Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Org. Kıvrıkoğlu, Başkanı ziyaret etti

Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'yı ziyaret e...

Üsküdar'da deniz ile yol birleşti

Üsküdar'da etkili olan sağanak yağış zaman zaman doluya dönüştü....

Üsküdar Belediyesi'nden işadamlarına teş...

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, iftar yemeği organizasyonlarına sponsor olan işadamlarını Ce...

''Mavi Marmara'' Üsküdar'da anıtlaşıyor.

Mavi Marmara şehitleri için Üsküdar'da anıt yapılması kararlaştırıldı....

Üsküdar, Sokak İftarları İle Bereketlene...

Üsküdar Belediyesi, Ramazan etkinliklerini, Osmanlı'dan günümüze Üsküdar'da yaşanan Ramazan gelenekl...

Üsküdar Ihlamur fidanlarıyla bezeniyor

Üsküdar Belediyesi, ilçe genelindeki parkları yeşillendirmekle kalmıyor aynı zamanda cadde kenarları...

Birlik Camii yönetiminden cevap var

Çengelköy Güzeltepe'de bulunan Birlik Camiisi ile ilgili basında yer alan iddiaalara cevap aradık......

Üsküdar'da yarın bazı mahallelere elektr...

19 Ekim Pazartesi günü (yarın) Üsküdar'da bazı mahallelere elektrik verilemeyecek....

Cide Soğuksulular Derneği akşam yemeği

Cide Soğuksulular Derneği'nde yeni seçilen piknik ağası Halit Aykaç akşam yemeği verdi....

Üsküdar, Kurban Bayramı'na hazır!..

Üsküdar Belediyesi de çeşitli noktalara kurduğu kurban kesim yerleri ile bayrama hazır hale geldi....
 

Katibim tanıtım toplantısı...

Katibim tanıtım toplantısı...
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, 21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği hakkında ulusal basın temsilcilerini bilgilendirmek üzere bir toplantı düzenledi.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
25 Eylül 2009, 19:07
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu yılki Kâtibim Şenliği'nin, İstanbul'da yaşanan sel felaketi nedeniyle iptal edilmesinin gündeme geldiğini ancak gelenekselleşen kültür ve sanat etkinliğinin iptal edilmesinin doğru görülmemesi nedeniyle konseptte değişiklik yaptıklarını anlatan Belediye Başkanı Mustafa Kara, bu kapsamda eğlencelerin minimum seviyeye çekildiğini, kültürel ve sanatsal etkinliklere ağırlık verildiğini söyledi.

Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde bu yıl ilk kez düzenlenen Ramazan Şenlikleri'nin büyük ilgi gördüğünü belirten Belediye Başkanı Mustafa Kara bu ilginin 21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği'nde de artarak devam edeceğini ekledi. Başkan Mustafa Kara, Kâtibim Şenliği'nde ebru, hat, tezhib ve diğer klasik el sanatlarının yaşatılması ve kültürel değerlerimizin ön plana çıkartılmasını sağlayacak programlara önem verdiklerini anlattı.

21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenlikleri'nin 25 Eylül Cuma günü yaklaşık 5 bin kişinin katılacağı yürüyüş ile başlayacağını ifade eden Mustafa Kara, şenliklerin en önemli etkinliklerini ise Klasik Sanatlar sergisi ve paneli ile gelenekselleşen resim ve fotoğraf yarışması ile Bağlarbaşı Kültür Merkezi'ndeki Arasta Çarşısında devam eden Kitap Fuarı'nın oluşturduğunu söyledi. Kâtibim Şenliği'ne Macaristan, Polonya, Moldovya, Bosna-Hersek ve KKTC'den gelecek halk oyunları ekiplerinin gösterilerinin de büyük ilgi göreceğini söyleyen Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar'ı bir sanat merkezi haline getirmek adına Üsküdarlı sanatçılarla yeni dönemde birçok etkinliklere imza atacaklarını, bundan sonra da proje ve etkinliklerin devam edeceğini ifade etti. Yaklaşık 10 milyon TL'ye mal olacak Kandilli El Sanatları Merkezi gibi projelerin de yürürlüğe girmesi adına her türlü desteği aradıklarını söyledi.

6 aylık görev süresi içerisinde yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgiler veren Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, düşündükleri projeleri yürürlüğe koymanın ekonomik nedenlerle geciktiğini söyledi. Yerel yönetimlerin en büyük gelir kaynağı olan emlak vergilerinde bile büyük düşüş olduğunu kaydeden Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, yeni kaynaklar oluşturmanın büyük önem taşıdığını, kendilerinin de ekip olarak bu kaynakları oluşturmada büyük çaba sarf ettiklerinin altını çizdi. Üsküdar meydanındaki düzenlemeler gelen bir soru üzerine Mustafa Kara, Marmaray projesinin şu an için 2013 yılında yürürlüğe gireceğini tahmin ettiklerini ancak Üsküdar meydanının 2011 sonu veya 2012 yılında tamamlanacağını söyledi.
 
 
 
Haberi Paylaş :