Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar'da asker konvoyunda kaza

Üsküdar'da asker uğurlamak için konvoy yapan iki farklı grup birbirleriyle yarış yapınca 6 otomobil ...

Üsküdar'a Ramazan-ı Şerif Bereketi geldi

İstanbulluların hayallerini süsleyen Üsküdar'da ''Hayallerimizdeki Ramazan'' başlıyor...

Üsküdar karagöz günleri büyük ilgi gördü...

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen ''Üsküdar'da karagöz günleri'' Üsküdarlılardan büyük ilgi g...

Nalçacı Dergâhı ve Haziresi'ni başbakan ...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar Belediyesi tarafından restore edilen Nalçacı Dergâhı ve Hazin...

Kuleli'nin eskiden ünlü kuleleri yoktu

Ermenistan'da basılan 'Osmanlı İmparatorluğu'ndaki Ermeni Sporcular' adlı kitapta, Kuleli Askeri Lis...

Üsküdar'da 1 milyon kişi oruç açtı

Üsküdar Belediyesi'nin kurmuş olduğu modern Ramazan Çadırı, Ramazan ayının son gününde, Üsküdar'da o...

Yavuztürk'de Kadir Topbaş Rüzgarı

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve 29 Nisan tarihinde Ünalan'da başlayan Mahalle Şenlikleri'nin dördüncüs...

Sema Barlın çalışmalara başladı

Seçim çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Üsküdar Belediye Başkan Adayı Sema Barl...

Kurban satış yerleri başvuruları başladı...

Üsküdar'da Kurban Bayramı münasebetiyle kurbanlık büyük ve küçükbaş hayvanların satışını gerçekleşti...

Üsküdar metrosu ihaleye çıkıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı 1. Etap (Üsküdar-Ihla...
 

"Üsküdarlı olmak bir ayrıcalıktır"

ÜSKÜDAR Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen, çalışmalarıyla ilgili olarak Üsküdar gazetesine açıklamalarda bulundu.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
08 Eylül 2009, 19:40
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÜSKÜDAR Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen, çalışmalarıyla ilgili Üsküdar Gazetesine özel açıklamalarda bulundu. Ekmen, göreve geldikleri günden itibaren, belediye hizmetlerinden yepyeni bir anlayış başlattıklarını söyleyerek, “Tek amacımız, 583 bin Üsküdarlı’ya layık olduğu hizmet vermek” olduğunu belirtti.


Bize kendinizden bahseder misiniz?
1971’de Giresun’da dünyaya geldim. Anadolu Üniversitesi Bankacılık Sigortacılık İşletme mezunuyum. MUSİAD’da görev yaptım. Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Okulu’nda okudum. AKP siyaset okulunda eğitim aldım. AKP Fatih İlçe Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, AKP Üsküdar İlçe Başkan Yardımcılığı ve teşkilat başkanlığı yaptım. MUSİAD, İSAD, SAGEM, Giresun Dernekler Birliği, Hasta Hakları Derneği Şehit Polis Aileleri Derneği gibi kuruluşlarda üye ve yönetici olalarak görevlerde bulundum. Aynı zamanda İstanbul Adli Yargı Adalet Komisyonu’nda bilirkişi olarak görev yapmaktayım. Yabancı dil olarak İngilizce ve Arapça biliyorum. Evli ve 1 çocuk babasıyım.


Belediye Başkan Yardımcılığınıza bağlı birimler hangileri?
Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü. Ayrıca Halkla İlişkiler Müdürlüğüne de destek veriyoruz.

 
Çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz?
Bu dönemde vatandaşımızın daha temiz bir Üsküdar’da yaşaması için elimizden geleni yapacağız. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı 78 araç ve 620 personeli ile 2.600 sokak, 212 cadde, 23 pazar yerini temizliyoruz. Üsküdar’da günde 550 ton çöp toplanmaktadır. Ayrıca bir ekibimiz ibadethane ve okullarımızı temizlemektedir. Yeni bir uygulama olarak Üsküdar’da sahipsiz cami tuvaletlerini temizlemeye başladık. Üsküdar’daki 198 camiden günde 10 tanesini temizliyoruz.


Ruhsat Denetim Müdürlüğümüzdeki bürokrasiyi azaltmak için çalışmalar yaptık. Vatandaşlarımızın bir birimden diğerine gitmesini önleyerek, işlemlerini kolaylaştırdık. Destek Hizmetler Müdürlüğümüzce 28 binamızda bakım, onarım, temizlik ve bunun gibi idari işler yapıyoruz. Bu dönem yeni bir uygulama başlatıyoruz. Bunun adı ‘Süper Hizmet Masaları’. Vatandaş gelerek tüm işlemlerini burada yapacak. Üsküdarlılar’ın daha kaliteli, daha modern hizmet alması için bunu başlattık.

 
Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne (Emlak Müdürlüğü) gelen vatandaşlarımıza çay, meşrubat, su gibi ikramlar başlattık. Bu konuda yoğun bir teşekkür mesajları geldi. Bu dönem tarihi mahallelerde şölenler yapılacak. İlki Bulgurlu Mahallesi’nde ‘Pilav Şenliği’yle başlatıldı.

 
Otobüslerimizi giydirdik. Tarih ve Kültür şehri Üsküdar, konseptinde Üsküdar’ı tanıtıyoruz. Valide Atik Külliyesi, III. Ahmet Çeşmesi, Kızkulesi, Beylerbeyi Sarayı’na geziler düzenliyoruz. Kuzguncuk Cami ve Kilisesi ile tarih, kültür ve dostluk mesajı vermek istiyoruz.


‘Üsküdar’ı Gezerken’ projesiyle, tarihi ve turistik yerleri Üsküdarlılar’a ve okullar açılınca öğrencilerimize gezdireceğiz. Üsküdarlılar’ın Üsküdar’ı yakından tanımalarını istiyoruz. Şu ana kadar 4.800 Üsküdarlıya Çanakkale’yi gezdirdik. Hergün 1 otobüsle, haftada 6 gün halkımıza Çanakkale’yi gezdiriyoruz. Gezi sırasında sabah kahvaltısı ve öğle yemeği, ayrıca bir tanıtım CD’si veriyoruz.
Tarih ve kültürümüzü yansıtan portlerle Üsküdarımızı süslemeye başladık. İlkine Belediye binamızda başlandı.


Tarih ve sanatsal sergiler açmaya devam edeceğiz. Tek amacımız, 583 bin Üsküdarlı’ya layık olduğu hizmeti vermek. Üsküdar halkına ‘Ben Üsküdarlıyım’ deme alışkanlığını, Üsküdarlı olma ayrıcalığını hissettirmek istiyoruz.

 

 

 

Haberi Paylaş :