Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Okul bahçesi mi? Otopark mı?

Üsküdar ilçesindeki bazı okullarda, çocukların oynaması için yapılan okul bahçeleri ve spor alanları...

Canlı yayın aracı kurşunlandı

Üsküdar'da bir medya kuruluşuna ait park halindeki canlı yayın otobüsü, gece saatlerinde kimliği bel...

Üç kuşak Erdoğanlar camide

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'daki Şakirin Camisi'nde kıldı....

Üsküdar Belediyesi Verimlilik Proje Yarı...

Üsküdar Belediyesi, 2014'ün proje bakımından en verimli 4 kamu kuruluşundan biri olarak seçildi....

21. Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği Başl...

Bu yıl 21'incisi düzenlenen Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği, Üsküdar Bağlarbaşı Kültür ...

Mehmet Çakır'ın hastalığı ciddi

Üsküdar eski belediye başkanı Mehmet Çakır'ın hastalığının çok ciddi olduğu belirtildi....

Üsküdar metrosu için imzalar atılıyor

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu İnşaat ve Elektromekanik İşleri ihalesi için İBB. Ulaşı...

Mustafa Kara'dan Çanakkale Zaferi mesajı

Türk tarihinin şan ve şerefle yoğurulan, kanla yazılan en önemli zaferi: ÇANAKKALE...

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, b...

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, 31 Mart tarihinde veda edeceği görevi için Üsküdar'da 5 yıl s...

Haç çıkarırken boğuluyordu

Hristiyan inancına göre Hazreti İsa'nın doğumu ve vaftiz edilişinin yıl dönümü, Çengelköy'de bulunan...
 

Üsküdar'ın çehresi iki yılda değişti

Üsküdar'ın çehresi iki yılda değişti
Mustafa Kara'nın Üsküdar Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasıyla birlikte ilçe genelinde başlatılan projeler tüm hızıyla sürüyor. Üsküdar'da 2 yıl içinde 91 milyon 492 bin TL'lik yatırım gerçekleştirildi.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
25 Mart 2011, 17:08
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çalışmaları ve hizmetlerinde uluslararası standartlara uygun, vatandaş memnuniyetini esas alan, şeffaf, planlı ve kaynaklarını verimli kullanan belediyecilik anlayışını esas alan Üsküdar Belediyesi, Tarih ve Kültür Şehri Üsküdar'ı bugünkünden daha iyi bir halde çocuklarımıza teslim etmek yükümlülüğü ile karşı karşıya olduğunun bilincinde çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Kolektif akıl, bilgi ve tecrübeyi kaynak olarak gören, yetkinlik, saygınlık, güvenilir olmayı temel prensip haline getiren Üsküdar Belediyesi, Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın göreve geldiği 2009 yılının Nisan ayından bu yana gerek fiziksel, gerek sosyal ve gerekse halkla ilişkiler açısından çok önemli faaliyetlere imza attı.

Dev yatırımları dev bütçe
Üsküdar Belediyesi, geçtiğimiz 2 yıl içinde ilçeye toplam 91 milyon 492 bin TL'lik yatırım gerçekleştirirken özellikle 2011 yılında yatırım miktarını 2010 yılına oranla yüzde 60 artırdı. 2010 yılında temeli atılan Üsküdar Gençlik Merkezi 1 yıl gibi kısa bir sürede bitirilerek hizmete açıldı. 6.500 m2 kapalı alan ve 2.900 m2 çevre düzenlemesiyle birlikte toplam olarak 9.400 m2'lik alanda hizmet veren Üsküdar Gençlik Merkezi dışında geçtiğimiz yıl Kadınlara Özel Spor Merkezi, İl Özel İdaresi ile işbirliği halinde restorasyonu yapılan ve Hababam Sınıfı ile özdeşleşen Adile Sultan Kasrı, Voleybol Federasyonu ile işbirliği halinde İstanbul'a kazandırılan ilk ve tek uluslararası voleybol salonu, F.Bahçe Kulübü ile işbirliği halinde yapılan Yavuztürk İlköğretim Okulu gibi pek çok yatırım hizmete girdi. Her yıl bir önceki yıla oranla yatırımlara daha fazla pay ayıran Üsküdar Belediyesi'nin 2011 yılında planlanan yatırım miktarı ise 77 milyon TL civarında olacak.

Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım!..
Üsküdar'da ekonomik ve ticari hayatı geliştirmeyi, sosyal refahı ve toplumsal dayanışmayı desteklemeyi, sosyal ve ekonomik kalkınmayı sağlamayı, Üsküdar halkının yaşam standartlarını yükseltmek için; planlı bir kentsel yaşam sağlamayı, kentsel altyapı ve üstyapı hizmetlerini çağın gereklerini sağlayacak şekilde sunmayı, Üsküdar halkı için doğaya saygılı, sağlıklı ve güvenli bir çevre oluşturup korumayı, ilçemizin doğal, tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkarak korumayı ve bu değerleri gelecek nesillere aktarmayı ve Üsküdar'da dinamik bir sosyal yaşam oluşturmayı hedefleyen Üsküdar Belediyesi, ?Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım? anlayışından hareketle geçmiş 2 yılda gerçekleştirdiği projeleri önümüzdeki 3 yıllık süreçte artırarak devam ettirme yolunda tüm gücüyle çalışıyor.


Üsküdar 34


Haberi Paylaş :