Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar iskelesinde izdiham yaşandı

Üsküdar'da vapura binmek için saatlerce bekleyen vatandaşlar, vapurdan önce sefere başlayan tekneler...

Tanzimat'ta Üsküdar'ın yeri ne olmuştu?

Özellikle Üsküdar semtinin Bağlarbaşı, Kuzguncuk ve Çamlıca semtlerinde Fransız mimarisi örnek alına...

Işık Saçan Bilgi Evleri...

Üsküdar Belediyesi Bilgievleri arasında düzenlenen "Nasıl bir Bilgievi görmek istiyorsunuz?" konulu ...

Saadet Partisi Üsküdar'da Tam Gaz

Saadet Partisi Üsküdar belediye başkan adayı Yılmaz Bayat seçim çalışmalarını 'tam gaz' sürdürüyor....

Üsküdar Belediyesi kendini yeniledi.

Üsküdar Belediyesi vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için bazı birimleri ana binada biraraya g...

Üsküdar Başkan Adayları

Üsküdar Belediye Başkanı olmak için yarışacak isimler belli oldu. İşte adaylar ve partileri;...

Üsküdar'da 23 Nisan Kutlamaları...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Üsküdar'da törenlerle kutlandı....

Mobilya imalathanesinde yangın

Üsküdar'da bir mobilya firmasının imalathanesinde çıkan yangın paniğe neden oldu....

Ramazan Üsküdar'da bir başka yaşanacak

Üsküdar Belediyesi, iftar geleneğini iskelede ve 8 ayrı noktada kuracağı dağıtım merkezlerinde sürdü...

Üsküdar'da Ramazan bir başka güzel

Ramazan ayında Tefekkür ve Kültürün Kalbi konumunda olan Üsküdar'da, her yıl olduğu gibi bu senede ...
 

Üsküdar, Sosyal Belediyecilikte ''zirvede''...

Üsküdar, Sosyal Belediyecilikte ''zirvede''...
Üsküdar Belediyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Sosyal Belediyecilik Projeleri'nin ele alındığı yarışmada Türkiye birinciliğini kazandı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
29 Mart 2010, 19:25
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Sosyal Belediyecilik Projeleri'nin ele alındığı yarışmada Türkiye birinciliğini kazandı. Birincilik ödülünü Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Birincilik ödülünü Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

27-28-29 Mart tarihlerinde Ankara'da düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu dâhilinde yapılan ve tüm Türkiye'deki AK Parti İlçe Belediyelerinin katıldığı Sosyal Belediyecilik konulu yarışmada Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) çalışmaları ve projeleriyle birincilik ödülü kazanan Üsküdar Belediyesi, son dönemlerde gerçekleştirmiş olduğu hizmetler ve elde ettiği başarılarla büyük dikkat çekiyor. 2009 yılının Aralık ayında, ''Yılın En Başarılı Spor Kulübü'' olarak ödülünü TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'den alan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, bu kez de Sosyal Belediyecilik dalında Üsküdar Belediyesi'nin en başarılı belediye olduğunu kanıtlarken başarı ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı. Törene ayrıca İçişleri Bakanı Beşir Atalay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ile çok sayıda milletvekili ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de katıldı.

Birincilik ödülünü Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Sosyal yardımlaşma ilkesi çerçevesinde yapılan çalışmalar sonrası toplumsal refahı yakalamış bir Üsküdar'a ulaşmak, ihtiyaç sahibi insan kalmayıncaya kadar ilçe sınırları içerisinde yoksulluk ve sosyal yetersizliği tamamıyla yenmek amacıyla Üsküdar Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren ve alan el ile veren eli geleneksel değer ve inançlarımız çerçevesinde buluşturmak, her açıdan sosyal rehabilitasyon sürecine katkı sağlamak amacıyla hizmet veren Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM), sadece Üsküdar'da değil tüm Türkiye çapında başta eğitim olmak üzere yapmış olduğu hizmetlerde kendini kanıtladı.

2009-2010 Öğretim yılında 3 gezici anaokulu ile 3 kalıcı anaokulunu hizmete sokan TOGEM, kadınlarımızın daha nitelikli işler yapabilmesi, vasıflı birer eleman olmaları ve bunların sonucunda maddi gelirlerinin ve hayat standartlarının yükselmesini sağlamaya yönelik olarak Eğitilmiş Yardımcı Kadın Projesi'ni de yürürlüğe koydu. Proje çerçevesinde; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleşen kurslarda 61 kursiyer; ev temizliği, hijyen, dekorasyon, eşya bakımı ve koruması, ütüleme, servis teknikleri, görgü kuralları, insan ilişkileri ve iletişim, kişisel bakım ve ilkyardım konularında eğitim aldılar. Aldıkları kursun sonunda bir sınava giren kursiyerler arasında başarılı olanlar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalarını almaya hak kazandılar. TOGEM, son olarak Adıyaman ve Şanlıurfa'da 3000 küçük çocuğa kırtasiye, giyecek ve yiyecek yardımı yapmıştı.


Üsküdar 34

Haberi Paylaş :