Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

İstanbul Boğazı'nın Temizliği Üsküdar'dan Başladı...

''Denizimiz Temiz'' kampanyası dahilinde Üsküdar sahilinde denizde çöp toplama ve temizlik kampanyası başlatıldı...

Minibüsün ezdiği Ömer Ersöz için eylem!

Üsküdar'da bir minibüsün çarpması sonucu hayatını kaybeden Ömer Ersöz'ün ailesi ve arkadaşları kazanın meydana geldiği k...

Polis Dayağı Hastanelik Etti İddiası

Üsküdar'da bir kişi, Üsküdar Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polislerden suçsuz yere dayak yediğini iddia etti....

Üsküdar Ünalan Mahallesi'nde PTT şubesi soyuldu...

Üsküdar Ünalan Mahallesi'nde bulunan PTT şubesi silahlı bir kişi tarafından soyuldu....

Emine Erdoğan Beylerbeyi'nde sergi açtı

Beylerbeyi'ndeki Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü'nde düzenlenen programa Emine Erdoğan ile birlikte kızı Sümeyye Erdoğan da...

Üsküdar çağdaş bir park daha kavuşuyor

Üsküdar Belediyesi, çağımızın en modern dinlenme alanlarını Üsküdar'a taşımaya devam ediyor....

Zeynep Kamil, Kadir Topbaş'ı misafir etti...

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Zeynep Kamil Mahalle iftarı üst düzey konukları ağırladı....

Üsküdar Belediyesi'nden ''Key Ödemesi''......

Üsküdar Belediye Başkanlığı, 1 Ocak 1987 ve 31 Aralık 1995 tarihleri arasında belediye personelinden kesilen Konut Edind...

Yangın çıkınca işyerinde mahsur kaldı

Üsküdar'da sabah işyerini açan bir şahıs, daha sonra elektrikli kepengi kapatarak tuvalete gitti....

Üsküdar'da Bayram keyfi bir başka olur.

Üsküdar Belediyesi, Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma törenini bayramın ikinci günü Salacak'da gerçekleştirdi....
 

Üsküdar'ın çehresi iki yılda değişti

Üsküdar'ın çehresi iki yılda değişti
Mustafa Kara'nın Üsküdar Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasıyla birlikte ilçe genelinde başlatılan projeler tüm hızıyla sürüyor. Üsküdar'da 2 yıl içinde 91 milyon 492 bin TL'lik yatırım gerçekleştirildi.
Tarih : 25 Mart 2011, 17:08
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çalışmaları ve hizmetlerinde uluslararası standartlara uygun, vatandaş memnuniyetini esas alan, şeffaf, planlı ve kaynaklarını verimli kullanan belediyecilik anlayışını esas alan Üsküdar Belediyesi, Tarih ve Kültür Şehri Üsküdar'ı bugünkünden daha iyi bir halde çocuklarımıza teslim etmek yükümlülüğü ile karşı karşıya olduğunun bilincinde çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Kolektif akıl, bilgi ve tecrübeyi kaynak olarak gören, yetkinlik, saygınlık, güvenilir olmayı temel prensip haline getiren Üsküdar Belediyesi, Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın göreve geldiği 2009 yılının Nisan ayından bu yana gerek fiziksel, gerek sosyal ve gerekse halkla ilişkiler açısından çok önemli faaliyetlere imza attı.

Dev yatırımları dev bütçe
Üsküdar Belediyesi, geçtiğimiz 2 yıl içinde ilçeye toplam 91 milyon 492 bin TL'lik yatırım gerçekleştirirken özellikle 2011 yılında yatırım miktarını 2010 yılına oranla yüzde 60 artırdı. 2010 yılında temeli atılan Üsküdar Gençlik Merkezi 1 yıl gibi kısa bir sürede bitirilerek hizmete açıldı. 6.500 m2 kapalı alan ve 2.900 m2 çevre düzenlemesiyle birlikte toplam olarak 9.400 m2'lik alanda hizmet veren Üsküdar Gençlik Merkezi dışında geçtiğimiz yıl Kadınlara Özel Spor Merkezi, İl Özel İdaresi ile işbirliği halinde restorasyonu yapılan ve Hababam Sınıfı ile özdeşleşen Adile Sultan Kasrı, Voleybol Federasyonu ile işbirliği halinde İstanbul'a kazandırılan ilk ve tek uluslararası voleybol salonu, F.Bahçe Kulübü ile işbirliği halinde yapılan Yavuztürk İlköğretim Okulu gibi pek çok yatırım hizmete girdi. Her yıl bir önceki yıla oranla yatırımlara daha fazla pay ayıran Üsküdar Belediyesi'nin 2011 yılında planlanan yatırım miktarı ise 77 milyon TL civarında olacak.

Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım!..
Üsküdar'da ekonomik ve ticari hayatı geliştirmeyi, sosyal refahı ve toplumsal dayanışmayı desteklemeyi, sosyal ve ekonomik kalkınmayı sağlamayı, Üsküdar halkının yaşam standartlarını yükseltmek için; planlı bir kentsel yaşam sağlamayı, kentsel altyapı ve üstyapı hizmetlerini çağın gereklerini sağlayacak şekilde sunmayı, Üsküdar halkı için doğaya saygılı, sağlıklı ve güvenli bir çevre oluşturup korumayı, ilçemizin doğal, tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkarak korumayı ve bu değerleri gelecek nesillere aktarmayı ve Üsküdar'da dinamik bir sosyal yaşam oluşturmayı hedefleyen Üsküdar Belediyesi, ?Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım? anlayışından hareketle geçmiş 2 yılda gerçekleştirdiği projeleri önümüzdeki 3 yıllık süreçte artırarak devam ettirme yolunda tüm gücüyle çalışıyor.


Üsküdar 34


Haberi Değerlendir :