Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Marmaray, Üsküdar'ı değiştirecek...

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Marmaray Projesi ile birlikte Üsküdar'ın çehresinin değişeceğ...

Validebağ Korusu ''Uçurtma Şenliği'' düz...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Üsküdar Belediyesi tarafından Validebağ Korus...

Kaymakam Güler'in Kurban Bayramı Mesajı

Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı....

Vahdettin'in Köşkü dünyaya açılıyor

Osmanlı'nın son padişahı Vahdettin'in Çengelköy sırtlarındaki Boğaz manzaralı köşkü devlet konukevi ...

Üsküdar'da dehşet dakikaları

Üsküdar'da bir apartmanın bodrumuna saklanan kişi, kendisini farkeden apartman sakinini uzun süren b...

Polis Dayağı Hastanelik Etti İddiası

Üsküdar'da bir kişi, Üsküdar Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polislerden suçsuz yere dayak yediğini iddia...

Üsküdar Kaymakamlığı, Üsküdar 1. Abolone...

Üsküdar Kaymakamlığı tarafından Oyun Temelli Matematik Öğrenme Laboratuvarı Atölyesi projesi kapsamı...

Çamlıca camii için geri sayım başladı

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Çamlıca'ya yapılacak cami projesinin önünde artık hiçbir büro...

Tarih kenti Üsküdar emin ellerde

Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Hakan BÜKE; "Üsküdar, tarihin derinliklerinden çıkıp gelen bir ...

Üsküdar Kent Konseyi Toplandı

Üsküdar Kent Konseyi Genel Kurulu 6 Temmuz Pazartesi günü Altunizade Kültür Merkezi'nde gerçekleştir...
 

Katibim tanıtım toplantısı...

Katibim tanıtım toplantısı...
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, 21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği hakkında ulusal basın temsilcilerini bilgilendirmek üzere bir toplantı düzenledi.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
25 Eylül 2009, 19:07
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu yılki Kâtibim Şenliği'nin, İstanbul'da yaşanan sel felaketi nedeniyle iptal edilmesinin gündeme geldiğini ancak gelenekselleşen kültür ve sanat etkinliğinin iptal edilmesinin doğru görülmemesi nedeniyle konseptte değişiklik yaptıklarını anlatan Belediye Başkanı Mustafa Kara, bu kapsamda eğlencelerin minimum seviyeye çekildiğini, kültürel ve sanatsal etkinliklere ağırlık verildiğini söyledi.

Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde bu yıl ilk kez düzenlenen Ramazan Şenlikleri'nin büyük ilgi gördüğünü belirten Belediye Başkanı Mustafa Kara bu ilginin 21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği'nde de artarak devam edeceğini ekledi. Başkan Mustafa Kara, Kâtibim Şenliği'nde ebru, hat, tezhib ve diğer klasik el sanatlarının yaşatılması ve kültürel değerlerimizin ön plana çıkartılmasını sağlayacak programlara önem verdiklerini anlattı.

21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenlikleri'nin 25 Eylül Cuma günü yaklaşık 5 bin kişinin katılacağı yürüyüş ile başlayacağını ifade eden Mustafa Kara, şenliklerin en önemli etkinliklerini ise Klasik Sanatlar sergisi ve paneli ile gelenekselleşen resim ve fotoğraf yarışması ile Bağlarbaşı Kültür Merkezi'ndeki Arasta Çarşısında devam eden Kitap Fuarı'nın oluşturduğunu söyledi. Kâtibim Şenliği'ne Macaristan, Polonya, Moldovya, Bosna-Hersek ve KKTC'den gelecek halk oyunları ekiplerinin gösterilerinin de büyük ilgi göreceğini söyleyen Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar'ı bir sanat merkezi haline getirmek adına Üsküdarlı sanatçılarla yeni dönemde birçok etkinliklere imza atacaklarını, bundan sonra da proje ve etkinliklerin devam edeceğini ifade etti. Yaklaşık 10 milyon TL'ye mal olacak Kandilli El Sanatları Merkezi gibi projelerin de yürürlüğe girmesi adına her türlü desteği aradıklarını söyledi.

6 aylık görev süresi içerisinde yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgiler veren Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, düşündükleri projeleri yürürlüğe koymanın ekonomik nedenlerle geciktiğini söyledi. Yerel yönetimlerin en büyük gelir kaynağı olan emlak vergilerinde bile büyük düşüş olduğunu kaydeden Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, yeni kaynaklar oluşturmanın büyük önem taşıdığını, kendilerinin de ekip olarak bu kaynakları oluşturmada büyük çaba sarf ettiklerinin altını çizdi. Üsküdar meydanındaki düzenlemeler gelen bir soru üzerine Mustafa Kara, Marmaray projesinin şu an için 2013 yılında yürürlüğe gireceğini tahmin ettiklerini ancak Üsküdar meydanının 2011 sonu veya 2012 yılında tamamlanacağını söyledi.
 
 
 
Haberi Paylaş :