Uğur Işılak Üsküdar Gençlik Merkezi'nde sevenleri ile buluştu.... | AK Parti Yerel Yönetimler Danışma Meclisi, 6 Aralık Pazar günü Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.... | İstanbul Vakıflar 2. Bölge Müdürlüğü, Üsküdar ilçesinde bulunan taşınmazı restorasyon karşılığı kiraya verecek.... | Belediye Başkanı Mustafa Kara tarafından geçen yılbaşında başlatılan çalışmalar sonunda Üsküdar esnafının sıkıntılarını ... | Şehir hatları, ara verilen Üsküdar-Beşiktaş vapur seferlerini yeniden başlattı. Yeni seferler günün yoğun saatlerinde 10... | Üsküdar Gençlik Merkezi Üsküdar'ın yurtdışında tanınması için önemli bir etkinliğe imza attı.... | Üsküdar Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe genelinde bulunan 106 ekmek fırını üzerindeki denetimlerini sürdürmeye devam ed... | ''Genç Fenerbahçeliler'' adlı grubun ziyarete geleceği bilgisi üzerine Çevik Kuvvet ekipleri çevrede geniş güvenlik önle... | Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Çamlıca'ya yapılacak cami projesinin önünde artık hiçbir bürokratik engelin kalma... | Üsküdar Fethi Paşa Korusu'nda çok sayıda gazete ve televizyon muhabirleriyle bir araya gelen ve onların sorularını yanıt... |
|
|
'Dumansız Hava Sahası' Denetimleri Sürüyor...
Kapalı alanlarda sigara içme yasağının başladığı 19 Temmuz'dan bu yana Üsküdar Belediyesi Zabıta ekipleri ile Emniyet teşkilatı personeli Üsküdar'da durmaksızın kontrollerini sürdürüyor.
Tarih : 07 Ağustos 2009, 15:47
|
Kategori : Üsküdar
|
|
Tütün ürünlerinin tüketilmesinin önüne geçmek ve aktif kullanıcıların yanı sıra kapalı alanlardaki pasif kullanıcıların da olumsuz etkilenmesini engellemek için çıkarılan kanun gereği 19 Temmuz'dan bu yana işyerleri müşterilerinin sigara içmesine izin vermiyor. Yasak kapsamında denetimlerini programlı bir şekilde sürdüren Üsküdar Belediyesi Zabıta ekipleri ile emniyet teşkilatı personeli, hem vatandaşlara sigaranın zararları ile ilgili broşürler dağıtıyor, hem de yasağa uymayan işyerlerine ceza kesmeye devam ediyorlar. Üsküdar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, sağlıklı bireylerin yetişebilmesi için vatandaşlarımızın kapalı alanlarda uygulanan sigara içme yasağına duyarlı olmaları ve konu ile ilgili şikâyetlerini (216) 531 32 00 numaralı telefondan Zabıta Müdürlüğü'ne iletmeleri istendi.
|