Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Atik Valide Sultan Külliyesi'nin restore...

Atik Valide Külliyesi'nin Rölöve, Restitüsyon, Restorasyon ve Yeniden İşlevlendirme Projesi tamamlan...

Seçim sandıkları Üsküdar'da çiçek açtı

Üsküdar Belediyesi, şeffaf sandıkların gelmesiyle birlikte atıl duruma düşen ahşap seçim sandıkların...

Üsküdar'da elektrik kesintisi

Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş yarın Üsküdar'ın belirli bölgelere elektrik verilemeyeceğini açı...

Üsküdar'da oturanların dikkatine

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş.'nden yapılan açıklamaya göre Üsküdar'ın bazı mahalle v...

Marmara İlahiyat'da yıkım devam ediyor

1984'te ibadete açılan Marmara İlahiyat Vakfı Camii'nin depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkı...

Üsküdar'ın borcu mahkemelik

Üsküdar Belediyesi 'borcunu' açıklamadı, CHP'li avukat Mahmut Tanal tarafından davalık oldu....

Belediye 173 işçi için sözleşme imzaladı

Üsküdar Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında 173 işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi, Üsküd...

Üsküdar'da Şehitlerimizin anısına sergi ...

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 98. Yıl Dönümünde Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz....

Çengelköy'de muhimmat bulundu!

Çengelköy Kuleli sahilinde poşet içinde mühimmat bulundu....

30 Ağustos Üsküdar'da coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamaları kapsamında Üsküdar Şemsipaşa Me...
 

Ata-2, Başkan Mustafa Kara'yı misafir etti.

Ata-2, Başkan Mustafa Kara'yı misafir etti.
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar'da bulunan siteleri ziyaret kapsamında 68. site ziyaretini Ata-2 sitesine yaptı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
23 Nisan 2010, 00:37
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar'da bulunan siteleri ziyaret kapsamında 68. site ziyaretini Ata-2 sitesine yaptı. Üsküdar sınırları içerisinde yer alan Ata-2 sitesi 12 bin kişilik nüfusu ile adeta Anadolu'da yer alan bir çok belde belediyelerinden daha fazla nüfusa sahip.

Sophia Çengelköy'de düzenlenen geceye Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Ata-2 Sitesi yönetim kurulu başkanı Mehmet Öncü, Ak Parti Üsküdar ilçe Başkanı Zekeriya Erdim, Üsküdar Belediye Başkan yardımcıları, Ak Parti Üsküdar ilçe yönetim kurulu üyeleri, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Levent Aşkın, çeşitli parti teşkilatı mensupları, Ata-2 Sitesi sakinleri ve basın mensupları katıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya özellikle Ata-2 Sitesi sakinlerinin çocuklarının özel bir ilgisi vardı. Başkanla fotoğraf çektirmek isteyen çocuklar sıraya girdiler. Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın çocukları sevdiğinin bilincinde olan küçükler uzun bir süre başkanı yanlız bırakmadılar.


Sophia Çengelköy'de düzenlenen gecenin sunumunu Ak Parti Üsküdar ilçe yönetim kurulu halkla ilişkiler sorumlusu Esat Kalay yaptı.

Gecenin açılış konuşmasını Ata-2 Sitesi yönetim kurulu başkanı Mehmet Öncü yaptı. Mehmet Öncü konuşmasında Ata-2 Sitesinin sahip olduğu mevcut alandan, site içerisinde yaşayan nüfus, site içerisinde vermiş oldukları hizmetlerden ve emlak vergisi ve tapu problemlerinden kısaca bahsetti. Mehmet Öncü Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'dan Ata-2 Sitesinin sorunları konusunda kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

Mehmet Öncü'nün ardından kürsüye Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Levent Aşkın geldi. Levent Aşkın toplantıya katılan tüm misafirlere teşekkür ederek hoşgeldiniz dedi.

Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Levent Aşkın'ın ardında Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara kürsüye geldi. Mustafa Kara konuşmasında özellikle 1983 yılında, o dönemin şartlarına göre hazırlanmış olan boğaz imar planından ve kendilerine engel teşkil eden yasal sorunlardan bahsetti. Bu yasal sorunlar üzerinde Belediye olarak gerekli çalışmaları başlattıklarını söyledi. Ayrıca emlak vergileri konusunada değinen Mustafa Kara Belediye olarak ellerinden gelen tüm kolaylıkları sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Mustafa Kara bu açıklamalardan sonra Ata-2 Sitesi sakinlerinin sorunlarını teker teker dinlemek ve hemen çözüm sunmak için Üsküdar Belediyesi Başkan yardımcılarını ve Ata-2 Sitesi yönetim kurulu başkanı Mehmet Öncü'yü sahne üzerine kurulan platforma davet etti. Başkan Kara söz alan site sakinlerinin sorunlarını dinleyerek notlarını aldı. Sorulara büyük bir özen gösteren Başkan Mustafa Kara kürsüden uzun bir süre soruları yanıtladı.

Toplantı sonunda davetliler özellikle karşılaştığı sorunlarını Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya özel olarak ilettiler. Bazı Ata-2 Sitesi sakinleri Başkan Mustafa Kara ile hatıra fotoğrafı çektirdiler. Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara katılan düm davetlilere teşekkür ederek 68. site ziyaretini tamamlamış oldu.


Üsküdar 34 - Ziya Süzen

Haberi Paylaş :