Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Saadet Partisi Üsküdar'da Tam Gaz

Saadet Partisi Üsküdar belediye başkan adayı Yılmaz Bayat seçim çalışmalarını 'tam gaz' sürdürüyor....

İş Yerinden Hırsızlık İddiası

Kadıköy'de, girdiği iş yerinden, 22 bin TL çaldığı öne sürülen kişi Üsküdar Çengelköy Sultan Murat M...

''Çok Yürek,Tek Bilek''

Üsküdar Rizeliler Derneği'nin öncülüğünde gerçekleşen ''Çok Yürek, Tek Bilek'' platformu; Üsküdar Bi...

Üsküdar Müftülüğü yeni hizmet binasına k...

Üsküdar Belediyesi tarafından yeniden restorasyonu tamamlanan ve ilçe müftülüğüne tahsis edilen tari...

Canlı yayın aracı kurşunlandı

Üsküdar'da bir medya kuruluşuna ait park halindeki canlı yayın otobüsü, gece saatlerinde kimliği bel...

Üsküdar ''Cuma Pazarına'' Kavuşuyor

Yaklaşık 3 yıldır Cuma günü yerine Cumartesi günleri kurulan Üsküdar merkezdeki semt pazarı, tekrar ...

İSKİ 'den Boğaza Dolgu

İstanbul Boğazının en güzel koyları arasında yer alan Çengelköy'de İSKİ tarafından boğaza dolgu yapı...

O hep Üsküdarlı oldu...

Üsküdar'da herkesin yakından tanıdığı iş ve siyaset yaşamında önemli yeri olan Mahmut Ekşi ile Üsküd...

Selimiye Kışlası Portakal Bahçesine Dönd...

Aydın'dan İstanbul'a gelen 20 ton portakal yüklü kamyon Üsküdar'daki Selimiye Kışlası önünde virajı ...

Vahdettin'in Köşkü dünyaya açılıyor

Osmanlı'nın son padişahı Vahdettin'in Çengelköy sırtlarındaki Boğaz manzaralı köşkü devlet konukevi ...
 

Üsküdar'dan Avrupa'ya hoşgörü mesajı

Üsküdar'dan Avrupa'ya hoşgörü mesajı
Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Ramazan'ın birinci günü Türkiye'de çadır geleneğini ilk kez başlatan ve Avrupa ile Asya'nın birleştiği Üsküdar'dan Avrupa'ya önemli mesajlar verdi.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
02 Ağustos 2011, 12:11
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar'a gelişinde Ramazan davulcularının manilerle karşıladığı Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Üsküdar Belediyesi tarafından boğaza nazır bir mekânda oluşturulan iftar sofrasında vatandaşlara ve Üsküdar'a gelen yabancı turistlere kendi eliyle yemek dağıttı. Üsküdar Vapur İskelesi'nin yanında bulunan dubada, Belediye Başkanı Mustafa Kara ile birlikte iftar yemeği dağıtan ve vatandaşlarla birlikte iftarını açan Egemen Bağış, son dönemlerde Avrupa'da Türk ve Müslüman azınlıklara karşı uygulanan ırkçılık ve hoşgörüsüzlük tavrına karşı da önemli mesajlar verdi.

İftar öncesi bir konuşma yapan Egemen Bağış, Ramazan ayının ilk gününde Başbakanımızın ilçesi olan ve her gün 25 bin kişiye iftar yemeği dağıtılan Üsküdar'da bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti. Bakan Bağış, Başbakan Erdoğan'ın Ankara'da demokrasiyi güçlendirmek için çalışması nedeniyle gelemediğini, kendilerinin ise Başbakan'ı temsilen Üsküdar'da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Bağış, Türkiye'nin doğunun en batısı, batının da en doğusu olduğunu ifade ederek bilhassa Avrupa'da azınlıklara karşı uygulanan hoşgörüsüzlüğe karşı Türkiye'nin rol model teşkil edecek derecede insani yaklaşımlar sergileyen bir ülke olduğunu söyledi. Bağış, Türkiye'de 3 dinin temsilcilerinin büyük bir anlayış, kardeşlik, hoşgörü ve güven içinde hayatlarını sürdürdüklerini belirtirken bu durumu kabullenmek istemeyen bazı kesimlerin mevcut barış ortamını yıkmaya yönelik başta terör faaliyetleri olmak üzere her türlü girişimi yaptıklarının altını çizdi. Son olarak Van'ın Başkale ilçesinde askerlerimize karşı yapılan hain saldırı sonucunda 3 askerimizin şehit olduğunu, 3 askerimizin de yaralandığını söyleyen Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, hain mihrakların her türlü çabasına karşın Türk toplumunun daha fazla kenetlenerek bu mihrakların emellerine ulaşmalarına engel olacaklarını ifade etti.


Tarih tekerrürden ibarettir
İftar yemeği sonrası Üsküdar Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanı Mustafa Kara ile birlikte Zeynep Kamil Mahallesi'nde ihtiyaç sahibi bir aileyi ziyaret ederek dertlerini dinleyen Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış daha sonra da Bağlarbaşı Kültür Merkezi bahçesinde Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Fasl-ı Ramazan etkinliklerine katıldı. Bağlarbaşı'nda Sahaflar Çarşısı ve Kitap Fuarı'nın açılışını yapan Bakan Egemen Bağış, burada sahaflardan siftah alışverişi yaptı. Bağış'ın özellikle bir sahafın tezgahında gördüğü ve ''Ordu Anayasaya hayır dedi'' manşetiyle çıkan bir gazeteyi satın alması dikkatlerden kaçmadı. Egemen Bağış, darbe döneminde çıkan bu gazeteyi alıp inceledikten sonra ''Tarih tekerrürden ibarettir'' dedi.


Üsküdar 34


Haberi Paylaş :