Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar'da Fırın Denetimleri Sürüyor.

Üsküdar Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe genelinde bulunan 106 ekmek fırını üzerindeki denetimlerini...

Üskürdar'da bir tarih kül oldu

Üsküdar Beylerbeyi 'nde, koruma altındaki tarihi bir binada bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı....

Selami Ali Spor Merkezi ve Bilgi Evi Hiz...

Selami Ali Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Selami Ali Spor Merkezi ve Bilgi Evi hizmete girdi....

Mustafa Kara 1 Mayıs'ı işçilerle kutladı...

Mustafa Kara, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Üsküdar Belediyesi işçileriyle bir araya geld...

Katibim tanıtım toplantısı...

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, 21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği hakkında ulu...

Üsküdar Milli Eğitim'e yeni Müdür atandı

Üsküdar Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül'ün yerine Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden İlyas ...

Çocuk Parkına Baz İstasyonu Konduruldu

Üsküdara'daki bir çocuk parkına kenarına elektrik direği görünümünde ''Baz İstasyonu'' konduruldumas...

Sokak iftarları Mimar Sinan'da başladı

Ramazan süresince her gün 25 bin kişiye iftarlık yemek dağıtmakta olan Üsküdar Belediyesi, sokak ift...

CHP Üsküdar'dan Kadınlar Günü programı

CHP Üsküdar İlçe Teşkilatı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Üsküdar Katibim Restaurant'da saba...

Üsküdar'ın filosu Üsküdarlıların Hizmeti...

Üsküdar Belediyesi tarafından Üsküdar halkının sosyal ve kültürel etkinlikler ve hasta nakil ihtiyaç...
 

Üsküdar'da Alt Yapıya Dev Yatırım

Üsküdar'da Alt Yapıya Dev Yatırım
Üsküdar Belediyesi'nden alt yapı çalışmalarına büyük yatırım. İki buçuk yıl içinde alt yapı çalışmalarına yaklaşık 100 milyon TL yatırım yapıldı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
05 Eylül 2011, 12:15
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarihi bir kent olan Üsküdar'ın alt yapı anlamında bu günün ihtiyaçlarına cevap verebilmesini sağlamak amacıyla göreve geldiği günden itibaren hummalı bir çalışma içine giren Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara şimdi de uzun zamandır düşünülen ama bir türlü cesaret edilemeyen yüksek gerilim hatları konusuna el attı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara şimdi de uzun zamandır düşünülen ama bir türlü cesaret edilemeyen yüksek gerilim hatları konusuna el attı.

Geçtiğimiz 2,5 yıl içinde alt yapıya yaklaşık 100 milyon TL yatırım yapan Mustafa Kara, ''Belediyecilik elbette fiziki hizmetlerden ibaret değil ama belediyeciliğin ilk şartı sağlam bir fiziki yapıya sahip olmaktır. Alt yapınız dururken başka işlerle uğraşıyorsanız bu, tribünlere oynamak ve göz boyamak olur ki insanımız bunu affetmez. Zira günlük hayatımız işkenceye dönüşür. Bu dönem biz Ayedaş başta olmak üzere alt yapı kurumlarıyla çok güzel bir işbirliği yakaladık. Kullanım ömrünü tamamlamış caddelerimizi yenileyeceğimiz zaman bir daha kazı olmaması için tüm kurumlarla ortak hareket edip önce elektriği yer altına alıyor, yağmur suyu kanallarını genişletiyor, internet için fiberoptik kablo geçirip daha sonra estetik kaldırım tretuar düzenlemesiyle çalışmamızı tamamlıyoruz'' diye konuştu.

Kullanım ömrünü tamamlamış caddelerimizi yenileyeceğimiz zaman bir daha kazı olmaması için tüm kurumlarla ortak hareket edip önce elektriği yer altına alıyor, yağmur suyu kanallarını genişletiyor, internet için fiberoptik kablo geçirip daha sonra estetik kaldırım tretuar düzenlemesiyle çalışmamızı tamamlıyoruz

Ayedaş ile başlattıkları ortak çalışmalarını şimdi de TEİAŞ ile devam ettirerek önemli bir ivme yakaladıklarını belirten Kara, bu işbirliğinden aldıkları güçle Üsküdar için hayati bir çalışmayı daha başlatmanın mutluluğunu yaşadığını ve Ayedaş, Tedaş ve TEİAŞ'a Üskudar halkı adına teşekkür ettiğini ifade etti.

Ayedaş ile başlattıkları ortak çalışmalarını şimdi de TEİAŞ ile devam ettirerek önemli bir ivme yakaladıklarını belirten Kara, bu işbirliğinden aldıkları güçle Üsküdar için hayati bir çalışmayı daha başlatmanın mutluluğunu yaşadığını ve Ayedaş, Tedaş ve TEİAŞ'a Üskudar halkı adına teşekkür ettiğini ifade etti.

TEİAŞ ile işbirliği halinde Zübeyde Hanım Caddesi, Mustafa Düzgünman Caddesi, Alpaslan Sokak, Rasathane Caddesi ve Şükrü Sokakta yapılan çalışmalar dâhilinde 2 bin 763 metrelik 154 kV Enerji İletim Hattı yer altına alındı. Bosna Bulvarı'nda ise 3 bin 200 metre kazı ile 4 farklı yerde muayene ve kontrol odaları yapımı çalışmaları tamamlanırken 3 bin metrelik kazı ve 5 ayrı noktada kablo ek çukuru yapım işi ise devam ediyor. Bosna Bulvarı'ndaki çalışmaların Eylül ayı içinde tamamlanması bekleniyor.


Üsküdar 34


Haberi Paylaş :