Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar'da Alt Yapıya Dev Yatırım

Üsküdar Belediyesi'nden alt yapı çalışmalarına büyük yatırım. İki buçuk yıl içinde alt yapı çalışmal...

Üsküdar'da 2 gecekondu yıkıldı

Üsküdar'da 2 gecekondu daha belediye ekiplerince yıkıldı....

Çamlıca'da Camii Projesine 47 Başvuru

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Katibim Festivali'nin başlaması nedeniyle bir açıklama yaptı....

Kurban satıcıları yol kapatıp eylem yapt...

Kurban satıcıları Üsküdar, Bosna Bulvarı'nı araç trafiğine kapatarak, tepkilerini dile getirdi....

Üsküdar Çevik Kuvvet Kompleksi yenileniy...

İPKB, İSMEP kapsamında Üsküdar Çevik Kuvvet binasını yıkıp yeniden yapacak....

Başkan Kara'dan, 30 Ağustos mesajı

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı....

Üsküdar Katibim Şenliği Başladı! Video H...

Üsküdar Katibim Şenlikleri, Belediye Başkanı Mustafa KARA'nın şenlik yürüyüşünü başlatmasıyla resmen...

Tünelde kazı durduruldu

Üsküdar'daki kazı çalışmalarında 60 metre mesafe alınırken tünelin 4 katlı bir binaya yönelmesi sonr...

Kuzguncuk Bostanı, Üsküdar Belediyesi'ne...

8 bin liradan ihaleye çıkan Kuzguncuk bostanı, 21 bin liraya Üsküdar Belediyesi'ne kiralandı....

Belediye hayırseverleri unutmadı

Üsküdar Belediyesi Ramazan ayı süresince Üsküdar'ın değişik semtlerinde sunulan iftar yemeklerine sp...
 

Rize Kültür, Turizm, Derneği kongresi yapıldı

Rize Kültür, Turizm, Derneği kongresi yapıldı
Rize Kültür, Turizm, Tanıtım Derneği'nin olağan kongresi, Üsküdar'da Katibim Restaurant'ta yapıldı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
29 Aralık 2010, 11:09
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rize Kültür, Turizm, Tanıtım Derneği'nin olağan kongresi, Üsküdar'da Katibim Restaurant'ta yapıldı. Gündemin okunması, açılış ve yoklama, İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra, divan başkanlığına Hasan Ekşi, katip üyeliklere M. Gültekin Taşpınar ve Şerif Terzi seçildiler. Aynı zamanda KASTOB başkanı da olan Hasan Ekşi ilk sözü alarak ''Derneklerin misyonu ve gücü bir yere kadardır. Daha sonra federasyon ve konfederasyonlar devreye girmelidir, onlar kurulmalıdır. Bu dernek RİDEF'in (Rize Dernekler Federasyonu) kurucu derneğidir. Derneğimiz önemli işler yapmıştır, bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Kongremiz hayırlı olsun'' dedi.

Daha sonra yönetim kurulu üye sayısıyla ilgili tüzük değişikliği oya sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi. Mevcut başkan Azmi Delibalta'nın başkanlığındaki listeye rakip çıkmadı. Bunun üzerine yapılan oylamada Azmi Delibalta yeni dönemde de oy birliğiyle başkan seçildi.

Aynı zamanda KASTOB başkanı da olan Hasan Ekşi ilk sözü alarak ''Derneklerin misyonu ve gücü bir yere kadardır. Daha sonra federasyon ve konfederasyonlar devreye girmelidir, onlar kurulmalıdır. Bu dernek RİDEF'in (Rize Dernekler Federasyonu) kurucu derneğidir. Derneğimiz önemli işler yapmıştır, bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Kongremiz hayırlı olsun'' dedi.

Başkan Azmi Delibalta, ''hakkında sanki misyon ve işlevini tamamlamış gibi bir intiba olan bu derneği canlandırmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu dernek başka federasyonlar ve konfederasyonlar çıkaracak potansiyele sahiptir'' diyerek başladığı sözlerine projelerini anlatarak devam etti. ''Uzun süre İtalya'da bulundum. Tarih ve kültüre çok önem veriyorlar. Özenle koruyor ve mükemmel bir şekilde gelire dönüştürebiliyorlar. Ülkemiz televizyonlarındaki dizilere baktığımız zaman hep İstanbul'un tarihi dokusunu korumuş muhitlerinde çekildiklerini görüyoruz. Çünkü izleyicilerde tarih ve kültüre bir özlem var. Yakın zamana kadar unutulmuş olan çini sanatı, bir yabancının gelip araştırmasıyla yeniden canlandı ve şimdi İznik çiniden geçiniyor. Bunun gibi bir çok örnek mevcut.

Rize Kültür, Turizm, Tanıtım Derneği'nin olağan kongresi, Üsküdar'da Katibim Restaurant'ta yapıldı.

Biz de Rizeliler olarak otantik kültürümüzü sergileyebilir, pazarlayabilir ve yaşatabiliriz. Bunun için yörede bir takım çalışmalar başladı ama bunları koordine etmek ve yönlendirmek gerekiyor. Bu konuda ödüllü bir yarışma yapılabilir. Ben ortaya çok güzel eserler çıkacağına, yarışmanın getireceği gelişmelerin yöreye büyük katkı yapacağına eminim.''

Daha sonra yapılan konuşmalar, kongreden ziyade Rize ve Rize sivil toplum kuruluşlarının sorunlarının konuşulduğu bir sohbet toplantısına dönüştü. Prof. Ertaç Ergüven, gelecek Mart ayında Arif Ekşi'yle Karadeniz'de Afet konulu bir panel düzenlemeyi düşündüklerini, çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Derneğin yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Azmi Delibalta (Başkan), M.Ertaç Ergüven, Şeref Terzi, M.Gültekin Taşpınar, Veysel Sunman, Keriman Keser, Abdi Kesimal, Adnan Kopuz, Mustafa Dereci. Yedek üyeler: İbrahim Demir, Arif Ekşi, Yakup Şap,Yaşar Önder, İrfan Kal. Denetleme Kurulu: İshak Kosif, Abidin Yerebakan, Hakan Korkmaz. Yedek üyeler: Şakir Çakırusta, İsmail Akyıldız, Maksut Beşlioğlu.


Bülent Şirin


Haberi Paylaş :