Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar'da seyir halindeki araç yandı

Üsküdar'da seyir halinde olan bir otomobilin motor kısmında çıkan kıvılcımın büyümesi sonucu, otomobil alev alev yandı....

Üsküdar'da Sanal Deprem Eğitimi...

Mustafa Kara, Selimiye Tarım Meslek Lisesi'nde depreme karşı ön hazırlık ve alınması gereken önlemleri içeren deprem tat...

Başbakan, Annesinin kabrini ziyaret etti

Başbakan Tayyip Erdoğan, önceki gün kendi elleriyle toprağa verdiği annesi Tenzile Erdoğan'ın kabrini ziyaret etti....

Sokak iftarları Ünalan'da başladı

Ramazan süresince her gün 24 bin kişiye iftarlık yemek dağıtacak olan Üsküdar Belediyesi, sokak iftarlarına Ünalan Mahal...

İstanbul Valisi H.Avni Mutlu Üsküdar'ı ziyaret ett...

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu 08 Ekim 2012 Perşembe günü Üsküdar'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi....

Üsküdar'ın çehresi değişecek

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, yıllardır atıl durumda olan Çavuşdere arazisi için müjdeyi twitter'dan verdi....

Sivaslılar Üsküdar'da bir araya geldi

Sivaslılar Vakfı'nın kuruluşunun 15. yılı vesilesi ile Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlediği ''Sultanşehir'e...

Çamlıca'yı ihmal yakmış

TRT'nin İstanbul Çamlıca'daki dev radyo ve televizyon kulesindeki yangına ait bilirkişi raporunda, yangının kullanılan k...

Çüngüş Çaybaşı derneği genel kurulu yapıldı...

Diyarbakır Çüngüş Çaybaşı Köyü Derneği, 27 Aralık Salı günü dernek lokalinde yıllık olağan genel kurulunu yaptı....

Çamlıca Camii için ruhsat verildi

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Çamlıca'ya yapılacak cami için ruhsat verdiklerini ve çalışmanın başlayacağını So...
 

Türkiye'nin minikleri, iyi taraftar

Türkiye'nin minikleri, iyi taraftar
Üsküdar Belediyesi'nin ''İyi taraftar? projesi çocukları sevindirdi
Tarih : 20 Kasım 2011, 14:50
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türkiye'nin farklı bölgelerinden yetenekli genç oyuncuların futbol eğitimine destek veren ''Türkiye'nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları'' projesiyle adından söz ettiren Avea, Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği ''Türkiye'nin minikleri, iyi taraftar'' projesine de destek oldu. ''İyi futbol izlemeyen çocuk kalmasın'' sloganıyla başlatılan organizasyonun ilkinde çocuklar Fenerbahçe - Eskişehirspor maçını tribünden izledi.

Projenin ilk ayağında, Üsküdar Belediyesi ile işbirliği yapan Avea, bugüne kadar stadyumda hiç maça gitmemiş 20 taraftar adayını, ebeveynleri eşliğinde dün oynanan Fenerbahçe - Eskişehirspor futbol karşılaşmasında ağırladı. Bu projenin uzantısında İstanbul'daki 10 ilçe ile daha işbirliğinin yapılacağı ve ''iyi taraftarlık'' için 10 ilçede 200 çocuk ve 200 ebeveynin stadyuma götürülerek maç izlemeleri sağlanacak.

Futbola erişim imkanı sınırlı minik taraftarların, stadyum ortamında maç izleyebilmesine ve aynı zamanda gelecek nesillerin iyi taraftarlık ilkeleri konusunda bilinçlendirilmesine hizmet etmek üzere planlanan projenin yerel yönetimler ile el ele hayata geçirildiği açıklandı.

Projenin ilk ayağında, Üsküdar Belediyesi ile işbirliği yapan Avea, Üsküdar ilçesi sınırları içerisinde bugüne kadar stadyumda hiç maça gitmemiş 20 taraftar adayını, ebeveynleri eşliğinde dün akşam oynanan Fenerbahçe - Eskişehirspor futbol karşılaşmasında ağırladı.

Maç öncesi, Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin ve Üsküdar Belediyesi Başkanı Mustafa Kara'nın ev sahipliğinde düzenlenen yemekte bir araya gelen minikler, ardından Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'ndaki karşılaşmada heyecanlı dakikalar yaşadılar.

ÇOCUKLARA FIRSAT EŞİTLİĞİ SUNUYOR
Yemekte yaptığı konuşmada gerçekleştirdikleri ''Türkiye'nin Minikleri İyi Taraftar'' projesine destek vermekten mutluluk duyduklarını dile getiren Üsküdar Belediyesi Başkanı Mustafa Kara, ''Futbolu seven hangi çocuk, tuttuğu takımın maçına ailesi ile gitmeyi hayal etmez? Ama imkanı olmaz. Avea'nın gerçekleştirdiği bu proje, bu açıdan bakıldığında çocuklarımıza fırsat eşitliği sunarken aynı zamanda hayal kurmayı ve hayallerinin peşinden gitmenin önemine dikkat çekiyor. Dolayısıyla desteklenmesi gereken, örnek alınacak bir proje.'' dedi.

Stadyumda Fenercell Genel Müdürü Hakan Demir'in karşıladığı Türkiye'nin Minikleri, maçı Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin ve Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen ile birlikte izlediler.

13-16 yaş aralığında, çocuklardan oluşan geleceğin ''iyi taraftarları'', Fenercell Tribünü'nden izledikleri karşılaşma sırasında giydikleri ''Türkiye'nin Minikleri, İyi Taraftar'' tişörtleri ile renkli enstanteneler oluşturdular.

İyi taraftarlık için 10 ilçede 200 çocuk 200 ebeveyni stadyuma götürüp okularda etkinlikler düzenleyeceklerini de belirten Coşkun Şahin, proje kapsamında bu yıl 10 civarında futbol maçında, geleceğin taraftarlarını ağırlamak üzere planlama yapıldığını ifade etti.

Coşkun Şahin; aynı zamanda eğitim kurumları ile de işbirliğine giderek, okullarda düzenlenecek bilinçlendirici aktiviteler ile binlerce minik taraftar ve taraflar adayına ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.


PirsusHaber


Haberi Değerlendir :