Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar Belediyesi'nden Öğrencilere Final Desteği...

Türkiye'de vatandaşlara ücretsiz çorba dağıtımını ilk kez başlatan Üsküdar Belediyesi, bu geleneği bu kez üniversitelere...

1 Milyon kişi Üsküdar'daki Bereket Sofraları'nda o...

Üsküdar Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur programlarında 1 milyon kişiye ulaşıldı....

Kuzguncuk'da anlamlı buluşma

Üsküdar Kuzguncuk Musevi Cemaati'nin 19. Geleneksel İftar Yemeği gerçekleştirildi....

Çamlıca Camii ibadete açıldı

İstanbul'un yeni sembollerinden biri haline gelen Çamlıca Camii 7 Mart 2019 Perşembe günü sabah ezanının okunmasıyla iba...

Üsküdar Belediyesi Temizlikte Hız Kesmiyor...

Üsküdar'ın daha temiz ve nezih bir kent olması için 24 saat hizmet veren Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü he...

Marmaray, Üsküdar'ı değiştirecek...

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Marmaray Projesi ile birlikte Üsküdar'ın çehresinin değişeceğini söyledi....

Ölüm bacaklarının arasından böyle geçti

Üsküdar'da kontrolden çıkan bir otomobil, yol kenarındaki demir bariyerlere çarpınca ortaya aksiyon filmlerini aratmayan...

Üsküdar'da facianın eşiğinden dönüldü

Üsküdar Küçük Çamlıca'da freni boşalan su tankeri çocuk parkına uçtu. Çocuklar tankerden son anda kurtuldu....

Üsküdar Belediyesi ile AYEDAŞ Arasında İşbirliği...

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (AYEDAŞ) ile Üsküdar Belediyesi arasında iş birliği yapıldı....

Üsküdar'ın prestijli caddeleri var.

Üsküdar'ın en işlek caddelerine neşter vuruluyor. Semtin prestijli caddeleri Uncular, Yavuztürk Karadeniz ve Küçük Yalnı...
 

Üsküdar Belediyesi, Çocuklara Sahip Çıktı

Üsküdar Belediyesi, Çocuklara Sahip Çıktı
Üsküdar Belediyesi, Roman Vatandaşların Yaşadığı Selamsız Mahallesi'ndeki Çocukları Topluma Kazandırma Adına Sportif Çalışma Başlattı.
Tarih : 17 Ağustos 2009, 15:48
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediyesi, ağırlıklı olarak Roman vatandaşların yaşadığı ve halk rasında Selamsız diye adlandırılan Selamiali Mahallesi'ndeki  çocukları topluma kazandırma adına sportif çalışma başlattı.

21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği kapsamında, Selimiye Stadı'nda bu yıl dördüncüsü düzenlenen Üsküdar Belediyesi Geleneksel Futbol Turnuvası'nın final karşılaşması öncesindene Selamsızlı çocuklar gösteri maçı yaptı.

Üsküdar Belediye Başkanlığı desteği ve Üsküdar Amatör Kulüpler Birliği kontrolünde Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Selamiali Yeşil Saha adı altında oluşturulan takımın minik sporcuları, neşeli dakikalar geçirdi. Selamsızlı minik sporcular karşılaşma öncesi Belediye tarafından temin edilen malzemelerini Üsküdar Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Murat Yaprak'ın elinden teslim aldılar. Cihan mikrofonlarına mutluluklarını dile getiren minik sporcular, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya da teşekkür etmeyi unutmadılar.

- ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI KARA: "ORTAK PAYDA SPORDUR" -

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, sporun topluma verdiği en büyük artı değerin, sağlığın yanı sıra onları kaynaştırması olduğunu belirterek, "Toplumun en üst kesimiyle en alt kesimini, ekonomik ve kültürel açıdan değerlendirdiğimizde ortak payda spordur." dedi.

Üsküdar Belediyesi olarak çok çeşitli projelerer gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Mustafa Kara, "Bununla ilgili de hangi mahallede hangi etkenler var? Hangi mahallenin dinamikleri nelerdir? Üsküdar'ı böldüğümüzde Selamiali'nin kendi içinde bir dünya... kendi içinde bir yapısı olduğunu görüyoruz. Biz de bu yapıyı ve kendi kültürlerini bozmaksızın kendi dinamiklerine zarar getirmemek kaydıyla, acaba nasıl kaynaşabiliriz? Acaba onlarla beraber neleri paylaşabiliriz? diye baktık; önemli ortak paydalarımızdan birinin de spor olduğunu gördük." diye konuştu.
 
Mustafa Kara Üsküdar Belediyesi'ne bağlı spor kulüplerinin olimpiyatlarda madalyalar ve kupalar aldığını hatırlatarak, şunları söyledi;

"Sporda asıl olan onu tabana yaymaktır. İşte Selamiali... diğer adıyla Selamsız'daki çocuklarla soysal sorumluluk projesi adı altında onlara spor okulları oluşturduk. Bizim beraber hareket ettiğimiz amatör spor kulüpleri birliğimiz var. Bu birliği de harekete geçirdik. Müthiş bir heyecan duyuyorum. Çocuklarımız içinde okula gitmeyenler var. Çocuklarımızdan toplumun içinde olmayanlar var. Bu projeyle onları topluma kazandıracağız."

- 160 SPORCU 5 ANTRENÖR -

Proje hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın danışmanı Sadık Albayrak, Selamsızlı değişik yaştan 160 sporcunun, haftanın 7 günü 5 futbol antrenörüyle çalıştıklarını belirterek, sporcuların malzemelerini de temin ettiklerini söyledi.

Öte yandan Selamsızlı çocukların eğitimiyle de ilgileneceklerini aktaran Sadık Albayrak çocuklardan, okula hiç gitmemiş ya da eğitimi yarıda bırakmış olanların da tekrar eğitim almaları amacıyla, İlçe Eğitim Müdürlüğü nezdinde çalışmaların başlatıldığını bildirdi.
 
 
AA
 
 
Haberi Değerlendir :