından çevrenin can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturduğu gerekçesiyle mühürlendi. Fakat yıllardır aynı evde oturan yaşlı çift yetkililerin tüm uyarılarına rağmen evden çıkmamakta direndi. Hasar gören 100 yıllık tarihi binanın yaşlı çiftin oturduğu evin üzerine yıkılma ihtimali nedeniyle yaşlı çiftin evlerini boşaltması istendi.

İNATÇI ÇİFT 4 GÜN ÇIKMAMAK İÇİN DİRENDİ

Ancak Doğuran çifti tüm uyarılara rağmen evlerini bir türlü boşaltmadı. Yaşlı çiftin kapısının önünde 4 gün boyunca ambulans ve belediye ekipleri de nöbet tuttu. Bugün belediye ekipleri yaşlı çiftin evi boşaltması için yeniden kendileriyle konuşmaya başladı. İkna edemeyince olay yerine polis ekipleri çağrıldı. Gelen polisler ve zabıta ekipleri kapıda pijamalarıyla duran Sezai Doğuran'a uzun süre dil döktü ve gerekli önlemlerin alınmasının ardından evlerine tekrar geri getirilecekleri sözünü verdi. Bu sırada içerde bulunan Yurdanur Doğuran sürekli eşine seslenerek içeri girmesini istedi. Sezai Doğuran yetkililerden geri getirilecekleri sözünü alınca evi tahliye etmeyi kabul etti. Önce içeriye sağlık ekipleri girip 70 yaşındaki Yurdanur Doğuran'ı sedyeye koyup ambulansa götürdü. Yaşlı kadın ambulansa götürülürken zabıta ekipleri ve gazetecilerle ilginç diyaloglar kurdu. Sezai Duran'da üzgün bir şekilde kapısı mühürlenen evini kilitleyerek ambulanstaki eşinin yanına oturdu. Yaşlı çift yıkım işlemleri bitene kadar misafir edilecekleri Darülaceze ye götürüldüler.Mahalle sakinlerinden Ali Öz ise "Çivi bile çakılmaması gereken tarihi binanın yangın duvarında yağış ve dış etkenler nedeniyle hasar oluştu, çökme tehlikesi olduğu için Üsküdar Belediyesi kepçeyle müdahale etti. Yangın duvarına müdahale edildiği için duvar eğildi ve yan binaya tehlike verecek şekilde yattı. Yaşlı çiftte günlerdir evinden çıkmıyordu bu gün ikna edildi" diye konuştu.Posta.com.tr

Haberi Paylaş :