Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Ömer Lütfi Mete Üsküdar'da anıldı

Gazeteci-yazar ve şair Ömer Lütfi Mete, ölümünün birinci yılında Üsküdar'da düzenlenen etkinlikle an...

Üsküdar Meydanı da yayalaşıyor

Büyükşehir'in son meydan projesi Üsküdar'da hayata geçecek....

Herşey Üsküdar İçin

Haber7.com dan Ayhan Kıskaç CHP,Saadet Partisi ve AK Parti Üsküdar belediye başkan adayları ile Üskü...

Madde Bağımlılığı ile Anlamlı Mücadele

Üsküdar Belediyesi bünyesinde bulunan Üsküdar Gençlik Merkezi madde bağımlılığı konusunda gençleri b...

Başkan Topbaş Üsküdar-Sancaktepe Metrosu...

Üsküdar-Sancaktepe Metrosu'nda incelemelerde bulunan Başkan Kadir Topbaş, ''Görev hayatımda en gurur...

Üsküdar-Çekmeköy 28 dakikaya iniyor

Anadolu Yakası'nda yürütülen raylı sistem çalışmaları kapsamında yapılacak metro 16 istasyondan oluş...

Üsküdar'da iki büyük organizasyon var.

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Üsküdar Belediyesi iki büyük organizasyona ev sahipliği yap...

Üsküdar Katibim Şenliği Başladı! Video H...

Üsküdar Katibim Şenlikleri, Belediye Başkanı Mustafa KARA'nın şenlik yürüyüşünü başlatmasıyla resmen...

İstanbul Anadolu Yakası'nda 10 ilçede el...

Anadolu Yakası'nda 10 ilçenin bazı bölgelerine 1 Haziran'da elektrik verilemeyecek....

''Gençlik Bayramı'' ayakları yerden kest...

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Üsküdar Gençlik Merkezi'nde bir dizi etkinlikle kut...
 

Üsküdar Protokolü, Ramazan İftar Programında bir araya geldi

Üsküdar Protokolü, Ramazan İftar Programında bir araya geldi
Üsküdar Belediyesi, Ramazan etkinlikleri çerçevesinde, ilçede görev yapan kamu kurum yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarını düzenlediği Protokol İftarıyla bir araya getirdi.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
10 Temmuz 2014, 18:34
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar kamu kurum yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazete tv yöneticileri ile iş, sanat ve spor camiasından tanınmış isimler, Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Protokol İftarı'nda buluştu. Yemekte konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar'ın, dostluğun örnek şehri olmaya ve Türkiye'ye enerji yaymaya devam edeceğini belirtti.

Üsküdar Belediyesi, Ramazan etkinlikleri çerçevesinde, ilçede görev yapan kamu kurum yöneticileri ve sivil toplum kuruluşları için düzenlediği Protokol İftarı ile bir araya getirdi. Üsküdar Belediyesi Nikâh Dairesi Kır Bahçesi'nde düzenlenen iftar yemeğine, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ve Üsküdar eski belediye başkanı Niyazi Yurtseven, tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu, Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Mustafa Demirkan, Üsküdar'daki yüksek öğrenim kurumlarının rektör ve dekanları, Üsküdar'ın tanınmış iş adamlarından Mahmut Ekşi, kamu kurum yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazete tv yöneticileri, mahalle muhtarları, milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri ile iş, sanat ve spor camiasından tanınmış birçok isim katıldı.

Medyanın da yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğinde konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, misafirlerine, ''Kültür şehri, hoşgörü şehri, Ramazan şehri Üsküdar'a hoş geldiniz'' diye seslenerek, başladığı konuşmasında yoğun ilgi ve katılımlarından dolayı davetlilere teşekkür etti.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Üsküdar Belediyesi, Ramazan etkinlikleri çerçevesinde, ilçede görev yapan kamu kurum yöneticileri ve sivil toplum kuruluşları için Protokol İftarı düzenledi.

BAŞKAN HİLMİ TÜRKMEN; ''KOCAMAN AİLENİN BİREYLERİ BU SOFRADA BULUŞTU''

Kocaman bir aile bireylerinin bu iftar yemeğinde buluştuğunu, Üsküdar'ın, dostluğun örnek şehri olmaya, Türkiye'ye bu dostluğun enerjisini yaymaya devam edeceğini belirten Hilmi Türkmen şöyle konuştu; ''Ramazan'ın bereketi, Türkiye'yi, İstanbul'u ve Üsküdar'ı bir kez daha kuşatmış oldu. Bu mübarek günlerin en güzel en tatlı anı ise iftar sofralarıdır. Neşe dolu, şükür dolu, bereket dolu iftar sofralarını, en çok birleştirici yanıyla bayrama benzetiyoruz.

Kocaman bir ailenin bireyleri bu sofrada buluştu. Üsküdar'da Ramazan'ı, hayatı, bayramı paylaşıyoruz. Sevinci, acıları, dostluğu, komşuluğumuzu paylaştığımız gibi sıcak çorbayı, hurmayı paylaşıyoruz. Üsküdar, barışın, kardeşliğin, dostluğun örnek şehri olmaya, Türkiye'ye bu enerjiyi yaymaya devam edecektir.

Belediye olarak gerçekleştirdiğimiz projeler dalga dalga yayılmaya ve önek alınmaya devam ediyor. 1994 yılında başlatmış olduğumuz Ramazan Soframızı sadece Üsküdar'a değil bütün dünyaya açtık. Üsküdar'da Ramazan'ın farklı yaşandığını herkes hissediyor. Ramazan Soframıza daha da geliştirmek için bu yıl Sahur Meclisi'ni de ekledik. Saz Meclisi, Söz Meclisi, Kur'an Meclisi, Esma Meclisi, Temcid ve Sala Meclisi, Dua Meclislerimizle günün ilk ışıklarına kadar Ramazan'ı huşu içinde yaşamaya devam ediyoruz.

Türkiye'nin seçkin hafızları, Kur'an, ilahi, tasavvuf, musiki ile Ramazan ayımızı renklendiriyor. Camilerimizde Enderun teravihleri kılınıyor. Üsküdar'da ramazan huşu içinde doya doya yaşanıyor. Bu birlik, dostluk, barış ve kardeşlik ruhunu yaşatmaya devam edeceğiz.

KAYMAKAN GÜLER'DEN TÜRKMEN'E TEŞEKKÜR

Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ise konuşmasında, iftar yemeğini düzenleyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'e ve katılan davetlilere teşekkür etti. Üsküdar'da oruç tutmanın büyük bir fırsat olduğunun altını çizen Güler, ''Etrafımızdaki ülkelerde kan var gözyaşı var. Ülkemizde huzur içerisinde Ramazan ayını yaşadığımız için şükrediyoruz. Birlik ve beraberliğimiz bundan sonra da devam edecek'' dedi.


Üsküdar 34

Haberi Paylaş :