Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Bulgurlu'da "Bulgur Pilavı Şenliği"

Üsküdar'ın 500 yıllık tarihi mahallesi Bulgurlu'da Üsküdar Belediyesi'nin katkılarıyla Bulgur Pilavı...

Anadolu Yakası'nın İlk Antika Pazarı Üsk...

Üsküdar Belediyesi, Anadolu Yakası'nın ilk ''Antika ve Ekolojik Pazarı''nı hizmete açtı....

Üsküdar'da deniz ile yol birleşti

Üsküdar'da etkili olan sağanak yağış zaman zaman doluya dönüştü....

''Kandilli El Sanatları Merkezi''ni Türk...

Üsküdar Belediyesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen ve temeli 12 Şubat 2012'de atılan Üsküdar B...

Emniyetten ''Huzur Toplantısı''

Üsküdarlıların güvenlik ve trafik gibi konulardaki sıkıntılarına daha hızlı çözümler üretebilmek adı...

Üsküdar'da ''Kentsel Dönüşüm'' başlıyor

Üsküdar Belediyesi, ilçedeki kentsel dönüşüme belediye binasını yıkarak başlayacak....

Üsküdar, Sosyal Belediyecilikte ''zirved...

Üsküdar Belediyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Sosyal Belediyecil...

Üsküdar'daki yayalara huzur yok!

Habertürk gazetesinde yer alan haberde ''yeni Üsküdar sahil yolunun hizmete girmesi araç trafiğini ...

Kısıklı trafiğine çözüm: Tercihli Yol Si...

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, şimdi de boğaz köprüsü trafiği nedeniyle Çamlıca'dan Üsküdar'...

Şenlikler ''Güzel''tepe ile devam etti

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve 29 Nisan tarihinde Ünalan'da başlayan Mahalle Şenlikleri'nin üçüncüsü,...
 

Mustafa Kara, site site dolaşıyor...

Mustafa Kara, site site dolaşıyor...
Üsküdarlıların sorunlarını dinleyerek bu sorunlara çözüm bulmak adına mevcut alanlardaki sitelerde yaptığı toplantılara aralıksız olarak devam ediyor.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
21 Ocak 2010, 22:01
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, 2960 sayılı Boğaziçi Kanunu çerçevesinde Boğaziçi Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve Uygulama İmar Planı'nda Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi dâhilinde Üsküdar'daki durum hakkında bilgilendirme yapmak, vatandaşların sahip olduğu yanlış fikirleri düzeltmek ve Üsküdarlıların sorunlarını dinleyerek bu sorunlara çözüm bulmak adına mevcut alanlardaki sitelerde yaptığı toplantılara aralıksız olarak devam ediyor.

Bu amaçla ilk olarak Çamlıca Ayışığı ve Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Basko Sitesi'nde yaptığı toplantının ardından önceki gece çok soğuk bir havada ve yoğun kar yağışı altında Aydınlıkevler sitesi ve Bahar Sitesi'ne giden Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara bu gece de Çengelköy ve Boğaziçi sitelerini ziyaret ederek site sakinlerini bilgilendirecek.

Beraberinde Başkan Yardımcıları M. Hakan Büker, Ömer Saraç ve Hasan Ekmen ile son olarak 19 Ocak Pazartesi günü Aydınlıkevler Sitesi ile Bahar Sitesi'ne giden Mustafa Kara, burada bir araya geldiği site sakinlerine ilk olarak Boğaz Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve tapular ile ilgili açıklamalarda bulundu. Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara burada yaptığı konuşmada vatandaşlara kanun dâhilinde mevcut binaların korunacağını ifade ederken özellikle hisse tapulu alanların bir araya gelinerek müstakil tapulara çevrilmesinin önemine değindi. Söz konusu bilgilendirme sonrası Mustafa Kara site sakinlerinin sorunlarını dinledi.

Site sakinleri, temizlik ve çöp konuları, sokak köpekleri, İSKİ logarlarının temizlenmesi, parkların çoğaltılması ve parklara spor aletlerinin konulması, otobüs hatları ve durak sayısının artırılması, spor salonları ile baz istasyonları konusundaki istek ve sıkıntılarını iletirken, Mustafa Kara sorulan tüm sorulara samimiyetle cevap verdi. Site sakinleri soru-cevap şeklinde yapılan bilgilendirme sonrası başta çöp konteynır isteklerine çok kısa zamanda cevap verilmesi ve ihtiyaçları olan konteynırların sağlanması nedeniyle Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya teşekkür ettiler. Mustafa Kara, Belediyenin faaliyetlerine dahil olmayan sorunların çözülmesi adına söz konusu sorunları çözmesi gereken mercilere iletildiğini ifade ederek, kendi sorumlulukları ile ilgili olarak mümkün olduğunca hızlı hareket etmeye çalıştıklarının altını çizdi. Orman vasfını yitirmiş yerlerin yerleşime ayrılması ile ilgili olarak toplumsal mutabakatın sağlanması gerektiğini ifade eden Mustafa Kara, Emlak Vergileri ile ilgili olarak da açıklamalar yaptı. Mustafa Kara, 21 Ocak Perşembe gecesi de Çengelköy ve Boğaziçi Sitelerini ziyaret edecek.


Üsküdar34


Haberi Paylaş :