Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar ticareti Marmaray'la canlanacak!

Üsküdar Marmaray ile geleceği karşılayacak. ''Asrın Projesi'' Marmaray'ın devreye girmesiyle Üsküdar'a saat başı 60 bin ...

Çocuk Meclisi Toplandı

Üsküdar Belediyesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi ilk toplantısını 9 Mart Pazar günü Üsküdar Belediyesi Meclis Salonu'nda ya...

Çamlıca Tepesi yakında böyle olacak

Çamlıca Tepesi'ndeki radyo ve televizyon vericilerinden kaynaklanan görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi ve bunların tek...

Üsküdar'da tartışılacak

Filistin meselesine sürdürülebilir bir sivil destek temin etmek maksadıyla 2009 yılında kurulan Filistin Platformu, ''Bi...

GATA'da küçük çaplı yangın

Üsküdar Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi'nde meydana gelen yangın paniğe neden oldu....

İstanbul'un ilk elektrikli dolmuşu Üsküdar'da...

Elektrikli dolmuşlar Kadıköy-Üsküdar, Üsküdar-Beykoz hatlarında test edilecek....

Burhaniye Hz. Ali Camii açıldı

Üsküdar Burhaniye Mahallesi'nde hayırseverler tarafından yapımı tamamlanan Hz. Ali Camisi bugün Cuma namazında ibadete a...

Üsküdar trafiği nefes alacak

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın girişimleri sonucunda Üsküdar Meydanı'ndaki trafik sorunu çözülüyor....

Atik Valide Sultan Külliyesi'nin restoresi...

Atik Valide Külliyesi'nin Rölöve, Restitüsyon, Restorasyon ve Yeniden İşlevlendirme Projesi tamamlandı...

Mustafa Kara 1 Mayıs'ı işçilerle kutladı....

Mustafa Kara, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Üsküdar Belediyesi işçileriyle bir araya geldi....
 

Üsküdar, Kurban Bayramı'na Hazır

Üsküdar, Kurban Bayramı'na Hazır
Kurban Bayramına sayılı günler kala, Belediyeler vatandaşlara kurban kesiminde yardımcı olmak için var gücüyle çalışıyor.
Tarih : 06 Ekim 2013, 18:53
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kurban Bayramına sayılı günler kala, Belediyeler vatandaşlara kurban kesiminde yardımcı olmak için var gücüyle çalışıyor.

Üsküdar Belediyesi de çeşitli noktalara kurduğu kurban satış ve kesim yerleri ile bayrama hazır hale geldi. İlçe genelinde yaklaşık 550 çadır, 15 bin büyük ve küçükbaş kurbanlık hayvanın satışında hizmet verirken satış ve kesim bölgelerinde duş, mescit, tuvalet ve çay ocakları kurban satıcılarına hizmet verecek.

Kurban Bayramına sayılı günler kala, Belediyeler vatandaşlara kurban kesiminde yardımcı olmak için var gücüyle çalışıyor.

Ünalan, Beylerbeyi, Küplüce, Küçüksu, Rasathane Caddesi ve Bosna Bulvarı'ndaki merkez noktalarda kurban satış ve kesim işlemleri en sağlıklı ortamlarda yapılacak. Yapılan çalışmalarda ayrıca satış amacıyla gelen hayvanlar kontrolden geçirilerek veteriner sağlık raporları ve pasaportları incelenirken kurban satış ve kesim yerlerinde günlük dezenfeksiyon ve ilaçlama işlemleri düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

Kurban Bayramına sayılı günler kala, Belediyeler vatandaşlara kurban kesiminde yardımcı olmak için var gücüyle çalışıyor.

Kurbana karşı Lavanta ve Papatya kokusu

Bu çalışmaların yanı sıra İstanbul'un her noktasında vatandaşlara büyük rahatsızlık veren ağır kurban kokusunun ortadan kaldırılması için çalışmalar da devam ediyor. Üsküdar Belediyesi, ilçede özellikle kurban satış noktalarına yakın olan bölgelerdeki caddeler, sokaklar ve sitelerin içlerini adeta lavanta ve papatya kokusuna bürüdü. Belediyeye ait ilaçlama araçları, ilaçlama motorlarının haznelerine bu kez dezenfeksiyon ilacı değil lavanta ve papatya kokusu koyarak ilçenin birçok noktasındaki cadde ve sokakları çiçek kokusuna bürüyor.

Vatandaşlar ise yapılan çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getirirken, ağır kurban kokusu yerine evlerinden çıktıklarında papatya ve lavanta çiçeği kokusunu duymaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ediyorlar.

Öte yandan bayramda kaçacak ya da kaçmayı deneyecek kurbanlıklar için belediye tarafından Yakalama Timi kuruldu.

Yakalama timleri işbaşında

Öte yandan bayramda kaçacak ya da kaçmayı deneyecek kurbanlıklar için belediye tarafından Yakalama Timi kuruldu. En fazla 20 dakika içerisinde ihbar bölgesine ulaşan tim, uyuşturucu ilaçlarla kurbanlıkları yakalayarak sahiplerine teslim ediyor.

Bu çalışmaların yanı sıra kesim ve satış yerlerinde dikkat edilecek hususlar ile kurbanlık hayvan alırken nelere dikkat edileceğini belirten bilgilendirici broşürler vatandaşlara dağıtılırken veteriner hekimler de vatandaşlara kurbanlık alımı için her yönüyle yardımcı oluyor.

Kurban Satış Noktaları:

  • KÜPLÜCE MAHALLESİ KÜPLÜCE MUHTARLIĞI ARKASI
  • ÇENGELKÖY NATOYOLU BOSNA BULVARI OTO MÜZESİ YANI
  • RASATHANE CAD MESA SİTESİ FEN İŞLERİ DEPOSU
  • ÜNALAN MAHALLESİ TEPE ÜSTÜ OTOBAN YANI
  • KÜÇÜKSU MAHALLESİ ESKİ TUĞLA FABRİKASI
  • BEYLERBEYİ MAHALLESİ BEYLERBEYİ 75. YIL STADI KARŞISI


Üsküdar 34

Haberi Değerlendir :