Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Mihrimah Sultan Camii restore ediliyor

Mihrimah Sultan Camii, Vakıflar 2. Bölge Genel Müdürlüğü tarafından restore ediliyor...

500 kişi SAADET'e iltihak etti

Üsküdar'da çeşitli partilerden Saadet Partisi'ne katılan 500 kişi için iltihak töreni düzenlendi. Y...

Üsküdar müzesini arıyor

Üsküdar'da kurulması planlanan kent müzesi için 19 Mart 2011 Cumartesi günü bir çalıştay gerçekleşti...

''Üsküdar'' ismi nereden geliyor?

Bugünkü Üsküdar'ın bulunduğu yere antik çağda Hrisopolis denmekteymiş....

Sıcak Yemek, Üsküdar'a Emanet

Van'da meydana gelen deprem sonrasında yardıma koşan Üsküdar Belediyesi 10 köyde sıcak yemek dağıtım...

Ünalan Mahallesi'nde kabus bitti

Üsküdar Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin koordineli çalışmaları sonucu yapılan Üskü...

Cide Soğuksu Derneği Futbol Turnuvası

Merkezi Çengelköy'de bulunan Kastamonu Cide Soğuksu Derneği'nin düzenlemiş olduğu köyler arası 9. Ge...

Libade'ninde çim sahası var

İstanbul 1.Amatör kümede mücadele eden Üsküdarımızın güzide kulübü Libadespor sentetik sahasına kavu...

Üsküdar`da ''Sevgi Evi'' açılıyor

İstanbul Sosyal Hizmetler Müdürü İstanbul İl Özel İdaresinin kaynakları kullanılarak Üsküdar'da bir ...

Üsküdar'da tüm etkinlikler iptal edildi

Üsküdar Belediyesi Manisa Soma'daki maden faciasının ardından ilçede bulunan tüm kültür merkezlerind...
 

Üsküdar Rizeliler derneği dayanışma gecesi

Üsküdar Rizeliler derneği dayanışma gecesi
Geçtiğimiz haftalarda Üsküdar'da geçen yıl 30 Haziran 2009 tarihinde kurulan Üsküdar Rizeliler Eğitim ve Kültür Derneği'nin 1. Tanışma ve Dayanışma Gecesi Çamlıca Sefa Restaurant'ta yapıldı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
17 Mayıs 2010, 20:17
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geçtiğimiz haftalarda Üsküdar'da geçen yıl 30 Haziran 2009 tarihinde kurulan Üsküdar Rizeliler Eğitim ve Kültür Derneği'nin 1. Tanışma ve Dayanışma Gecesi Çamlıca Sefa Restaurant'ta yapıldı. Geceye katılan davetlilere yöresel yemeklerden oluşan bir menü ikram edildi. Yaklaşık bir yıl öncesinde kurulan Üsküdar Rizeliler Derneği'nin organizasyon başarısı gözlerden kaçmadı.

Üsküdar Rizeliler Derneği

Geceye Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Rize eski Valisi Kasım Esen, Güneysu Belediye Başkanı Ahmet Minder, sivil toplum örgütü yöneticileri ve mensupları ile özellikle Üsküdar ve çevre ilçelerden basın mensupları katıldı. Geceye katılamayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Halil Yazıcı, İstanbul Millet Vekili Ali Torlak, Rize Bağımsız Millet Vekili Ahmet Mesut Yılmaz ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş telgraf göndererek tebrik ettiler.

Gecenin açılış konuşmasını Üsküdar Rizeliler Derneği Başkanı Mustafa Dereci yaptı. Mustafa Dereci konuşmasında derneğin kuruluş aşamasından kısaca bilgiler verdi. Başkan Dereci özellikle ''Arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda Üsküdar'da böyle bir derneğin ihtiyacının olduğunu gördük. 30 Haziran 2009 yılında 41 arkadaşımızla birlikte kuruluş dilekçemizi verdik. O tarihtan sonrada tüm dostlarımız ve Üsküdar'da yaşayan hemşerilerimiz kenetlendik ve çığ gibi büyüyen bir harekete dönüştük ve bunun sonucunda hedeflerimizi daha da büyüttük. Kendi kültürümüzü Üsküdar'da yaşatmak ve kültürümüzle Üsküdar'a katkı yapmak amacıyla bu yola çıktık. Çıktığımız bu yolda bizi yanlız bırakmayan dostlarımıza çok teşekkür ederek artık memleketimiz olan Rize'ye dönmeyeceğiz, fakat Rize'nin kültürünü ve güzelliğini Üsküdar'daki insanlara tanıtacağız ve paylaşacağız'' dedi.

Üsküdar Rizeliler Dereği Başkanı Mustafa Dereci'nin ardından Güneysu Belediye Başkanı Ahmet Minder'de kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Ahmet Minder ''Üsküdar Rizeliler Derneği büyük bir açığı kapatmıştır, hemşerilerimiz en yoğun bir biçimde Üsküdar'da yaşamaktadır. Biz Rize'de gurbette kaldık, sizler 50-60 sene evvel burada gurbete geldiniz fakat şimdi nüfusumuzun üç'te biri şuanda Rize'de üç'te ikisi İstanbul ve civarında yaşamaktadır. Dolayısı ile hepimize çok büyük görev düşüyor'' dedi.

Üsküdar Rizeliler Derneği Başkanı Mustafa Dereci geceye katılan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya tablo hediye etti.

Üsküdar Rizeliler Derneği

Üsküdar Rizeliler Derneği

Geceye yöresel sanatçıların şarkıları ve geleneksel halk oyunları ile devam edildi. Geceye katılan tüm davetliler güzel bir gece geçirdiler.


Üsküdar 34

Haberi Paylaş :